چگونه حمام‌کردن می‌تواند باعث “چاقی یا لاغری” شود

هنگام پری معده همچنین گرسنگی نباید استحمام کرد و خوردن و نوشیدن در حمام و بلافاصله بعد از خروج از حمام زیان‌آور است؛ همچنین حمام‌کردن با شرایط خاصی می‌تواند باعث چاقی یا لاغری شود که در این مطلب توضیح داده شده است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بهترین “حمام” آن است که فضای آن، بزرگ و سقفش بلند و آبش تمیز باشد.

برای استحمام کردن به‌طور ناگهانی زیر دوش قرار نگیرد و برای شست‌وشو ابتدا از آب نیم‌گرم استفاده شود؛ استحمام بلافاصله بعد از جماع و خشم و شادی بیش از حد مضر است.

هنگام پری معده همچنین گرسنگی نباید استحمام کرد و خوردن و نوشیدن در حمام و بلافاصله بعد از خروج از حمام، زیان‌آور است زیرا در این حالت بدن گرم  و متخلخل است و غذا قبل از هضم کافی جذب شده موجب سده و امراض دیگر می‌شود.

جماع در حمام و خوابیدن در حمام مضر است؛ از آشامیدن آب سرد بلافاصله بعد از حمام باید اجتناب کرد؛ خواب مختصر بعد از حمام برای بدن مفید است.

حمام کردن در برخی شرایط مضر است؛ بعضی از این موارد عبارتند از: تب، تفرق اتصال، ورم اعضای باطنی.

استفاده از سنگ پا در حمام برای سردرد و اکثر بیماری‌‌های دماغی مفید است؛ هنگام خروج از حمام، گرم‌مزاج‌ها بهتر است پاهای خود را با آب سرد بشویند.

حمام کردن پس از غذا (البته نه در هنگام پری معده) بدن را فربه می‌سازد و استحمام با شکم خالی موجب لاغری است.

امروزه بسیاری از قوانین مربوط به حمام درباره استفاده از استخرهای سرپوشیده و انواع سونا و جکوزی نیز صدق می‌کند‌.

توقف بسیار در حمام باعث تحلیل و انصباب فضول (ریختن مواد زائد) به‌سوی اعضای ضعیف و ضرر به اعصاب و تحلیل حرارت غریزی و کاهش اشتها و غریزه جنسی می‌‌شود.

حمام اگرچه منافع زیادی دارد اما محلل و مضعف قوا است به همین دلیل در حمام‌های قدیم که دارای سه قسمت بود، توصیه می‌شد که به‌تدریج وارد حمام شوند یعنی مدتی در خانه اول صبر کنند سپس به خانه دوم و بعد به خانه سوم آن بروند.

منبع: باشگاه خبرنگاران پویا

کدمطلب:97031718

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا