یک کشتی دیگر آمریکا هدف قرار گرفت / یمن: ما حرف نمی‌زنیم، عمل می‌کنیم

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای هدف قرارگرفتن کشتی «ترو کانفیدنس» متعلق به آمریکا – با 7 کشته و زخمی – توسط نیروهای مسلح یمن در خلیج عدن را تأیید کرد. از طرف دیگر، رهبر انصارالله در سخنرانی اخیر خود از این گفت که انصارالله اول عمل می‌کند، بعد توضیح می‌دهد (نه همچون کشورهای عربی که تنها حرف می‌زنند).
حمله سنگین انصارالله به کشتی آمریکایی
ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام)، پنجشنبه، در بیانیه‌ای هدف قرارگرفتن کشتی «ترو کانفیدنس» متعلق به آمریکا را در چهارشنبه شب توسط نیروهای مسلح یمن در خلیج عدن تأیید کرد. ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در این بیانیه همچنین اعلام کرد که طی این حمله ۳ نفر کشته و ۴ نفر مجروح شده‌اند. سنتکام همچنین از واردشدن خسارت شدید به این شناور خبر داد. پیش‌ازاین سی‌ان‌ان به نقل از دو مقام آمریکایی گفته بود که این حمله به کشتی با پرچم باربادوس دو کشته بر جای گذاشته است که اولین تلفات آمریکایی‌ها از زمان آغاز حملات ارتش یمن به‌حساب می‌آید. همچنین، آن‌طور که ایسنا نوشته است، «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن، چهارشنبه شب اعلام کرده بود که نیروهای دریایی این کشور کشتی آمریکایی «TRUE CONFIDENCE» را با چندین موشک دریایی به‌صورت دقیق هدف قرار دادند و کشتی آتش‌گرفته است. گفتنی است، برخی از کارشناسان این حمله را از حیثی سنگین‌ترین حمله انصارالله در ماه‌های اخیر خوانده‌اند.
رهبر انصارالله: ما حرف نمی‌زنیم، عمل می‌کنیم
«عبدالملک الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله یمن، در سخنرانی روز پنج‌شنبه (17 اسفند) خود گفت: به استثنای آمریکا و انگلیس، تمام کشورهای جهان خواهان توقف جنگ در غزه هستند. افکار عمومی در آمریکا و انگلیس از دولت‌های خود می‌خواهند که برای توقف تجاوز به غزه فشار بیاورند. او در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: حمله دیروز به یک کشتی آمریکایی، دقت در ضربه و قدرت تخریب، شگفتی آمریکا را موجب شده است. تنها راه توقف عملیات ما، توقف تجاوزات و محاصره غزه است و تشدید تنش سودی نخواهد داشت، بلکه بر خود دشمنان تأثیر خواهد گذاشت. ما به توسعه توانایی‌های نظامی ادامه می‌دهیم و تحرکات شگفت‌انگیزی وجود دارد که امکان اجرای عملیات کیفی و تکان‌دهنده علیه دشمن را فراهم می‌کند. ما به دشمنان می‌گوییم آنچه در راه است به تمام معنا بزرگ‌تر است، عمل می‌کنیم و بعد به صورت شفاهی در مورد آن اظهار نظر می‌کنیم. همه سطح دستاوردهای استراتژیک ما را خواهند دید که کشور ما را از نظر توانمندی در میان کشورهای محدود دنیا قرار می‌دهد.
کشورهای عربی فقط حرف می‌زنند!
رهبر جنبش انصارالله یمن افزود: محکومیت و بیانیه‌های محکومیت برخی کشورهای اسلامی ناکافی است. این کشورها باید گام‌های عملی برای کمک به توقف تجاوز به غزه بردارند. مواضع عربی و اسلامی همچنان ضعیف است و به صدور بیانیه بدون انجام هیچ اقدام عملی محدود شده است. بیانیه‌های کشورهای اسلامی در مورد مسئله فلسطین به گونه‌ای تنظیم شده است که اسرائیلی‌ها می‌خواهند. حتی وقتی در مورد یمن و عملیات نیروهای مسلح حامی جبهه غزه صحبت می‌کنند، به صورت منفی صحبت می‌کنند.
کارنامه انصارالله در چند ماه اخیر
عبدالملک الحوثی گفت: هدف قرار دادن ناوهای آمریکایی و اسرائیلی یکی از برجسته‌ترین عملیات‌های ما است. عملیات انجام شده در دریاهای سرخ و عربی بالغ بر ۶۴ عملیات بوده است. عملیات پشتیبانی با ۴۰۳ موشک بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین که ۶۱ کشتی را هدف قرار دادند به ۹۶ عملیات رسید. فاصله کشتی‌ها، حرکت آنها و استتار آنها با خاموش کردن دستگاه‌های ردیاب و اطلاعات و… مواردی است که مغفول مانده است. ۳۲ عملیات با موشک‌های بالستیک علیه اهدافی در فلسطین اشغالی انجام شد. وی همچنین گفت که تظاهرات، راهپیمایی‌ها و رویدادهای حمایت از غزه با عملیات نظامی ادغام شده و از اهمیت بالایی برخوردار است. این سطح عالی از تعامل مردمی در یمن از مزیت ثبات و تداوم برخوردار است، زیرا در شرایط عربی فقط تعامل آنی وجود دارد.
آمریکای رسوا و سکوت جهان
رهبر انصارالله تصریح کرد: آمریکایی‌ها در اثر شکست و رسوایی به جای اینکه به دنبال توقف تجاوز و محاصره باشند، تحت عنوان آتش‌بس موقت در ماه رمضان حرکت می‌کنند. دشمنان می‌خواهند به اشغال غزه ادامه دهند و به دنبال استفاده از عنوان آتش‌بس برای دستیابی به اهداف نظامی هستند. دشمن در غزه نسل‌کشی به راه انداخته است تا ناکامی خود را در دستیابی به اهدافش جبران کند. آنها می‌خواهند از موضوع آتش‌بس موقت در ماه رمضان برای دور زدن توقف کامل تجاوز استفاده کنند. عبدالملک الحوثی گفت: سکوت جامعه جهانی درقبال جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه، مایه ننگ است. آمریکایی‌ها، ننگ و عار را تحمل می‌کنند و در زمینه جنایت‌ها علیه فلسطینیان متهم ردیف اول هستند. جنایت‌ها و کشتارجمعی فلسطینیان در مقابل دیدگان جامعه جهانی انجام می‌شود. نسل‌کشی ساکنان غزه به‌مثابه جنایت علیه بشریت است و هیچ مکان امنی در غزه در برابر حملات اشغالگران وجود ندارد و صهیونیست‌ها، با استفاده از تسلیحات ممنوعه، همه چیز را هدف قرار داده‌اند. آمریکا تلاش می‌کند با پرتاب کمک‌های کم و ناچیز برای مردم غزه از آسمان، مردم جهان را فریب دهد درحالی‌که این کشور، ده‌ها تن سلاح در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد تا توسط آنها فلسطینی‌ها را در غزه قتل عام کند. آمریکا مانع ارسال کمک‌ها از طریق گذرگاه‌های زمینی، دریایی و فرودگاه‌ها به نوار غزه می‌شود.
آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها
خطری برای کل ملت ما هستند
الحوثی تاکید کرد: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با همه جنایت‌ها، تجاوزات و وحشیگری‌هایی که در غزه مشهود بود، خطری برای کل ملت ما هستند. هیچ رویکرد دوستانه یا صلح واقعی با هیچ کشور عربی در رویکردهای آمریکایی و اسرائیلی یا در استراتژی آنها وجود ندارد. برنامه غربی-آمریکایی-اسرائیل در قبال کشورهای عادی‌کننده روابط در واقع کنترل آنها است. اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها با کاری که انجام می‌دهند، میزان خطر خود را برای ملت آشکار کردند. از طریق تابعیت، دشمن می‌تواند به نهادهای رسمی نفوذ کند و برنامه گسترده‌ای برای کنترل کشورهای عادی شده وجود دارد. دشمن به دنبال تأثیرگذاری بر ساختار ایدئولوژیک، هویت و تعلق کشورهایی است که دارای اخلاق و ارزش‌های تحریف شده است. دشمن به دنبال تغییر جمعیتی در برخی از کشورهای عادی شده به عنوان بخشی از برنامه‌های گسترده کنترل و کسب است. رهبر انصارالله گفت: مردم مظلوم باید دست به اقدام بزنند، حتی در سطح تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی. قرار بود شرکت‌های حامی دشمن به دلیل اتکا به بازارهای عربی و اسلامی اعلام ورشکستگی کنند.
اگر مقاومت فلسطین و لبنان نبود…
وی افزود: اگر مقاومت فلسطین و حزب‌الله لبنان نبود، دشمن خسارات زیادی به ملت وارد می‌کرد. در شرایط ناامیدی و غفلت بزرگ، جبهه‌های حمایتی با موقعیت واقعی وجود دارد که مهم‌ترین آنها جبهه حزب‌الله است. جبهه حزب‌الله با شتاب کمی و کیفی، اثربخشی، نفوذ و درگیری مستقیم ادامه دارد. جبهه عراق به هدف قرار دادن دشمن اسرائیلی ادامه می‌دهد و امید است که عملیات‌هایش بیشتر شود. بزرگ‌ترین حرکت مردم یمن نسبت به هر موضوعی که با آن مواجه شده‌اند، حرکت آنها برای حمایت از مردم فلسطین در قبال تجاوزات اسرائیل به غزه است.
سخنگوی انصارالله:
آمریکا تشدید تنش را انتخاب کرد
سخنگوی جنبش انصارالله یمن در سخنانی آمریکا و انگلیس را مسئول تشدید تنش در دریای سرخ و هدف قرار گرفته‌ شدن کشتی‌های این ۲ کشور دانست. «محمد عبدالسلام»، سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن در این باره اظهار کرد: آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها مسئول پیامدهای نظامی‌سازی دریای سرخ هستند و ما بارها تأیید کرده‌ایم کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به سمت بنادر فلسطین اشغالی حرکت می‌کنند، هدف قرار گرفته خواهند شد. طبق گزارش شبکه المسیره، سخنگوی رسمی انصارالله گفت: آمریکا باید تلاش می‌کرد تا اسرائیل را مجبور به توقف تجاوز کند، اما گزینه تشدید تنش را انتخاب کرد. وی افزود: نیروهای یمن هیچ کشتی را هدف قرار نمی‌دهند مگر اینکه به آن اخطار داده شود و آنها به اخطارها بی‌توجهی کنند. این مقام یمنی تأکید کرد: تجاوز به غزه کاملاً آمریکایی بوده و اسرائیل تنها یک ابزار اجرائی است. جهان نباید توسط آمریکا گمراه شود و جنایات نسل‌کشی اسرائیل علیه مردم غزه را با حمایت کامل آمریکا فراموش کند.
پیام انصارالله به القسام
یکی از فرماندهان گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس، اعلام کرد که انصارالله یمن با ارسال پیامی اطلاع داده که تصمیم‌گیری درباره کشتی توقیف‌ شده اسرائیلی را به القسام واگذار کرده است. به گزارش ایسنا، یکی از فرماندهان گردان‌های القسام تاکید کرد: انصارالله نظر ما را درخصوص میانجی‌گری‌ها برای آزادسازی خدمه کشتی توقیف شده خواسته است. براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، وی در ادامه گفت: «انصارالله تاکید کرده هرگونه تصمیمی درخصوص کشتی توقیف شده
و خدمه آن به‌صورت انحصاری با گردان‌های القسام است.» این فرمانده القسام تاکید کرد که نبرد در دریای سرخ تا زمان توقف حملات و لغو محاصره اعمال شده علیه غزه ادامه خواهد داشت. وی همچنین اظهار داشت: «ارتباط و هماهنگی میان گردان‌های القسام، جبهه‌های لبنان، یمن و عراق از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی ادامه دارد.» وی همچنین گفت: «تمامی جبهه‌های محور مقاومت تصمیمی مبنی‌بر تداوم نبرد تا زمان توقف حملات علیه نوار غزه گرفته‌اند.» این فرمانده القسام تصریح کرد: «آمریکا به‌طور مستقیم و از طریق واسطه‌ها تلاش کرد تا به صورت جداگانه نبرد در هر جبهه را متوقف کند اما این تلاش‌ها با شکست مواجه شد.»
تظاهرات گسترده یمنی‌ها
ساکنان تعدادی از استان‌های یمن برای بیست و دومین جمعه متوالی راهپیمایی‌های گسترده‌ای را در حمایت از غزه برگزار کردند. استان‌های صعده، ریمه و مأرب در یمن روز جمعه با شعار «پیروزی برای غزه، حملات ما رو به افزایش است» شاهد راهپیمایی‌های گسترده در حمایت از غزه و مخالفت با جنگ رژیم صهیونیستی هستند. تظاهرکنندگان ضمن حمل پرچم‌های فلسطین و یمن شعارهایی را سردادند که از جمله آن این عبارت‌ها بود: «نه به عقب‌نشینی، نه به خواری، حملات ما رو به افزایش است، صنعا و غزه یکی هستند، این یمن است، آمریکا بها خواهد داد، ‌ای غزه‌ای فلسطین تمام یمنی‌ها با شما هستند، عملیات فشار مردمی در دریای سرخ و عرب، ‌ای آمریکا پشیمان می‌شوی، حوادث آتی بسیار زیاد است.»
تجاوز جدید آمریکا و انگلیس به الحدیده
رسانه‌های خبری از حمله جدید جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی علیه خاک یمن خبر دادند. رسانه‌های وابسته به جنبش انصارالله یمن گزارش دادند که آمریکا و انگلیس تجاوز جدیدی را علیه شمال استان الحدیده یمن مرتکب شدند. بر اساس این گزارش، جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی منطقه رأس عیسی را واقع در الصلیف در شمال استان الحدیده هدف قرار دادند. شبکه المسیره یمن چهارشنبه شب نیز از حمله ائتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس به فرودگاه بین‌المللی الحدیده واقع در غرب یمن خبر داد. بر اساس این گزارش طی شب گذشته، جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی دو نوبت فرودگاه بین‌المللی «الحدیده» را در غرب یمن هدف حمله قرار دادند.
موشک‌های حزب‌الله بر سر صهیونیست‌ها
منابع رسانه‌ای ظهر روز پنج‌شنبه از یک حمله موشکی شدید جدید از خاک لبنان به شمال سرزمین‌های اشغالی خبر دادند. به گزارش ایسنا، شبکه المیادین در این باره اعلام کرد که بیش از ۱۰ موشک از خاک لبنان به سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شد. طبق این گزارش، در این حمله منطقه «رأس الناقوره» در شمال فلسطین اشغالی هدف قرار گرفته شد. منابع رسانه‌ای از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال سرزمین‌های اشغالی و فعال‌شدن سامانه‌های گنبد آهنین در منطقه خبر دادند.
حمله حزب‌الله به شهرک صهیونیستی
با موشک کاتیوشا
مقاومت اسلامی لبنان از هدف قرار دادن شهرک «عفدون» در شمال اراضی اشغالی خبر داد. به گزارش ایسنا، مقاومت لبنان با صدور بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که حزب‌الله با موشک «کاتیوشا» شهرک «عفدون» واقع در شمال اراضی اشغالی را هدف قرار داد. در این بیانیه همچنین آمده است این حمله در راستای حمایت از ملت فلسطین در نوار غزه و در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به روستاهای جنوبی و منازل غیرنظامیان به‌ویژه حمله به شهرک «الضهیره» انجام شد. نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده است و همزمان مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حملات گسترده به لبنان تهدید کرده‌اند.
جنگ تمام عیار حزب‌الله با تل‌آویو در راه است!
منابع صهیونیست اعلام کردند که «عاموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا تحرکات خود برای میانجی‌گری میان رژیم صهیونیستی و لبنان را متوقف کرده است. رسانه صهیونیستی کان اعلام کرد که هوکشتاین تلاش‌های خود برای میانجی‌گری میان تل‌آویو و لبنان را پس از بن‌بست مذاکرات مربوط به جنگ غزه متوقف کرده است. به گزارش مهر، هوکشتاین تلاش‌های خود را از سرنخواهد گرفت مگر اینکه آتش‌بس در غزه برقرار شود. همچنین، یک روزنامه لبنانی مرتبط با حزب‌الله لبنان گزارش داد که رژیم صهیونیستی ضرب‌الاجل ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) را برای توافق دیپلماتیک برای عقب راندن نیروهای این گروه از جنوب لبنان تعیین کرده و پس از آن آماده است تا درگیری‌های مرزی جاری را به یک جنگ تبدیل کند. به گزارش ایسنا، روز چهارشنبه یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به عاموس هوکشتاین، فرستاده ویژه آمریکا در منطقه گفت حملات ادامه‌دار حزب‌الله لبنان به پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در منطقه شمال، تل‌آویو را به تصمیم در مورد اقدام نظامی در لبنان نزدیک می‌کند.
حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق
به مقر صهیونیست‌ها
مقاومت اسلامی عراق از هدف قرار دادن یک پادگان نظامی در منطقه الجلیل خبر داد. مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مجاهدان مقاومت اسلامی شامگاه پنجشنبه یک پادگان نظامی متعلق به رژیم صهیونیستی را در فرودگاه «راش پینا» واقع در منطقه الجلیل هدف قرار داده‌اند. براساس گزارش شفق نیوز، در بیانیه مقاومت اسلامی عراق همچنین آمده است که این حمله با هدف حمایت از ساکنان غزه و در پاسخ به کشتار غیرنظامیان بی‌گناه فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و با استفاده از پهپاد انجام شده است و این حملات همچنان ادامه خواهد داشت.
مقاومت عراق: تصمیم تعلیق عملیات ما
به مقاومت فلسطین واگذار شده
دبیرکل گردان‌های سیدالشهداء عراق در سخنانی تأکید کرد که تصمیم توقف عملیات‌های مقاومت اسلامی کشورش به دست مقاومت فلسطین است. «ابوآلاء الولائی»، دبیرکل گردان‌های سیدالشهداء عراق، در واکنش به حملات مقاومت اسلامی عراق به مواضعی در سرزمین‌های اشغالی اظهار کرد: به رزمندگان مقاومت اسلامی عراق تبریک می‌گوییم؛ چراکه عملیات خود را در تکمیل مرحله دوم گسترش دادند تا علاوه‌بر بنادر، فرودگاه‌های رژیم غاصب صهیونیستی را نیز شامل شود. طبق گزارش خبرگزاری المعلومه، وی گفت: مجاهدین مقاومت اسلامی عراق سه‌شنبه فرودگاه حیفا و چهارشنبه فرودگاه کریات شمونه را هدف قرار دادند. الولائی همچنین تأکید کرد: تعلیق عملیات مقاومت عراق به تصمیم مقاومت فلسطین و نتایج مذاکرات آتش‌بس با پایبندی به اصل وحدت میدان‌های نبرد واگذار شده است و راه بازگشتی از این تصمیم وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا