تأثیرات عرق هوفاریقون و گیاه آن برای درمان ایدز اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / تأثیرات عرق هوفاریقون و گیاه آن برای درمان ایدز
تأثیرات عرق هوفاریقون و گیاه آن برای درمان ایدز

تأثیرات عرق هوفاریقون و گیاه آن برای درمان ایدز

🌿نکته های شنیدنی🌿
یکی از آثار هیجان انگیز و جالب هوفاریقون (چای کوهی)، اثر ماده شیمیایی فعال هایپریسین بر ضد ویروس ایدز است. یک پژوهش علمی حاکی از آزمایش هایی است که در شرایط آزمایشگاهی در خصوص جانوران به عمل آمده است.
 این آزمایش ها نشان می دهند که گیاه با سمیّت کم، آثار قابل ملاحظه‌ای بر ضد ویروس های مشابه HIV یعنی ویروس ایدز دارد.
 همچنین در نتیجه پژوهش ها در مورد تأثیرات عرق هوفاریقون و گیاه آن بر روی بیماران مبتلا به ایدز، نشان داده است که بیماران بهبودی محسوسی یافته اند؛ به این معنی که فعالیت سیستم دفاعی آنها به طور محسوس افزایش یافته، وزن آنها زیاد شده، اشتها بهتر شده و انرژی بیشتری یافته اند. این اخبار، هر چند مقدماتی است ولی بسیار هیجان انگیز می باشد و به بیماران داوطلب برای درمان با این گیاه، عصاره ای از آن با عیار استاندارد داده می شود.
📕منبع: معجزات درمانی عرقیات گیاهی، دکتر محمد دریایی، صفحه ۲۲۷

کدمطلب:‌۹۸۰۲۰۹  ۱۸PC

پی نوشت احیای سلامت: 

۱_ گیاهی که به چای کوهی معروف است با گیاه هوفاریقون متفاوت است.
چای کوهی یا چای چوپان یا چای پشمی (نام علمی: Stachys lavandulifolia)
چای کوهی در بن چوبی، کوتاه، دارای ساقه‌های کرک‌دار متعدد به رنگ سبز یا تقریباً متمایل به خاکستری؛ گل‌های خوشه مانند به رنگ صورتی، ارغوانی و به ندرت سفید یا متمایل به زرد، کاسه گل لوله‌ای و پوشیده از کرک پرهای بلند، به رنگ سبز تا بنفش تیره و برگ‌ها به صورت ساقه‌ای، پهن و دراز و خطی یا سرنیزه‌ای می‌باشد.
۲_ بر اساس متن ذیل که از کتاب معارف گیاهى، مرحوم حسین میر حیدر ج‏۵، ص: ۲۸۲ اخذ شده است گیاه هوفاریقون هم به چای کوهی معروف است ولی این تشابه عنوان است و منظور چای کوهی مصطلح نمی باشد:
هوفاریقون- چاى کوهى‏
در کتب طب سنتى «هوفاریقون»، «داذى رومى»، «گل راعى» و «قوریون» و به فارسى «علف چاى»، «گل هزار چشم» و «چاى کوهى» نام برده مى‏شود. به فرانسوى آن را siutrepelliM و laniciffo siutrepelliM و nommoc siutrepelliM و naej- tnias al ed rbreH و به انگلیسى mucirepyH و yah draH و troW s’nhoJ. tS نامند. گیاهى است از خانواده eaecacirepyH نام علمى آن. L mutarofrep mucirepyH و مترادفهاى آن. retaG laniciffo. H و. maL eragluv. H می باشد.
مشخصات‏
هوفاریقون گیاهى است چندساله علفى با برگهاى متقابل بیضى کمى دراز. در پهنه برگها صدها نقطه شفاف غیر حاجب ماورا که شبیه سوراخ است دیده می شود به همین جهت این گونه را پرفرراتوم یعنى سوراخ‏ سوراخ نام گذارى کرده‏ اند. ولى در حقیقت سوراخ نیست بلکه پرده نازک شفاف است که غده‏ هایى مملو از مایع و شیره قرمزرنگى است. گلها به رنگ سفید یا زرد به صورت منفرد در قله ساقه به‏ طور گروهى و مجتمع به صورت چترى در بالاى گیاه در ماه هاى اردیبهشت تا مهر ظاهر مى‏شوند. گل آن کمى معطّر و داراى بویى شیبیه صمغ صنوبر است. میوه آن به شکل کپسول که در داخل آن تخمها جاى دارند.
۳_ در مطلب مربوط به درمان ایدز منظور گیاه هوفاریقون می باشد که باتوجه به تشابه عنوان ، در برخی از مطالب منتشر شده در فضای مجازی، عنوان و تصویر چای کوهی مصطلح، اشتباها درج شده است.

تأثیرات عرق هوفاریقون و گیاه آن برای درمان ایدز

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *