نقدی بر اقدام و عمل مغایر اقتصاد مقاومتی و دغدغه رهبری: اقدام وزارت بهداشت از حذف معاونت طب اسلامی- ایرانی تا بستن مؤسسه تحقیقاتی حجامت ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

 عملکرد سؤال برانگیز وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص مقوله طب اسلامی- ایرانی در یک ماه اخیر جای تأمل و تأسف فراوان دارد.

حذف ناگهانی معاونت طب اسلامی- ایرانی و تنزّل آن به یک اداره کل در ساختار وزارتخانه اقدامی بود که بسیاری از آگاهان و دلسوزان این عرصه را متعجب کرد. اقدامی که تنها توضیح وزارت بهداشت در مورد علت آن، ایجاد معاونت جدیدی به نام معاونت اجتماعی بود. در حالیکه طبق برنامه توسعه و سیاستهای ابلاغی رهبر انقلاب در حوزه سلامت، گسترش طب اسلامی- ایرانی جزو وظایف وزارت بهداشت تعیین شده است. وزارت بهداشت با این عمل خود دقیقاً خلاف سیاستهای ابلاغی حوزه سلامت رفتار کرده است. چرا که این وزارت در سیاستهای ابلاغی هیچ اولویت و مأموریتی برای ورود گسترده وزارت بهداشت به عرصه مسایل اجتماعی و ایجاد معاونت اجتماعی ندارد.

اقدام ناشایست دیگر وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد بستن ناگهانی مؤسسه تحقیقاتی حجامت ایران و دفتر دانشگاه ارمنستان در ادامه اقدام نابخردانه لغو معاونت طب اسلامی- ایرانی است که شدیداً محکوم می گردد و به این وزارتخانه محترم توصیه می شود در تعاملی سازنده از پتانسیل چنین مؤسسات فعالی در زمینه طب اسلامی- ایرانی در راستای ارتقای سلامت مردمان علاقمند ایران اسلامی بهره برداری گردد نه آنکه با این برخوردهای چکشی و سلبی این پتانسیل ها و فرصتها به تهدید تبدیل گردد.

ما از تمام توان خود در راستای احقاق حقوق پیشکسوتان خدوم این رشته چون استاد حاج حسین خیراندیش استفاده خواهیم نمود؛ برخوردهای این چنین زشت با استادی که وزارتخانه بهداشت و درمان به وی لوح حکمت اهدا می کند؛ قابل تأمل است.

تشکیل معاونت اجتماعی در واقع در راستای اجرای سیاستهای سازمان بهداشت جهانی (WHO) صورت گرفته است. سازمان جهانی که عملکرد آن در مقوله جمعیت در کل عالم اسلام منجر به کاهش شدید نرخ باروری و جمعیت جوان مسلمانان گشته است و اکنون نیز اراده آن را دارد که در پوشش فریبکارانه ای به نام سلامت معنوی در حوزه دینداری و نهادهای اصیل دین مثل حوزه های علمیه ورود مزورانه ای داشته باشد و به نام گسترش سلامت معنوی الگویی از دینداری فردی و معناگرا و منزوی را به تمام انسانها و خصوصاً مسلمانان ارائه دهد و دین دینداری که قرار است در قالب سلامت معنوی در تمام دنیا ارائه شود همان نقشه شوم امپراطوری صهیونیستی است که می خواهد عطش معنوی انسان خسته معاصر را با سراب دینداری فردی و عرفانهای نوظهور سیراب کند.

و نتیجه نهایی این اراده سازمان بهداشت جهانی مقابله با اسلام جهادی و انقلابی است. چرا که مبادیان به آداب دینداری سلامت معنوی WHO به دنبال آرامش هستند حال این آرامش از هر طریق و از هر مکتب و عرفان نوظهوری بخواهد بدست بیاید و این دین، همان اسلام سکولار که امام خمینی رحمة الله علیه بارها از آن برائت نموده و سراب آن را به همه روشنفکران گوشزد نموده است.

وزارت محترم بهداشت با آن ساختار و سازمان عریض و طویل در مقوله نظارت بر بهداشت اصناف از جمله آرایشگاه های زنانه نیز عملکرد قابل قبولی ندارد چه رسد به آنکه با ایجاد معاونت اجتماعی بخواهد در تمام مقوله های اجتماعی کشور ورود کرده و نقش آفرینی نماید.

از دانش آموختگان این وزارتخانه که عمدتاً کسانی هستند که به راهکارهای WHO به دیده آیات قرآن می نگرند و خواه و ناخواه مؤمن به مظاهر تمدن غربند، بعید نیست که نسخه های سلامت معنوی و سلامت اجتماعی غرب را بی کم و کاست در کشور اهل بیت عصمت و طهارت اجرا کنند.

مثلاً در مقوله کنترل ایدز که یک بیماری اجتماعی در نظر گرفته شود، تمام الگوهای قدیمی کشورهای غربی در حال اجرا در ایران می باشد در حالیکه متولیان این امر در خود غرب به این اذعان نموده اند که این نسخه ها عملاً نتیجه ای جز گسترش این بیماری در غرب نداشته است و خود به دنبال چاره ای تازه­اند ولی در کشور ما همچنان پروتکلهای قدیمی وارداتی غرب و WHO مو به مو به سان وحی مُنزَل در حال اجراست.

گسترش طب اسلامی- ایرانی با ایجاد یک سبک زندگی سالم و اولویت دادن به بحث پیشگیری و حفظ الصحه می تواند بهترین راهکار برای بالا بردن سطح سلامت و کاستن از بار بیماری ها باشد.

گسترش و همگانی نمودن آموزه های طب اسلامی- ایرانی اقدام و عملی مؤثر در راستای اقتصاد مقاومتی است که می تواند در زمینه درمان بیماری ها که میلیاردها تومان صرفه جویی برای کشور را رقم بزند.

افسوس که وزیر محترم بهداشت در اقدامی عجیب تمام این فرصتهای نهفته در طب اسلامی- ایرانی را از وزارتخانه خود و مردم دریغ فرمودند و هزینه های کلان ورود به عرصه های اجتماعی را به وزارتخانه عریض و طویل و خسته خود تحمیل فرمودند.

امیدواریم وزیر محترم با تجدید نظر در این تصمیم خود، فرجام مناسب تری را برای سلامت و طب پیشگیری در دوره پسا برجام و باقیمانده عمر کوتاه دولت خویش برای مردم علاقمند طب اسلامی- ایرانی رقم بزنند.

ان شاء الله که به فرموده امام خامنه ای تهدیدها را به فرصت تبدیل خواهیم کرد.

                                                                                     

                                                            دبیر کل جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران

                                                                                  دکتر حسین روازاده

 

‫۱۲ دیدگاه ها

 1. آقای وزیر بهداشت کمتر با صهیونیست ها و سعودیها هم صدا شوید.
  امروز که دنیا در آتش خانمانسوز جنگ به ویرانه ای تبدیل شده است و کشورمان هم در این بلا از بیماریهای خانمانسوز دارد به ویرانه شدن خانواده ها تبدیل می شود . شما بهتر است غذاها و موادهای غیر استاندار و شیمیایی را که بخورد ملت داده می شود کنترل کنید. نه اینکه با طب سنتی اسلامی سرشاخ شده اید .
  آقای وزیر کار شما یک اعلام همبستگی با صهیونیسم و سعودی است. و این سازیست گوش نواز برای کسانی که با نابودی اسلام و شیعه موافقند . منافق یعنی چی یعنی همین! به همین سادگی.
  اقای وزیر مگر طب اسلامی – سنتی همان طبی نیست که از قدیم الایام از زمان پیامبران و امامان در راه سلامتی بشر کوشیده است ؛ مگر همان نیست که پیامبر ص و امامان ع همیشه در مورد فواید حجامت رهنمود داده و خود عمل کرده اند.
  آقای وزیر بهداشت سیصد سال یهود کار کرد تا توانست طب سنتی اسلامی ابوعلی سینا را از ایران خارج کند. ولی شما وزیر بهداشت عرضه نداشتید چند سال در مقابل یهود از آن محافظت کنید. نمی گویم سیصد سال چون شما قدرت سیصد سال مقاومت را ندارید.
  امروز کشور جمهوری اسلامی ایران به طب سنتی اسلامی نیاز بسیار مبرم دارد نه به طب غربی و نه شرقی.
  متاسفانه آقای وزیر بهداشت معنی نه شرقی و نه غربی امام خمینی ره را متوجه نشده اند . من به شما می گویم . یعنی همه چیز حتی داروهای بیماریها را هم در زمینهای پر برکت کشور جمهوری اسلامی ایران جستجو کنید و بکار ببندید. نه اینکه به حلقوم و رگهای ملت مسلمان داروهای شیمیایی تزریق کنید و آنها را به درد دیگری مبتلا کنید. این سرطان که گریبان ملت ایران را گرفته است یعنی چی ؛ بروید خودتان ببینید چه دخترهای جوانی که به سرطان مبتلا شده اند قبلا این بیماریها کجا بوده اند. آقای وزیر بهداشت جواب بدهید. از بی کفایتی وزارت بهداشت همه چیز در ایران حتی مهمتر از همه نان و آب آشامیدنی می باشد که کاملا غیر استاندارد است.
  من بعنوان یک شیعه از رهبر عزیزم خواهش می کنم بعنوان یک مسلمان شیعه و معتقد به ظهور امام زمان عج که جلوی این بی بندوباریهای داروهای شیمیایی را بگیرند و کمک کنند طب سنتی جایگزین این طب صهیونیستی شود. و مردم شریف ایران را از این نگرانی ها و بیماریهای عجیب و غریب نجات دهند. انشاءالله
  با تشکر

  1. موافقم. عملکرد دولت و وزارت بهداشت عملا باعث کمک به سلطه بیشتر شیطانیان جهان و دشمنان بشریت یعنی صهیونیستها و دوستان و حامیان و متحدان و مزدوران اونهاست.
   شما میتونید به مجلس تذکر بدید که جلوی دولت رو بگیره.
   چرا دولت کاری میکنه که عده ای پولدار و سرمایه دار کارخانه دار حرامخوار بی رحم در صنایع دارو-سازی و در صنایع غذایی-نوشیدنی-بهداشتی کشورمون(که در واقع آدمکش های مدرن و صنعتی هستن) بازار غذا و داروی این ملت مستضعف رو رسما تسخیر کنن؟
   چرا دولت و وزارتخانه هاش رسما و به راحتی برای واردات هر کوفت و زهر ماری مجوز میدن؟
   اما وقتی نوبت به راه موردتایید اسلام برای سلامتی مردم یعنی طب طبیعی-سنتی و حجامت که میرسه موضع نامعقول میگیره و به هر بهانه ی غیرقابل قبولی مانع میشه و مجوزهای خدمتگذاران این عرصه مهم ملی رو باطل میکنه؟؟
   واقعا چرا؟؟
   چرا وزیر صنعت رسما با اصرار مشکوک و غلط خودش به واردات نامشروع و نامعقولی مثل واردات سیگار مارلبرو (که یک سیگار آلوده و خطرناکیه که توسط شعب بین المللی یک کمپانی صهیونیستی-آمریکایی در جهان پخش میشه) مجوز میده …
   و حتی مجوز داده که در داخل کشور کارخانه براش بزنن و اینطوری سالانه میلیاردها نخ سیگار صهیونیستی-آمریکایی رسما و بامجوز دولت بسته بندی و توزیع بشه؟؟
   واقعا چرا؟؟
   چرا دولت به واردات محصولات و لوازم آرایشی-بهداشتی خارجی مثل لورال فرانسه و … (که اتفاقا کمپانیشون در تملک سهامداران حامی صهیونیست هست) مجوز داده درحالیکه همین اواخر رسما محصولات اونا در خودفرانسه و اروپا به دلیل هشدار نهادهای متولی سلامت در اون کشورها ممنوع اعلام شده؟؟
   و چرا…؟؟
   و چرا…؟؟
   و چرا…؟؟
   چرا دولت داره بی رحمانه طب سنتی-اسلامی که میراث پدران و مادران و دانشمندان متعهد دلسوز موحد و مومن این ملت هست(و راه درست و سالم برای سبک زندگی و تغذیه و درمان رو به مردم نشون میده) رو کمرنگ و تضعیف میکنه ؟؟
   چرا مجلس شورای اسلامی به وظایف قانونی خودش در مقابل خطاهای دولت عمل نمیکنه؟؟
   چرا دولت به سیاستگذاری صریح رهبر انقلاب نسبت به لزوم تقویت و حمایت و گسترش طب سنتی-اسلامی و جایگاه مهم و خاص اون در نقشه اقتصاد مقاومتی توجه نمیکنه؟

 2. سلام ، حذف این معاونت از وزارت ، یعنی کم آوردن طب مدرن امروزی از درمان و یا پیشگیری بیماری ها تا به امروز است.
  انسان اگر به دارو نیاز داشت که خدا در قران می آورد . همه بیماری ها در نتیجه مسموم شدن بدن است
  طب سنتی تنها مرجع قدیمی ما برای تسکین دادن بدون عوارض جسم بیمار ماست . واین را هم رفته رفته می خواهند کمرنگتر کنند. امیدوارم وزارت محترم بهداشت در حفظ و گسترش این طب چندین هزارساله کوشش نمایند .

 3. سلام
  شر این افراد مدافع طب غرب با تربیت افراد آشنا به طب ایرانی اسلامی از بین میرود
  به امید روزی که همه روشهای درمانی به طب سنتی ختم شود

 4. وزارت بهداشت باید جوابگوی مردم باشد و ما هم منتظر جواب قانع کننده هستیم. بسیاری از بیماریها از طریق طب سنتی اسلامی قابل درمان است بدون عوارض و با هزینه کمتر.

 5. متاسفم برای وزیر بهداشت و این دولت… همیشه خلاف نظر رهبری رفتار کرده اند اما شعار حمایت ودفاع از ولایت می زنند. این وزیز از روزی که اعلام کرد عربستان با کشته های فاجعه منا به عنوان شهید برخورد میکنه از چشم من و خیلی ها افتاد…. دروغ و ضدیت با اسلام تا کی؟؟؟

 6. با سلام
  اميدوارم خدا به شما توفيق بده و بتوانيد با ياري حضرت حق جلوي اقدامات زشت و نادرست و ضد بشري وزارت بهداشت رو بگيريد.
  ما هم به نوبه خودمون اين اقدام زشت را محكوم مي كنيم.
  در پناه مولا علي (ع)

 7. آقای وزیر شما بی حاشیه ترین وزیر کابینه بودید و مردم انقلابی ایران روی خدمات شما حساب ویژه ای باز کرده بودند.اما باکمال تاسف باید بگویم که شما با این اقدام نابخردانه روی تمام خدمات صادقانه ی خود خط بطلان کشیدید.غفلت نکنید برگردید.ما مردم ایران هنوز شما را دوست داریم.من ناکارآمدی طب غربی و شیمیایی را با گوشت و استخوانم لمس کرده ام آن هم به مدت بیست سال.همچنین کارآمدی طب سنتی_اسلامی را لمس کرده ام و اکنون با کمک سبک زندگی طب ایرانی سلامتی خود را پس از سالها مطالعه و تحقیق در طب سنتی باز یافته ام.باید بگویم که اقدام آقای وزیر در انحلال این معاونت جلیل القدر چه بخواهند و چه نخواهند کمتر از آزمایش بمب هسته ای و برجا گذاشتن میلیون ها کشته و معیوب در ایران نیست.مردم ایران بدانید تنها راه نجات قال الباقر و قال الصادق و طب الرضا علیه السلام و عمل به دستورات آنان است و به غیر از این هر چه که باشد قاقالی لیه بزک کرده و مسموم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا