نقص جنین با مصرف زرشک در دوران بارداری

استاد دانشکده طب سنتی می گوید: «مصرف زیاد زرشک توسط زنان باردار یک روستا در اطراف خراسان موجب تولد نوزادان دارای نقص جنینی شده است. همچنین مصرف زیاد حلوا و زعفران احتمال سقط جنین را افزایش می دهد.» به گزارش خبرنگار سینانیوز به نقل از تسنیم، غلامرضا کردافشاری استاد دانشکده طب سنتی گفت: «در بارداری مصرف کاسنی بسیار توصیه شده است که می توان از عرق یا مخلوط با خاکشیر استفاده کرد.» به گفته وی تدابیر ماه نهم برای حفظ جنین و تسهیل در زایمان و کم کردن عارضه در فرزند و مادر است که باید از همان ماه نهم روی شیردهی کار کرد و شیر مادر را تقویت کرد. این استاد دانشگاه درباره تدابیر ماه نهم افزود: «اما از دیگر توصیه ها برای زنان باردار در ماه نهم بارداری علاوه بر کاسنی، مصرف هر روز صبح ناشتا به اندازه 10 تا 11 گرم روغن بادام شیرین است. براین اساس به شدت تأکید شده است تا در ماه های آخر بارداری از موادغذایی ترش، مواد غذایی قابض مانند خرمالو، غذا های غلیظ مانند گوشت گاو، ماکارونی، فست فودها، بادنجان و حلیم پرهیز شود.» کردافشار با اشاره به اینکه استفاده از کرفس و گشنیز چه در دوران لقاح و چه در دوران بارداری ممنوع است، گفت: «استفاده از زرشک، سیب ترش، ماست ترش، سرکه و ترشی، مصرف موادغذایی گرم زیاد و سرد زیاد ممنوع است همچنین خوردن یخ نیز ممنوع است؛ گشنیز کاهش قند خون مغزی می دهد و موجب کاهش حافظه نوزاد می شود همچنین مصرف حلوا و زعفران احتمال سقوط جنین را افزایش می دهد» وی بیان داشت: «تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر روی اثرات مصرف زرشک در دوران بارداری انجام شده است؛ دوران بارداری موش را 21 روز در نظر گرفتند. یعنی 3 تا 7 روز. 7 روز اول، سه ماهه اول انسان، 7 روزه دوم سه ماهه دوم انسان، 7 روز سوم سه ماهه سوم در نظر گرفتند و عصاره زرشک را از روز دوم به موش ها دادند. دیدند در روز 17 و 18 که سه ماهه سوم می شود جنین ها را به طریق جراحی خارج کردند. مشاهده شد که فک بالا تشکیل نشده و یا اکثراً کور بودند یعنی شبکیه تشکیل نشده بود و احشا خیلی از این موش ها بیرون زده بود و در یکی از روستاها اطراف خراسان زنان باردار زرشک خیلی مصرف می کردند و دیدند خیلی از بچه های آن ها هم دچار عارضه شدند.»
کردافشار در برنامه خانه محبت خاطرنشان کرد: «مصرف بنفشه و ختمی موجب سقط جنین می شود و به  طور کلی مصرف هر ماده غذایی قاعده آور موجب سقط جنین می شود همچنین ختمی باز کننده انتهای عروق رحم است که خود سقط کننده است و زنان باردار بدون مشورت پزشک حاذق و دانشگاهی طب سنتی هیچ گیاه دارویی و داروی گیاهی مصرف نکنند.»

بیشتر بخوانید:  تدابیر لازم برای پیشگیری از ایجاد فیبروم های رحمی و درمان آن

منبع: ماهنامه بسیج جامعه پزشکی| شماره بیست و پنجم| فروردین 1393| اقلیم شفا

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۵ نظرها

 1. سلام.خواهش میکنم جوا بدید کفگیرحسوم و سماورموجود در عطاری انلاین مورد تایید شماست.؟
  نعل اسب در قابلمه استئل بجوشد آب آهن سالم بدست میاد؟

  1. با سلام و احترام
   ۱- بله محصولات، عطاری آنلاین مورد تایید می باشد
   ۲-بهتر است برای جوشاندن آب از ظروف سالم مانند سمارهای برنجی استفاده شود.
   گروه مدیریت سایت

 2. خوردن سیب زمینی قبل از دوران بارداری ممکن است سبب تقویت خطر دیابت شود

  منبع : خبرگزاری فرانسه ( سایت یاهو )
  مترجم : سعید مجردی کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی

  سایت یاهو : پاریس – خبرگزاری فرانسه – خوردن سیب زمینی بیشتر ، بخصوص چیپس یا سوخاری منتهی می شود به ریسک بالاتری در زنان که در آنها سبب پیشرفت نوعی دیابت می شود که در طول دوره بارداری اتفاق می افتد. این موضوع بر اساس یک مطالعه مشخص گردید.دیابت های مورد اشاره می توانند نتایج طولانی مدت سلامت هم برای مادر و هم برای فرزند شامل شانس بیشتری برای بیماری قلبی و شکل های دیگری از دیابت به دنبال داشته باشند .سیب زمینی ها که بطور وسیع در دنیا استفاده می شوند شامل مغذی ها از قبیل ویتامین c و پتاسیوم هستند.

  اما در مقایسه با سایر سبزیجات و کربوهیدرات ها ، آنها همچنین شامل می شوند به نشاسته های فوق العاده که در افزایش سریع سطح قند خون تاثیرگزار هستند.عموما گفته می شود ، دیابتها زمانی رخ می دهند که بدن دیگر قادر نیست به اندازه کافی انسولین تولید نماید ، هورمونی که به سلولها در بدن برای جذب قند از خون برای انرژی و ذخیره سازی سرعت می بخشد.تا کنون تاثیر محتمل بین دیابت های مورد اشاره و خوردن سیب زمینی ها مورد بررسی قرار نگرفته بودند.برای اینکه مشخص بشود تاثیری وجود دارد ، تحقیق هایی بوسیله کولین ژانگ در مؤسسه ملی سلامت در راک ویل مریلند از طریق دیتاهای اخذ شده از پرستاران و در دو مطالعه حاضر بیشتر از یکصد و پانزده هزار زن از سال ۱۹۸۹ مورد مطالعه قرار گرفتند.

  ژانگ و همکارانش به این نتیجه رسیدند که برای ۱۵۶۳۲ زن هیچ اثری از دیابت های مورد اشاره یافت نشد یا بیماریهای مزمن که بین سالهای ۱۹۹۱ الی ۲۰۰۱ باردار شدند.بر اساس مطالعه ای که انتشار یافت در ژورنال پزشکی بریتانیا ، از ۲۱۶۹۳ یک جنین بارداری ، ۸۵۴ نفر در برخی چهار درصد دیابت های مورد اشاره توسعه یافته بود.از زنان خواسته شده بود گزارش بدهند مصرف سیب زمینی خودشان را در طول سال قبل از باردار شدنشان ، با ارزیابی مصرف از هرگز یا کمتر ازیک ماه تا شش بخش در هر روز .این اطلاعات متناسب بود با رکوردهای پزشکی که نشان می دادند آیا در آنها دیابت های مورد اشاره توسعه یافته بود.بعد از در نظر گرفتن فاکتورهای دیگر از قبیل سن و تاریخ خانوادگی دیابت ، مطالعه ارتباط محکمی بین سیب زمینی بخصوص سرخ کرده و پخته شده آن پیدا کرد.محققان تاکید کردند هر چقدر مصرف کلی سیب زمینی بالا رفته باشد تاثیر آن در افزایش خطر دیابت مورد اشاره مشهود می باشد.

  پزشکان توصیه می کنند به تغییراتی در رژیم غذایی و ورزش با هجوم دیابت های مورد اشاره اما در شرایط حاد ممکن است درمان از طریق انسولین مورد نیاز باشد.راه حل چیست ؟ سبزیجات دیگر و یا حبوبات را شامل لوبیا ، نخود فرنگی و عدس بجای سیب زمینی های نشاسته دار که محققان به آن تاکید کردند مصرف نمایید.بر اساس این گزارش ، جایگزین کردن دو پرس سیب زمینی در یک هفته با سبزیجات دیگر یا تغذیه غلات ، ده درصد ریسک ابتلا ( به دیابت ) را کاهش داد.علیرغم مشاهدات آماری ، محققان می گویند که یک ارتباط علت و معلولی بین خوردن سیب زمینی و دیابت اشاراه ای نمی تواند فرض شود.اما آنها اشاره کردند که مطالعات اخیر تاکید کرده است که سیب زمینی ها می توانند تاثیر مضر داشته باشند روی سطح قند خون بخاطر نشاسته بیشتری که در آن وجود دارد.

  منبع اصلی خبر : لینک در سایت یاهو

  *********************
  سلام
  طبق تحقیقات طب سنتی ایران سیب زمینی محصولی وارد شده توسط سِر جان ملکم انگلیسی است که به آن آلوی سِر جان ملکم می گفتند و از همین روست که هنوز در شیراز به سیب زمینی آلو می گویند، و نفوذ دادن آن در همه جامعه و تغییر ذائقه مردم برای استفاده از آن در همه غذاها و چیپس خور کردن کودکان را یک توطئه انگلیسی برای ضربه به سلامت مردم دنیا می دانند .
  جالب است که هرچه انگلیس در جایی نفوذ بیشتر داشته است ، سیب زمینی را بیشتر رواج داده است ، مثلا در کانادا که هنوز مستعمره انگلیس است! در بازار بیش از ۱۲ نوع سیب زمینی را به طور مجزا می فروشند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن