یبوست نوزادان

یبوست نوزادان

بهترین درمان یبوست نوزادان استفاده ازترنجبین است. البته این مطالب می‌تواند برای مادران و البته نوزادان تا دوسالگی مفید باشد زیرا روده آن ها تکامل کافی را پیدا نکرده و می‌تواند با خوردن مواد غذایی جدید به سرعت واکنش نشان بدهد، برای همین است که توصیه شده مواد غذایی جدید کم‌کم و با فاصله وارد برنامه غذایی نوزاد شود.
ترنجبین چیست؟ ترنجبین یا ترنگبین مادة صمغ شیرینی است که بر روی گیاه خارشتر تشکیل می‌شود و از دیر باز مورد استفاده در طب جامع ایران بوده است. این ماده دارای طبعی گرم و دارای اثر ملین می‌باشد ، البته میزان زیاد آن می‌تواند مسهل باشد. از دیگر خواص آن می‌توان به خاصیت ضد عفونی کنندگی آن اشاره کرد. این ماده در درمان یبوست نوزاد معجزه می‌کند .کافی است یک قاشق غذا خوری از آن را پاک کرده و شسته و روی آن آب جوش ریخت تا کریستال¬ها حل شوند، سپس به میزان مناسب با وزن نوزاد آن را به کودک خورانید. به دلیل داشتن طعم شیرین، نوزاد از خوردن آن استقبال می‌کند.

منبع: ذریه طیبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا