آخرین خبرها
خانه / اخبار / واردات “اسپرم گاو” از آمریکا
واردات “اسپرم گاو” از آمریکا

واردات “اسپرم گاو” از آمریکا

سطح واردات و مراودات تجاری ایران و آمریکا چقدر است؟

‌آمارهای رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد که سال گذشته در ۲۱۵ ردیف تعرفه‌ای از کشور آمریکا کالا وارد کشور شده است.

در این مدت کالاهای متفاوتی از ایالات متحده وارد کشور شده است که برخی از آن‌ها کالاهای مشهور و استراتژیکی محسوب می‌شوند اما برخی از این کالاها کمتر برای مردم شناخته شده است.

طبق جداول گمرک ایران، یکی از کالاهایی که با ردیف تعرفه «05111000» از آمریکا وارد کشور شده، "اسپرم گاو" است که ارزش واردات این کالا ۵ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۱۴۳ دلار برآورد شده است.

در این مدت یک هزار و ۱۰۶ کیلوگرم اسپرم گاو از آمریکا وارد شده که ارزش ریالی آن ۱۴ میلیارد و ۴۱۶ میلیون تومان اعلام شده است.

طبق جدول کالاهای وارداتی از ایالات متحده آمریکا، طی سال گذشته ۷ هزار و ۲۸۱ کیلو گرم "گاو شیری" به ارزش ۳۸۲ هزار و ۹۳۱ دلار و ارزش ریالی یک میلیارد و ۵۲ میلیون تومان از آمریکا وارد کشور شده است.

همچنین بر اساس مستندات گمرکی طی ۱۲ ماهه سال گذشته ۵۴۹ کیلو گرم "جوجه اجداد تخم‌گذار" به ارزش ۴۶۹ هزار دلار و ارزش ریالی یک میلیارد و ۲۵۳ میلیون تومان از آمریکا به ایران صادر شده است.

طی سال گذشته از آمریکا غذای سگ و گربه نیز وارد کشور شده است. به گزارش صدای اقتصاد، در این ردیف تعرفه، عنوان "فرآورده‌های غذایی برای سگ یا گربه به طور بسته بندی شده برای خرده فرشی" ثبت شده است که به وزن ۹ هزار و ۵۹۸ کیلوگرم و به ارزش ۱۴ هزار و ۲۰۹ دلار به ایران وارد شده است.

یکی دیگر از ردیف تعرفه‌های وارداتی از آمریکا "خون انسان، خون حیوان برای مصارف درمان یا پیشگیری یا تشخیص بیماری، توکسین ها، کشتهای موجودات ذره بینی به استثنای مخمرها و محصولات مشابه غیرمذکور درجای دیگر." ذکرشده که ارزش آن ۴۷۵ هزار دلار بوده است.

طی سال گذشته، کره بسته‌بندی شده، تخم چمن، تخم سبزیجات، روغن خام، برخی داروها و مکمل‌های دارویی، برخی فرآورده‌های آرایشی، فیلم عکاسی، نخ و طناب، لوله و شیلنگ، کاعذ دیواری، کمباین و بسیاری کالاهای واسطه‌ای و نهایی از کشور آمریکا وارد شده است.

در مجوع طی سال گذشته ۳۶ هزار تن کالا به ارزش ۱۵۴ میلیون و ۱۱۷ هزار دلار از آمریکا وارد ایران شده است. که ارزش ریالی آن ۴۰۹ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

طبق آمار گمرک، در مقابل طی سال گذشته ۳۸۲ کیلوگرم کالا به ارزش ۱۹۵ هزار و ۶۱۶ دلار و ارزش ریالی ۵۰۶ میلیون تومان از ایران به آمریکا صادر شده است.

این آمار نشان می‌دهد که تجارت دو کشور به نفع آمریکا مثبت است.

منبع: اقتصاد آنلاین

واردات

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *