مهندس میرسلیم: کارمندان دولت نباید به عشق کیسه دوختن، به خدمت دولت درآیند

 نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: فساد را ابتدا باید از دستگاه اجرایی خشکاند چون اصل بیت المال در دست دولت است و عمده فساد از قوه مجریه سرچشمه می گیرد.

سید مصطفی میرسلیم نامزد انتخابات ریاست جمهوری عصر شنبه(۹ اردیبهشت) در همایش انتخاباتی خود که در موسسه فرهنگی رفاه برگزار شد، اظهار داشت: ما تربیت شده مرحوم بهشتی هستیم و در ۳۸ سال فعالیت حزبی یاد گرفتیم؛ تمرین کردیم و بر خود فرض کردیم چگونه به یکدیگر احترام بگذاریم. چگونه حرف دیگران را بشنویم و چگونه نکاتی را که دیگران می گویند و ما نظری داریم یادداشت کنیم.

وی افزود: برخی می گفتند میرسلیم چرا یادداشت می کند؟ این را آموختیم. آموختیم که میان حرف دیگران نپریم. آموختیم که مراعات وقت را بکنیم. آموختیم منظم باشیم. آموخته ایم با برنامه باشیم اگر امروز به صحنه برای ایفای خدمت آمده ایم کار ما مبتنی بر یک برنامه است. هر آنچه می گوییم به اتکای مطالعات و فعالیت هایی است که سالیان دراز در باره آن زحمت کشیده ایم و فکر کرده ایم، تدبیر داشته ایم و این فقط شعار نیست.

میرسلیم ادامه داد: آن برادرانی که نه با سوء نیت که از روی ناآگاهی از حزب به کنایه و طعنه صحبت می کنند باید دقت کنند. مرحوم بهشتی حزب را عبادتگاه خدایی می دانست؛ تحقیرآمیز صحبت نکنید.

وی تاکید کرد: آن برادرانی که تاکنون این گونه اقدام کرده اند یا اطلاع از جایگاه حزب در قانون اساسی ندارند و یا خدای ناکرده به نظم اعتقادی ندارند. امروز به اتکای کوشش، فعالیت و شناختی که از سراسر کشور نسبت به کشور به دست آورده ایم و با دلسوزی نسبت به سرنوشت آینده این نظام وارد صحنه شده ایم و قاطعانه هم خواهیم ایستاد و انشاء الله هم خداوند توفیق خدمت را برای اعتلای نظام را خواهد داد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه هر کسی نمی تواند جرات بکند بگوید من اصلاح طلبم، تصریح کرد: باید شاگردی امام حسین را قبول کرده و پذیرفته باشد تا چنین واژه ای را به کار ببرد. امام حسین با اعتقاد به مبنای کامل اصول. اصلاح طلب بود. و ما نیز بر مبنای اعتقاد به اصول آمده ایم و حاضریم جان خود را بر پای آن بنهیم.

میرسلیم افزود: مفاسد متاسفانه رخ داده است. این برای نظام ما افتخار نیست که شاهد شکل گیری مفاسد در سرزمین مقدس ایران بوده باشیم اما فساد به تدریج پیشرفت کرد. ابتدا فساد فردی بود، بعد گروهی و بعد شبکه ای شد و متاسفانه به حالت نهادینه رسیده ایم و امروز مبارزه با فساد به مراتب مشکل تر از بیست سال پیش است که جنبه فردی داشت.

وی ادامه داد: رقم ها آن روز در حد یک یا دو نفر بود اما به خاطر این که فسادهای صد تا چند هزار میلیاردی رخ دهد قطعا باید شبکه ای از فساد وجود داشته باشد که عناصر خود را در هر سه قوه مستقر و انتخاب کرده که هر جا مشکلی پیش آید راهی برای نجات پیدا کردن داشته باشد و حالا کار مشکل تر شده است.

وی افزود: چرا روسای سه قوه که در سه چهار سال گذشته مستقیما مخاطب رهبری بودند نتوانستند در این زمینه دسته گلی نشان دهند؟ برای این که خیلی گرفتاری پدیده فساد شده ایم و هر جایی می آیند شروع کنند می بیند بادش به آنها هم می خورد و اینجاست که کار را مشکل کرده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: من اعتقاد دارم که فساد را باید خشکاند ابتدا در دستگاه اجرایی چرا که کار دست مجریان است.

وی با اشاره به ضرورت رعایت حدود بیت المال گفت: قوه مجریه باید پیشگیرانه نسبت به مفاسد اقدام کند که تاکنون اقدامی را از خود نشان نداده اند و همیشه پیشگیری از درمان مهم تر است و همیشه باید به یادمان می بود که پیشگیری واجب است.

وی تاکید کرد: ما نباید برای رای آوردن در مجلس و ریاست جمهوری هزینه داشته باشیم. ما که چیزی برای هزینه کردن نداریم اهل ریخت و پاش هم نیستیم و از همه طرفداران تقاضا کرده‌ایم اسراف نکرده و خلاف نکنند؛ نکند عکس و شعار من حقیر را در جایی بچسبانند که خلاف قانون باشد.

میرسلیم افزود: قوانین در جامعه اسلامی باید رعایت شود و این جنبه شرعی دارد و اگر مراعات نکرده ایم گناه کرده ایم.

وی گفت: ما خود را برای پذیرش هر گونه سختی ، مرارت و دشواری آماده کرده‌ایم. با این اعتقاد که یقین راسخ داریم که «فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا. إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا».

[box type=”note”] برگرفته شده از: سایت جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران    [/box]

میرسلیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا