آخرین خبرها
خانه / اخبار / ویروس ۳۰ هزار ساله هنوز مسری است!
ویروس ۳۰ هزار ساله هنوز مسری است!
ویروس 30 هزار ساله هنوز مسری است!

ویروس ۳۰ هزار ساله هنوز مسری است!

 یافته‌های جدید محققان نشان داد، ویروس غول‌پیکر ۳۰ هزار ساله‌ای که در اعماق لایه منجمد سیبری کشف شده، هنوز قدرت فعالیت دارد و می‌تواند میزبانش را آلوده کند.
البته این ویروس جدید خطری برای انسان ندارد و در اواخر عصر سنگی فقط آمیب‌های تک‌سلولی را آلوده می‌کرده است.
ویروس Mollivirus sibericum در یک نمونه خاک از عمق ۳۰ متری سطح زمین کشف شد. این ویروس یکی از اعضای خانواده جدید ویروس است که چهارمین خانواده کشف شده تاکنون محسوب می‌شود.
تا حدود یک دهه پیش ویروس‌ها به عنوان موجودات ریزی تصور می‌شدند که با روش‌های فیلترکردن از ذرات بزرگتر جدا می‌شوند. اما پس از کشف یک ویروس غول‌پیکر عفونی‌کننده آمیب موسوم به ‌Mimivirus که گزارش آن نخستین بار در سال ۲۰۰۳ در مجله ساینس منتشر شد، محققان گستره تحقیقات خود را به دنبال ویروس‌های غول‌پیکر بزرگتر کردند.
از زمان کشف خانواده ‌‌ Mimivirus، محققان خانواده‌های Pandoraviridae و Pithoviridae را شناسایی کرده‌اند که دومی در همان نمونه خاکی بود که ‌Millivirus sibericum در آن کشف شد.
ویروس Mollivirus sibericum از قطر بیشتری نسبت به سایر ویروس‌های غول‌پیکر کشف شده تاکنون برخوردار بوده و اندازه آن ۶۰۰ نانومتر است. ژنوم این ویروس از ۶۰۰ هزار جفت پایه برخوردار است که دستورالعمل‌های ژنتیکی را برای ایجاد ۵۰۰ پروتئین نگه می‌دارند.
ویروس‌ها قطعاتی از آران‌ای و دی‌‌ان‌ای هستند که با ربودن ماشین‌آلات سلول برای انجام این دستورالعمل‌ها فعالیت می‌کنند.
به گفته محققان، روش آن‌ها برای جداسازی و بررسی این ویروس‌ها هیچ‌گونه خطری برای انسان یا حیوان ندارد، اما ممکن است ویروس‌های خطرناکی به شکل معلق در اعماق زمین وجود داشته باشند.
این ویروس در اعماق زمین دفن شده‌اند، از این‌رو ممکن است فعالیت‌های انسان مانند معدن‌کاری یا حفاری به دنبال مواد معدنی، نفت یا گاز طبیعی، مزاحم آن‌ها شود.
کشف ویروس‌های غول‌پیکر نشان‌دهنده آن است که آن‌ها می‌توانند حداقل برای دهها هزار سال عفونی باقی بمانند. اما تاکنون دانشمندان هیچ ویروس غول‌پیکر باستانی از نوع آلوده‌کننده انسانی را شناسایی نکرده‌اند.
نتایج این تحقیق در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده است.

 

۲ نظر

 1. سلام-همین چند ماه پیش هم فکر کنم توی قطب جنوب بود که یک ویروس کشف کردند – من که حرف اینا رو نمی تونم باور کنم که برای انسان ضرر نداره – میرن روش تحقیقات انجام می دن و یه جوری ویروس رو فعال می کنن و گسترش میدن که یک مرض جدبد در بیارن برای انسان و توی کشورهای به اصطلاح خودشون جهان سوم امتحان کنن و داروی جدید و درآمد جدید بدست بیارن.
  حالا صداش بعداً در میاد مثل ویروس ایدز و خیلی مریضیای دیگه.

  • به نام خدا

   دشمنان اسلام فقط به دنبال ضربه زدن به مومنین هستند.با تولید بیماری و دادن داروهای حرام (وجود الکل و گچ وخاک و سنگ و حتی ادرار خانم های ایتالیایی در داروها و استفاده از استخوان خوک که حرامه و خیلی چیزهای دیگه) فقط مسکن هستند و این دارو ها چون حرام اسست شفا ندارند و به ظاهر بیماری خوب میشه ولی مدتی بعد بیماری با شدت بیشتری نمایان میش و هیچ داروی اثر نمیگذاره وبیمار مجبور میشه انواع و اقسام دارو ها رو بخوره تا جیب این دشمنان رو پر کنه و خودش هم هر روز بیمارتر بشه و بعد به عمل های جراحی برسه و آخرش هم مرگ های ناگهانی.
   اما طب اسلامی برای همه بیماریها حتی سرطان و ام اس درمان داره ولی مسئولان به دلیل ترس از خالی شدن بیماران در بیمارستانها از طب اسلامی حمایت نمی کنند.
   طب اسلامی درمان همه بیماریها را دارد.بدون عمل جراحی و سلاخی
   موفق باشید

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *