کرم های انگل در کودکان اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / کرم های انگل در کودکان

کرم های انگل در کودکان

کرمهای_انگل_در_کودکان

تجویز داروهای قوی برعلیه این انگل ها در کودکان، کار صحیحی نیست و لذا باید از بین این داروها داروهایی را به کار برد که به صورت خارجی مصرف می شوند.

✅ برای دفع کرمهای انگلی از روده کودکان باید مقداری زیره را در صفرای گاو نر حل نموده و آن را به ناحیه ناف کودک مالید.  درمان دیگر آن که به میزان یک درهم از ترمس ” را با مقادیری مساوی از درمنه و توت مخلوط کرده و با صفرای گاو نر و یا روغن زیتون آمیخته و به مقدار یک درهم روزانه به کودک نوشانده شود و یا این که اجازه داد که کودک بادام شیرین بخورد.

✳تورم ناف و فتق ناشی از آن در کودکان تورم و فتق ناف در کودکان از گریه زیاد و فشار دادن و یا سرفه های شدید روی میدهد و گاهی نیز بر اثر حادثه و یا ضربه عمدی رخ میدهد. درمان آن اینست که ترمس را در قطعه ای از پارچه کتان” قرار داده و می سوزانند و سوخته آن را با شراب آمیخته و آن را بر روی ناف مالند و یک قطعه پارچه بر روی آن در زیر جامه قرار دهند، و اگر گونه ای باشد که بیرون بزند در چنین حالتی باید اطراف حلقه خارجی ناف را داغ کرد وباید دقت کرد که منطقه ای از ناف بیرون می زند نباید داغ کرد زیرا پوست در این ناحیه بسیار نازک باشد.

? منبع: رساله پزشکی کودکان، ترجمه دکتر احسان مقدس، ص۵۲-۵۳. 

کدمطلب: ۹۶۱۲۱۳  ۸pc

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *