گذشته دوست داشتنی

در دنیایی زندگی می کنیم که امروزش پره از بیماریهای عجیب و غریب. بیماریهایی که هرچی به گذشته بر میگردیم حضورشون کم رنگ تر و کم رنگ تر میشه. آدم امروز این دنیا، به زور شصت سال عمر داشته باشه، آدم گذشته نود، صد، صد و بیست، صد و پنجاه…! آدم شصت ساله امروز بیست ساله که یک روز بی قرص و آمپول نداشته، آدم صد و پنجاه ساله گذشته تو مزرعه در حال کار یا توی یک همچین شرایطی میمرده. دقت کردین؟ یک کم فکر کنید؛ حرف نهفته زیاده توی همین چند خط!!!

علم پزشکی، دانش بهداشت، تکنولوژی تشخیص و درمان رسیده به جایی که یک پزشک توی اتومبیلش، پشت چراغ قرمز یک شهر از یک کشور در نیمکره شمالی زمین، یک بیمار رو که خوابیده روی تخت عمل بیمارستانی توی یک شهر از کشورهای نیمکره جنوبی زمین عمل میکنه!!! شعار پیشگیری بهتر از درمان دهن به دهن میچرخه و دیوار به دیوار نوشته میشه و پوستر به پوستر چاپ میشه و …! گذشته این روزگار که این چیزا نبود! چرا متجدد ها به سنت گرا ها دهن کجی می کنند؟ دود زندگی جدید رو گرفته، زندگی جدید بوی سوختگی میده، هوای این زندگی تنفس کردنی نیست. هوای امروز همه رو میکروبی کرده. گذشته این دنیا چقدر خوب بوده!!

بیا دست در دست هم سلامت گذشته را امروز احیا کنیم.

نگارنده: مهدی جواهرپور

gozashte-telegram

 

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا