نقش عوامل طبیعی در جهش

? نکته های شنیدنی ?

#نقش_عوامل_طبیعی_در_جهش

?تحقیقات و مطالعات دانشمندان نشان داده است که اعصاب و استخوانها وخون انسان نظیر جذر و مد دریا از یک نظم و انضباط مرتب،که مبداء آن خارج از کره زمین است،تبعیت می کند. مطالعات و پژوهش هانشان می دهد که انسان در دوره زندگی ،از نظر بیولوژیک یک سلسله تغییرات سیکلی (دوره ای) عجیبی را طی می کند.

?ما در بعضی روایات و احادیث ائمه معصومین (ع) می خوانیم که آنها در مواردی، آمیزش جنسی را نهی کرده اند.

با تحقیقات و پیشرفت علوم، معلوم می شود که این زمانهای نهی، درست زمانی است که عوامل طبیعی روی ژنهای ما جهش هایی ایجاد می کنند.

ما در وسائل الشیعه از حضرت پیامبر بزرگوار اسلام (ص) می خوانیم که پیامبر (ص) خطاب به حضرت علی (ع) می فرمایند: یا علی! در مقابل نور خورشید آمیزش نکن، مگر این که پرده ای بیاویزی که شما را بپوشاند، چون اگر در آن حال انعقاد نطفه انجام پذیرد، آن کودک در حال پریشانی و فقر خواهد بود، تا بمیرد.

تحقیقات علمی امروزی محققان ثابت کرده است که تاثیر اشعه به طور کلی با درجه ی حرارت جسم و همچنین درجه ی رطوبت آن نسبت مستقیم دارد. در موقع جماع کردن، آن هم در جلو آفتاب، باعث عرق کردن زیاد می شود. در نتیجه پوست بدن مرطوب شده و درجه حرارت آن بالا می رود. در این موقع قابلیت نفوذ اشعه ی ماوراء بنفش خیلی زیاد شده و باعث اختلالاتی از طریق پاره شدن رشته های کروموزومی و انحراف ژنها از محل عادی (در اثر پیدایش آب اکسیژنه در سلول) و شاید هزاران اثر سوء دیگر شود که ما از بحث آن عاجز هستیم. ولی همان طور که قبلاً توضیح دادیم، تشعشعات کیهانی ضایعات سلولی به وجود می آورد و کروموزمها و ژنهای داخل بیضه و تخمدان را خراب می کند. یعنی سبب خرابی عناصری می گردد که مامور انتقال خصوصیات ارثی از نسلی به نسل دیگر است. کروموزومهای ضایع شده ممکن است سبب ناهنجاری عضوی یا روانی گردد.

 ?منبع: زناشویی، بارداری، تربیت ، ص ۶۱و۶۲.  تالیف:فرض الله قلیزاده، فریبا بیرامی  

کدمطلب:

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. با سلام قبلا در مورد موی سفید سوال پرسیده ام که جواب ندادین. الانم میخوام بگم که انضباط درسته لطفا در متنتون اصلاح کنید. یاعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا