کاهو و سکنجبین درمان درد و بیخوابی! اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / کاهو و سکنجبین درمان درد و بیخوابی!
کاهو و سکنجبین درمان درد و بیخوابی!

کاهو و سکنجبین درمان درد و بیخوابی!

مصرف کاهو و سکنجبین با یکدیگر می‌تواند بی‌خوابی را درمان کند و دردهای مبهم بدن را کاهش دهد.
در طب سنتی مزاج کاهو سرد و ‌تر است و سکنجبین مزاج گرم و خشک دارد به این دلیل که سکنجبین از ترکیب سرکه و عسل درست می‌شود که به اندازه معین جوشانده شده و اثرات گرم و خشکی را بر جای می‌گذارد، در واقع اثرات گرم و خشک سکنجبین با اثرات سرد و‌تر کاهو تا حدودی یکدیگر را خنثی می‌کنند.
با توجه به اینکه کاهو خواب‌آور، مسکن و ضددرد است، می‌تواند به همراه سکنجبین مصرف شود و عارضه‌ای نیز نداشته باشد.
اگر کاهو را به تنهایی بدون سکنجبین مصرف شود، ممکن است رطوبت، تری و سردی آن تاثیر نامطلوبی بر روی افرادی که سن بالا دارند یا دارای مزاج بلغمی هستند بر جای بگذارد. اما اگر به همراه سکنجبین مصرف شود این عوارض را به همراه نخواهد داشت.
کاهو جزء مواد غذایی است که خاصیت دارویی دارد. معمولاً اثرات سوء کاهو را سکنجبین از بین می‌برد و از گذشته نیز در رژیم غذایی ایرانیان این دو به همراه یکدیگر مصرف شده است.
سکنجبین نفوذ مواد را در بدن بیشتر می‌کند، باز‌کننده عروق بدن و مجاری است و خون بدن را تمیز می‌کند، از این رو مصرف سکنجبین به تنهایی یا با کاهو می‌تواند اثرات خوبی برای بدن داشته باشد و به دلیل گرم و خشک بودن سکنجبین، عوارض آن نیز با کاهو دفع ‌شود، در نتیجه این دو ماده عوارض یکدیگر را خنثی می‌کنند اما اثرات مثبت یکدیگر را خنثی نمی‌کنند.
سکنجبین با شکر نیز درست می‌شود، اما درست کردن آن با عسل بهتر است. مصرف کاهو و سکنجبین با هم برای بدن ضرری ندارد، اما همچنانکه زیاده‌روی آب زیاد می‌تواند برای بدن مضر باشد، مصرف زیاد این ماده غذایی نیز می‌تواند آسیب‌رسان باشد.

منبع: کیهان

کدمطلب:۹۷۰۳۲۳۲۳

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *