هدف کمپین ملی فشار خون "افزایش سرانه مصرف داروی فشار خون" در کشور است!!! + پی نوشت احیای سلامت اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اخبار / هدف کمپین ملی فشار خون “افزایش سرانه مصرف داروی فشار خون” در کشور است!!! + پی نوشت احیای سلامت
هدف کمپین ملی فشار خون “افزایش سرانه مصرف داروی فشار خون” در کشور است!!! + پی نوشت احیای سلامت

هدف کمپین ملی فشار خون “افزایش سرانه مصرف داروی فشار خون” در کشور است!!! + پی نوشت احیای سلامت

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اهداف کمپین ملی فشار خون گفت: یکی از اهداف این کمپین “افزایش سرانه مصرف داروی فشار خون” در کشور است!!!

علیرضا رئیسی در نشست خبری بسیج ملی فشار خون اظهار کرد: در اجرای این کمپین تمامی نهادها اعم از کشوری و لشگری پای کار آمده‌اند.

رئیسی افزود: این کمپین از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز شده و سعی بر آگاه‌سازی مردم داریم و تا هفته دوم تیرماه وارد فاز اجرایی و تعیین فشار خون ۲۰ میلیون ایرانی خواهیم شد.

دبیر شورای راهبردی بسیج ملی کنترل فشار خون اضافه کرد: در این کمپین به دنبال این هستیم تا ۲ میلیون مبتلا به فشار خون را شناسایی کنیم و یک میلیون نفر از مبتلایان را وارد چرخه “کنترل و درمان” کنیم.

وی درباره اعلام نتایج این کمپین تصریح کرد: در هفته نخست مهر ماه همزمان با هفته قلب نتایج کمپین طرح ملی کنترل فشار خون را اعلام خواهیم کرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به میزان نفرات حاضر در این کمپین عنوان کرد: در این کمپین در ۱۲۴۱ شهر و روستا، بیش از ۲۶۰۰ پایگاه سیار و ثابت سلامت ایجاد خواهیم کرد. همچنین در فاز اجرایی ۱۶ هزار نفر حضور خواهند داشت.

رئیسی با بیان اینکه با بیان اینکه سامانه الکترونیکی برای ثبت فشار خون افراد طراحی کرده‌این نیز گفت: با کمک این سامانه مشخصات افراد و فشار خون آنها ثبت الکترونیکی خواهد شد تا در آینده این اطلاعات به پرونده الکترونیک ‌آنها پیوست شود.

دبیر شورای راهبردی بسیج ملی کنترل فشار خون همچنین در پاسخ به سئوالی درباره تامین داروی مورد نیاز مبتلایان به فشار خون تصریح کرد: در حال حاضر مشکلی درباره تامین داروی مبتلایان به فشار خون نداریم و تا حدود ۲۰ درصد افزون‌تر از نیاز تامین کرده‌ایم.

وی با اشاره به اهداف این کمپین گفت: یکی از اهداف این کمپین افزایش “سرانه مصرف داروی فشار خون” در کشور است چرا که بر اساس شاخص‌های جهانی، مصرف داروهای مرتبط با فشار خون و دیابت در کشور ما پایین است؛ در مقابل مصرف انتی‌بیوتیک‌ها بالا است که باید کنترل شوند.

پی نوشت احیای سلامت: ای کاش مسئولین محترم بجای هدف گذاری برای افزایش “سرانه مصرف داروی فشار خون”، ریشه های واقعی این عارضه را بررسی و برای ریشه کن شدن آنها هزینه می کردند!!!

چرا گذشتگان ما بدون مصرف این داروهای شیمیایی که عوارض خطرناکی دارند، با تغذیه سالم از جمله مصرف نمک های طبیعی همچون سنگ نمک یا نمک های دریا از صحت سلامت برخوردار بودند؟؟؟

آیا توطئه خراب کردن نمک های طبیعی به اسم تصفیه خود از عوامل افزایش فشار خون نمی باشد؟؟ چه دست های پشت پرده هستند!!!

کدمطلب: M98041501

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *