نقرس چیست، علائم، علت، درمان

نقرس چیست، علائم، علت، درمان

دردی که عارض می گردد در عمق مفاصل و گاهی رباط است. درد در مفاصل پاها مثل کعب و نوک انگشتان باشد خصوصاً در انگشت ستبر و کوتاه دست و پا آن را نقرس می گویند.
درد نقرس از درد سایر مفاصل شدید تر است به جهت آنکه مفاصل تنگ تر است و وسعت ندارد و یا به جهت آنکه قوت آن مواضع بیشتر است به سبب آنکه اعصاب از آنجا زیادتر است.
از عوارض این بیماری این است که قبول نُضج نمی‌کند و مجتمع نمی شود زیرا که ماده‌ی مرض غلیظ است.
و درد در عضو غیر گوشتی است و نضج در گوشت اعضا بیشتر امکان پذیر است زیرا که نضج از روی حرارت و رطوبت حاصل می شود و اجزای مفاصل مزاجشان سرد و خشک است پس در این بیماری بیشتر به ضمادات (روغن مالی ها) تکیه می کنند
سبب این علت ضعف مفاصل است به سبب سوء مزاج مستحکم یا مزمن شده یا حتی ضربه علاوه بر آن که در اصل خلقت نیز ضعیف باشد و با انجام حرکات زیاد ضعیف‌تر هم بشود و بالجمله ضعف آن و حرکت بسیار مواد را به آنها می کشاند و در تحت اعضا واقع‌اند.
و فضولات بالطبع میل به آنها می کنند یعنی به سمت آن کشیده می‌شود چون به تحت رفته آن ماده یا صفرا است و آن کمتر است یا دم است و آن نیز بیشتر است و یا بلغم است و آن از دم بیشتر است و یا سودا است که آن نادر است و یا از دو خلط مرکب است و کم اتفاق می افتد که از خلط بلغمی و سوداوی به تنهایی باشد بدون آنکه صفرا بدرقه‌ی آن شود زیرا که آن دو خلط سرد و غلیظ و کند حرکت اند و ممکن نیست که در مفاصل با احاطه آن همه ی رباطات نفوذ کنند و چون به صفرا مخلوط گردند، لطافت و رقت و حدت کسب می کنند.
برای درمان نقرس از انواع سوءمزاجات ادامه ی مطالب را پیگیری نمایید.

[box type=”note”] منبع: قانونچه [/box]

[box type=”note”] گردآورنده: یکی از حامیان احیای سلامت [/box]

کد مطلب: H96101102

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا