کاهو و سکنجبین درمان درد و بیخوابی!

مصرف کاهو و سکنجبین با یکدیگر می‌تواند بی‌خوابی را درمان کند و دردهای مبهم بدن را کاهش دهد.
در طب سنتی مزاج کاهو سرد و ‌تر است و سکنجبین مزاج گرم و خشک دارد به این دلیل که سکنجبین از ترکیب سرکه و عسل درست می‌شود که به اندازه معین جوشانده شده و اثرات گرم و خشکی را بر جای می‌گذارد، در واقع اثرات گرم و خشک سکنجبین با اثرات سرد و‌تر کاهو تا حدودی یکدیگر را خنثی می‌کنند.
با توجه به اینکه کاهو خواب‌آور، مسکن و ضددرد است، می‌تواند به همراه سکنجبین مصرف شود و عارضه‌ای نیز نداشته باشد.
اگر کاهو را به تنهایی بدون سکنجبین مصرف شود، ممکن است رطوبت، تری و سردی آن تاثیر نامطلوبی بر روی افرادی که سن بالا دارند یا دارای مزاج بلغمی هستند بر جای بگذارد. اما اگر به همراه سکنجبین مصرف شود این عوارض را به همراه نخواهد داشت.
کاهو جزء مواد غذایی است که خاصیت دارویی دارد. معمولاً اثرات سوء کاهو را سکنجبین از بین می‌برد و از گذشته نیز در رژیم غذایی ایرانیان این دو به همراه یکدیگر مصرف شده است.
سکنجبین نفوذ مواد را در بدن بیشتر می‌کند، باز‌کننده عروق بدن و مجاری است و خون بدن را تمیز می‌کند، از این رو مصرف سکنجبین به تنهایی یا با کاهو می‌تواند اثرات خوبی برای بدن داشته باشد و به دلیل گرم و خشک بودن سکنجبین، عوارض آن نیز با کاهو دفع ‌شود، در نتیجه این دو ماده عوارض یکدیگر را خنثی می‌کنند اما اثرات مثبت یکدیگر را خنثی نمی‌کنند.
سکنجبین با شکر نیز درست می‌شود، اما درست کردن آن با عسل بهتر است. مصرف کاهو و سکنجبین با هم برای بدن ضرری ندارد، اما همچنانکه زیاده‌روی آب زیاد می‌تواند برای بدن مضر باشد، مصرف زیاد این ماده غذایی نیز می‌تواند آسیب‌رسان باشد.

منبع: کیهان

کدمطلب:97032323

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا