آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / نکته های شنیدنی: دلک و ماساژ بالا تنه: پشت – بخش سوم
نکته های شنیدنی: دلک و ماساژ بالا تنه: پشت – بخش سوم

نکته های شنیدنی: دلک و ماساژ بالا تنه: پشت – بخش سوم

?نکته های شنیدنی?

#بالا_تنه:پشت

۱⃣ پاشنه ی کف دست خود را بر روی ناحیه ی بالای کمر فرد قرار دهید(زیرا پاشنه ی دسن به نسبت انگشتان،از فضای بیشتری برخوردار است)، و احساس رضایت بیشتری خلق می کند.مچ دست باید آرام باشد و هیچگونه انقباضی در شانه هایتان وجود نداشته باشد.دست خود را به نرمی و آرامی پشت فرد بلغزانید تا به قسمت خط کمر برسید.
برای انجام حرکت های کششی بهدی،لازم است که پهلوی فرد بایستید.دست هایتان را در حالی که روی یکدیگر قرار داده اید،بر روی پهلوی فرد بگذارید.
۲⃣ ابتدا به طور محکم،اما بعد به آرامی،تمام دست خود را به سمت ستون مهره ها بکشید.این حرکت را چند مرتبه بر روی هر دو پهلوی فرد انجام دهید،سپس انگشتانتان را به شکل “پنجه”در آورده و آن ها را بین دنده ها قرار داده و به آرامی،اما محکم خطی از پهلو به سمت مهره ها بکشید(دقت داشته باشید ناخن هایتان حتما باید کوتاه باشند ).به این حرکت “شیار دادن دنده ها” گفته می شود.این حرکت را چند مرتبه در هر دو طرف بدن فرد تکرار کنید.
۳⃣ در حالی که روبروی شانه ی فرد ایستاده اید، شست های خود را یک طرف ستون مهره ها قرار دهید. با استفاده از فشار محکم اما آرام، شست هایتان را در مجاورت عضله ی ذوزنقه (traps)و عضله ی لاتیسموس دورسی Musscle Latissmus dorsi  فرد،بالا و پایین ببرید.به این حرکت”چاک دادن” عضله گفته می شود.
می توانید شست هایتان را با یکدیگر به سمت پایین و بالا بکشید یا در جهت خلاف یکدیگر (یکی به سمت پایین و دیگری به سمت بالا) حرکت دهید . این تکنیک را چند مرتبه در هر طرف ستون مهره ها تکرار کنید.

حمایت از شست ها هنگام چاک دادن عضله:

برای جلو گیری از وارد شدن فشار بیش از حد به شست ها، با انگشتان دیگر آن ها را حمایت کنید(فشار وارده را بین انگشتانتان تقسیم کنید).

 ? منبع: ماساژآناتومی،دکتر الزورث/پگی آلتمن،مترجم:یلدا یزدان پناه،ص۲۵و ۲۶.

کدمطلب: ۹۶۱۲۲۲ ۱۹pc

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *