گرد بچه شرکت جانسون سرطان زا تشخیص داده شد+ کلیپ تصویری

بر اساس حکم اعضای هیات منصفه دادگاهی در آمریکا، شرکت «جانسون اند جانسون» باید به علت سرطان زا بودن پودرهای نظافت کودک خود غرامت میلیاردی پرداخت کند.

 

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، بر اساس حکم اعضای هیات منصفه دادگاهی در آمریکا، شرکت «جانسون اند جانسون» باید به علت سرطان زا بودن گردهای نظافت کودک خود غرامت میلیاردی پرداخت کند.

دادگاه یادشده که در سنت لوئیس آمریکا واقع است، شرکت جانسون اند جانسون را به پرداخت غرامت 4.69 میلیارد دلاری به 22 زن محکوم کرده است. این زنان مدعی شده بودند گرد  نظافت بچه این شرکت حاوی آزبست بوده و استفاده از آن منجر به ابتلا به سرطان تخمدان می شود.

این اولین بار نیست که دادگاهی با این موضوع بر علیه شرکت جانسون اند جانسون برگزار می شود، اما تا به حال محکومیت این شرکت به پرداخت چنین غرامت سنگینی سابقه نداشته است.

نوشته های مشابه

در عین حال برخی متخصصان و کارشناسان امور بهداشتی هم معتقدند هنوز نمی توان بین استفاده ازگردهای بهداشتی این شرکت و ابتلا به سرطان ارتباط قطعی و قاطع برقرار کرد و باید در این زمینه بررسی های بیشتری صورت بگیرد.

پس از شش هفته بررسی شهادت این شرکت و شاکیان، اعضای هیات منصفه دادگاه به مدت هشت ساعت موضوع را بررسی کردند و این شرکت را در مجموع به پرداخت 4.69 میلیون دلار غرامت محکوم کردند. جانسون اند جانسون در این دادگاه به 40 سال مخفی کردن اسناد مربوط به تولید گردهای نظافت بچه خود با استفاده از مواد سرطان زا هم محکوم شده است.

شرکت مذکور در واکنش به صدور حکم مذکور اتهامات یادشده را رد کرده و تصریح کرده که در برابر این روند کاملا ناعادلانه تقاضای فرجام خواهی خواهد کرد.

 

کدمطلب:dr97092701


خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا