چهارشنبه سوری را چگونه سر کنیم؟تدابیر در صورت سوختگی

توصیه های حکیم دکتر روازاده برای چهارشنبه سوری و سوختگی های احتمالی

روز چهارشنبه آخر هر سال شمسی، یک یادگار از قدیم هاست که متاسفانه با فرهنگ غلط تبدیل به روز سلب و آسایش از مردم و سوختگی و قطع دست و پا به خاطر آتش بازی و ترقه بازی و کارهای خطرناک دیگر شده است.

توصیه ما به شما در این روز برای داشتن تعطیلات نوروز بدون دردسر این است:

به علت خطر دود متصاعد شده بمب های دستی و مواد محترقه در چهارشنبه سوری و تاثیرات مخرب آن بر سیستم اعصاب با عوارض متحیر کننده و غیر قابل جبران

خواهشمندیم همه عزیزان در این روزها خصوصاً ساعات پرمخاطره در منزل به کارهای شخصی خود بپردازند.

همچنین از نزدیک شدن به پنجره هایی که به کوچه و خیابان منتهی می‌شود جداً خودداری نمایید.

درمان سوختگی ها:

اگر بعد از هر نوع سوختگی، بر روی موضع سوختگی، ترکیب ذیل را سریعاً بمالید، در جلوگیری از عوارض سوختگی از جمله تاول و رفع سوزش بسیار مفید است. یک قاشق چای خوری جوش شیرین به علاوه یک استکان روغن زیتون و یک عدد سفیده تخم مرغ را مخلوط کرده و بلافاصله روی محل سوختگی بمالید.

می‌توان از عسل برای ترمیم و درمان زخم استفاده کرد و برای این کار باید از سلامت عسل مورد استفاده مطمئن شد هر چند که احتمال میکروبی شدن عسل بسیار پایین است.

در سوختگی ها در صورتی که آثار عفونت بر زخم عیان باشد توصیه می گردد به شستشوی زخم با محلول جوش شیرین و پس از شستشو به مدت 48 ساعت فقط با عسل پانسمان می گردد و بعد از 48 ساعت با ترکیب روغن زرد و عسل به نسبت مساوی پانسمان می گردد و از روز اول باید به یاد داشته باشیم که برای درمان کامل عفونت پس از استفاده از جوش شیرین برای پاک سازی زخم ، دود عنبر نسا را به محل سوختگی می رسانیم تا در اثر آن جای سوختگی و عفونت حاصله زایل گردد. با استفاده از درمان فوری (برءالساعه) می توان به سهولت سوختگی و آثار ناشی از آن را با کمترین هزینه از بین برد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا