پودر بچه شرکت جانسون سرطان زا تشخیص داده شد+ کلیپ تصویری

بر اساس حکم اعضای هیات منصفه دادگاهی در آمریکا، شرکت «جانسون اند جانسون» باید به علت سرطان زا بودن پودرهای نظافت کودک خود غرامت میلیاردی پرداخت کند.

پودر بچه شرکت جانسون سرطان زا تشخیص داده شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، بر اساس حکم اعضای هیات منصفه دادگاهی در آمریکا، شرکت «جانسون اند جانسون» باید به علت سرطان زا بودن پودرهای نظافت کودک خود غرامت میلیاردی پرداخت کند.

دادگاه یادشده که در سنت لوئیس آمریکا واقع است، شرکت جانسون اند جانسون را به پرداخت غرامت 4.69 میلیارد دلاری به 22 زن محکوم کرده است. این زنان مدعی شده بودند پودر نظافت بچه این شرکت حاوی آزبست بوده و استفاده از آن منجر به ابتلا به سرطان تخمدان می شود.

این اولین بار نیست که دادگاهی با این موضوع بر علیه شرکت جانسون اند جانسون برگزار می شود، اما تا به حال محکومیت این شرکت به پرداخت چنین غرامت سنگینی سابقه نداشته است.

در عین حال برخی متخصصان و کارشناسان امور بهداشتی هم معتقدند هنوز نمی توان بین استفاده از پودرهای بهداشتی این شرکت و ابتلا به سرطان ارتباط قطعی و قاطع برقرار کرد و باید در این زمینه بررسی های بیشتری صورت بگیرد.

پس از شش هفته بررسی شهادت این شرکت و شاکیان، اعضای هیات منصفه دادگاه به مدت هشت ساعت موضوع را بررسی کردند و این شرکت را در مجموع به پرداخت 4.69 میلیون دلار غرامت محکوم کردند. جانسون اند جانسون در این دادگاه به 40 سال مخفی کردن اسناد مربوط به تولید پودرهای نظافت بچه خود با استفاده از مواد سرطان زا هم محکوم شده است.

بیشتر بخوانید:  از مصرف این پودر بپرهیزید

شرکت مذکور در واکنش به صدور حکم مذکور اتهامات یادشده را رد کرده و تصریح کرده که در برابر این روند کاملا ناعادلانه تقاضای فرجام خواهی خواهد کرد.

 

کدمطلب:dr97092701


خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع 

پودر بچه شرکت جانسون سرطان زا تشخیص داده شد+ کلیپ تصویری

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن