آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / چه عواملی باعث “نفخ” می‌شوند
چه عواملی باعث “نفخ” می‌شوند

چه عواملی باعث “نفخ” می‌شوند

چه عواملی باعث “نفخ” می‌شوند

یک کارشناس طب اسلامی ایرانی عوامل ایجاد “نفخ” را تشریح کرد و چند راهکار برای درمان آن ارائه داد.

وی افزود: زیاده‌روی در خوردن مواد ترش برای سیستم مغز و اعصاب، ریه و گوارش بد است و باعث بروز ضعف حافظه، افسردگی, فکر و خیال، تنگی نفس یا سرفه، آروغ و نفخ می‌شوند.

این کارشناس طب سنتی تصریح کرد: متناسب با نوع غذا باید جویدن به‌طور کامل انجام شود در غیر این صورت، هوا قورت داده می‌شود و باعث نفخ، ترش کردن و شل شدن دریچه فوقانی معده می‌شود.

علوی اضافه کرد: زنیان ضد نفخ و از بین برنده بادهای تشکیل‌شده داخل بدن و سیستم گوارش است لذا برای رفع برخی از انواع پیچ خوردن روده و قولنج مفید است.

وی توضیح داد: دم‌کرده سنبل‌الطیب رطوبت زائد معده را که مانع هضم صحیح غذاست، رفع می‌کند و برای کسانی که نفخ دارند، آروغ می‌زنند و غذایشان هضم نمی‌شود, بسیار مفید است.

این کارشناس طب اسلامی ایرانی یادآور شد: آویشن ضد نفخ است و مخصوصاً اگر همراه غذاهای رطوبتی و آبکی استفاده شود, نفخ را کاهش داده و باعث باز شدن مجاری انسدادهای داخل اعضا می‌شود, مصرف بیش از حد انواع ادویه و نمک باعث نفخ می‌شود و فرآیند هضم را مختل می‌کند.

علوی افزود: پیاز تشنگی را زیاد می‌کند, مصرف زیاد آن باعث نفخ می‌شود و آروغ و مشکلات دیگر ایجاد می‌کند که افراد باید پرهیز کنند.

منبع:  خبرگزاری تسنیم 

کدمطلب:۹۷۰۳۲۲۴۷

خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع 

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *