اعتراض جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران به واردات اسپرم گاو

به گزارش رسانه ها:

اعتراض جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران به واردات اسپرم گاو

به گزارش سایت افکار و تهران نیوز، جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران به عنوان یکی از مهمترین و باسابقه ترین نهادهای حزبی و سیاسی در عرصه تخصصی کشاورزی و گله داری، همواره در جهت اعتلای ظرفیت های بی نظیر در فلاحت و زراعت و دامداری تلاش کرده و از سوی دیگر در برابر اقداماتی در راستای نابودی این بخش ها نیز قد علم کرده است.
این حزب برای ارتقای فرهنگ اصلاح الگوی مصرف و حمایت از اقتصاد مقاومتی، راهکارهای متنوعی در بخش کشاورزی و مال داری یا گله داری (دامداری) دارد که به صورت منظم و در برنامه های گوناگون عرضه می شود.
اما یکی از اقداماتی که در طول سالیان متمادی در جهت نابودی ظرفیت زیستی و ژنی گیاهان و حیوانات بومی کشور در حال اجرا است و متاسفانه با حضور نفوذی های دشمن و البته افراد غیرمتخصص فراگیر شده، واردات گونه های مختلف گیاهی، خوراکی و دامی به کشور به بهانه بهبود کیفیت محصولات و تولیدات دامی است. ما در سال های گذشته بارها در مقابل جریان واردات محصولات تراریخته ایستادگی کردیم و با مطالبه گری گسترده در سطح ملی، تا جایی که امکان داشت و توانستیم تراریخته ها رابه حاشیه و در نهایت منکوب کردیم.
با این حال باید اذعان کرد، جریان هایی برای نابودی ژنوم برتر مال (دام) بومی ایران در دهه های گذشته اقدام کرده اند. یکی از دسته های مهم بومی ایران، گاو ایرانی بود که از قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی، با وارد کردن نژادهای گاوی از آمریکا و اروپا، گاوهای رنگی (خصوصا قهوه ای، زرد و طوسی)

ایرانی به سمت نابودی رفت ودر حال حاضر به تعداد انگشتان دست هم از این نژاد در ایران نداریم. محصولات گاوهای ایرانی چه گوشتی و چه شیری یکی از برترین در جهان بودند.
در کنار این، در دو دهه گذشته، واردات اسپرم گاوی از غرب به شدت افزایش یافته و سالی چند تن و نزدیک به بیش از بیست میلیون اسپرم تنها از آمریکا وارد کشور می شود. وارداتی که هر ساله به بهانه اصلاح نژادی و بهبود شیر و گوشت صورت می گیرد ولی هدف اصلی نابودی کامل دامپروری در ایران و از بین بردن آخرین گاوهای اصیل ایرانی است. به گفته برخی بومیان بعضی گاوهای سیستانی به اندازه یک فیل رشد داشتند.
جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران ضمن محکوم کردن این اقدامات، هشدار می دهد با از بین رفتن ذخیره ژنوم دام های اصیل ایرانی دشمن به راحتی امنیت غذایی ایران را در سال های آینده با دستکاری در محصولات وارداتی از جمله اسپرم ها و ژن ها، با خطر جدی روبه رو خواهد ساخت و آن را به عنوان اهرم فشار بر دولت به کار خواهد گرفت.
از این رو درخواست داریم تا با استفاده از تجارب موجود در بازتولید دام های اصیل ایرانی، تسهیلات ویژه ای از سوی دولت در جهت تسهیل امور تکثیر در نظر گرفته شود و دست نفوذی ها را نیز در جهت ممانعت در این کار، قطع کند. مطمئن هستیم که با مهندسی دقیق نظام کشاورزی و دام ایران، کشور در سال های آینده به طور کامل از واردات هر نوع محصولی معاف خواهد شد و به صادرکننده بزرگ در این حوزه تبدیل خواهد شد و رشد و موفقیت بی بدیل ما در زمینه فلاحت، زراعت و کشاورزی که آرزو و تاکید حضرت امام خمینی (ره) بود، را شاهد خواهیم بود.
🇮🇷 برگرفته از سایت جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا