استفاده از شیر در فرایند پخت گوشت اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / استفاده از شیر در فرایند پخت گوشت
استفاده از شیر در فرایند پخت گوشت

استفاده از شیر در فرایند پخت گوشت

استفاده از شیر در فرایند پخت گوشت

نبینى قومى از عرب و ترک و هند و روم و غیر ایشان از آدمى چون گوشت‏ و شیر خوردن، بعادت کرده باشند و چیزى دگر نشناسند چون گوشت‏ و شیر میل بچیزى دیگر نکنند،

ترجمه مکارم الاخلاق، ج‏۱، ص: ۱۱۱

امام صادق(ع)فرمود: نان و گوشت‏ و شیر و روغن زیتون و روغن حیوانى به تناوب مصرف کنید.

و چون کسى بیمار است نباید وادارش کنند بخوردن و نوشیدن بلکه باید با او نرمى کنند در این باره، و روایت است که خوردن گوشت‏ و شیر گوشت رویاند و استخوان محکم کند، روایت است که خوردن گوشت شنید و دید را بیفزاید، روایت است که خوردن گوشت و تخم مرغ باه را بیفزاید.

آسمان و جهان (ترجمه السماء و العالم بحار الأنوار)، ج‏۶، ص: ۲۱۵

در خصال (۲/ ۶۱۸) بسندش تا امیر المؤمنین علیه السّلام که چون مسلمانى ناتوان شد باید گوشت‏ و شیر بخورد زیرا خدا عزّ و جلّ نیرو را در آنها نهاده.

امام صادق علیه السلام فرمود: «گوشت‏ و شیر باعث رشد گوشت مى‏ شود و استخوانها را محکم و قوى مى‏ گرداند و گوشت، شنوایى و بینایى را قوت مى‏بخشد و گوشت با تخم‏مرغ، قدرت آمیزش را زیاد مى‏کند.»

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: گوشت‏ و شیر، گوشت مى‏رویانند و استخوان‏ها را استحکام مى‏بخشند؛ و گوشت، شنوایى و بینایى را افزون مى‏کند.

آسمان و جهان (ترجمه السماء و العالم بحار الأنوار)، ج‏۹، ص: ۲۳۹

و اما آنچه سقوط او عقب مرض حاد باشد باید که در آن تدبیر مرطب مثل زیادتى در غذا و خوردن لحوم حملان و جدى و ماهى و شیر و میوه‏ مرطب و سکون و راحت و دخول حمام‏

اکسیر اعظم، ج‏۴، ص: ۵۳۰

حکیم دکتر روازاده: مصرف میوه مرطب (تازه و آبدار) همراه با شیر مطلقاً ممنوع است و از نوشیدن شیر موز ،شیر طالبی و انواع میوه ها توامان با شیر بپرهیزید. و نیز ماست را با گوشت مصرف نکنید اما استفاده از شیر در فرایند پخت گوشت به هیچ وجه مضر نبوده بلکه به امر پیامبر ص و ائمه معصومین علیهم السلام مفید هم هست. اما مصرف هم زمان شیر با ماهی توصیه نمی گردد. مصرف هم‌زمان ماست و گوشت در کنار هم منجر به تولید مواد هضم‌نشده می‌شود که بیشترین ضرر را به مفاصل وارد می‌کند،

مصرف هم‌زمان ماهی و شیر احتمال ابتلا به لک و پیس و قولنج روده را داشته، لذا توصیه می‌شود پرهیزاتی جهت پیشگیری از بیماری‌ها درنظر گرفته شود. ضمنا این که مداومت بر مصرف همزمان گوشت با ماست به دلیل تولید بلغم می‌تواند احتمال ابتلا به لک و پیس را افزایش دهد.

گردآوری: هیات تحریریه احیای سلامت

۲ نظر

  1. آیا خواص و طبع دوغ و شیر خام و شیر پخته باهم متفاوت است؟
    قبلاً شنیده ام از جناب حکیم روازاده که مصرف دوغ کنار کباب اشتباه است.

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *