تأثیرات عرق هوفاریقون و گیاه آن برای درمان ایدز

🌿نکته های شنیدنی🌿
یکی از آثار هیجان انگیز و جالب هوفاریقون (چای کوهی)، اثر ماده شیمیایی فعال هایپریسین بر ضد ویروس ایدز است. یک پژوهش علمی حاکی از آزمایش هایی است که در شرایط آزمایشگاهی در خصوص جانوران به عمل آمده است.
 این آزمایش ها نشان می دهند که گیاه با سمیّت کم، آثار قابل ملاحظه‌ای بر ضد ویروس های مشابه HIV یعنی ویروس ایدز دارد.
 همچنین در نتیجه پژوهش ها در مورد تأثیرات عرق هوفاریقون و گیاه آن بر روی بیماران مبتلا به ایدز، نشان داده است که بیماران بهبودی محسوسی یافته اند؛ به این معنی که فعالیت سیستم دفاعی آنها به طور محسوس افزایش یافته، وزن آنها زیاد شده، اشتها بهتر شده و انرژی بیشتری یافته اند. این اخبار، هر چند مقدماتی است ولی بسیار هیجان انگیز می باشد و به بیماران داوطلب برای درمان با این گیاه، عصاره ای از آن با عیار استاندارد داده می شود.
📕منبع: معجزات درمانی عرقیات گیاهی، دکتر محمد دریایی، صفحه ۲۲۷

کدمطلب:‌980209  18PC

پی نوشت احیای سلامت: 

۱_ گیاهی که به چای کوهی معروف است با گیاه هوفاریقون متفاوت است.
چای کوهی یا چای چوپان یا چای پشمی (نام علمی: Stachys lavandulifolia)
چای کوهی در بن چوبی، کوتاه، دارای ساقه‌های کرک‌دار متعدد به رنگ سبز یا تقریباً متمایل به خاکستری؛ گل‌های خوشه مانند به رنگ صورتی، ارغوانی و به ندرت سفید یا متمایل به زرد، کاسه گل لوله‌ای و پوشیده از کرک پرهای بلند، به رنگ سبز تا بنفش تیره و برگ‌ها به صورت ساقه‌ای، پهن و دراز و خطی یا سرنیزه‌ای می‌باشد.
۲_ بر اساس متن ذیل که از کتاب معارف گیاهى، مرحوم حسین میر حیدر ج‏5، ص: 282 اخذ شده است گیاه هوفاریقون هم به چای کوهی معروف است ولی این تشابه عنوان است و منظور چای کوهی مصطلح نمی باشد:
هوفاریقون- چاى کوهى‏
در کتب طب سنتى «هوفاریقون»، «داذى رومى»، «گل راعى» و «قوریون» و به فارسى «علف چاى»، «گل هزار چشم» و «چاى کوهى» نام برده مى‏شود. به فرانسوى آن را siutrepelliM و laniciffo siutrepelliM و nommoc siutrepelliM و naej- tnias al ed rbreH و به انگلیسى mucirepyH و yah draH و troW s’nhoJ. tS نامند. گیاهى است از خانواده eaecacirepyH نام علمى آن. L mutarofrep mucirepyH و مترادفهاى آن. retaG laniciffo. H و. maL eragluv. H می باشد.
مشخصات‏
هوفاریقون گیاهى است چندساله علفى با برگهاى متقابل بیضى کمى دراز. در پهنه برگها صدها نقطه شفاف غیر حاجب ماورا که شبیه سوراخ است دیده می شود به همین جهت این گونه را پرفرراتوم یعنى سوراخ‏ سوراخ نام گذارى کرده‏ اند. ولى در حقیقت سوراخ نیست بلکه پرده نازک شفاف است که غده‏ هایى مملو از مایع و شیره قرمزرنگى است. گلها به رنگ سفید یا زرد به صورت منفرد در قله ساقه به‏ طور گروهى و مجتمع به صورت چترى در بالاى گیاه در ماه هاى اردیبهشت تا مهر ظاهر مى‏شوند. گل آن کمى معطّر و داراى بویى شیبیه صمغ صنوبر است. میوه آن به شکل کپسول که در داخل آن تخمها جاى دارند.
۳_ در مطلب مربوط به درمان ایدز منظور گیاه هوفاریقون می باشد که باتوجه به تشابه عنوان ، در برخی از مطالب منتشر شده در فضای مجازی، عنوان و تصویر چای کوهی مصطلح، اشتباها درج شده است.


تأثیرات عرق هوفاریقون و گیاه آن برای درمان ایدز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن