خضاب کردن (حنا زدن)

 حضرت رسول اکرم (ص) یک درهم در خضاب صرف شود بهتر است از هزار درهم در راه خدا که در آن چهارده خصلت است:

باد را از گوش دور مي كند و غبار را از چشم بر طرف مي كند و چشم را جلا مي دهد و بينى را نرم مي كند و دهان را خوشبو مي كند و بـن دنـدان را مـحـكـم مـي كـند و گند زير بغل را دفع مي كند و وسوسه شيطان را گم مي كند و مـلائكـه به سبب آن شاد مي شوند و سبب خوش حالى مؤمنان و خشم كافران مي شود و زينت است و بوى خوش است و موجب خلاصى از عذاب قبر مى شود و نكير و منكر از آن شرم مي كنند.
در حديث ديگر فرمود كه موى سفيد خود را رنگ كنيد و شبيه مشويد به يهودان ، موجب زیادتی عفت زنان می شود و زن از عفت دست بر می دارد که شوهرش آراسته نباشد.

امام صادق (ع): سزاوار نیست دست زن بی حنا باشد، شوهردار برای شوهر و بی شوهر برای اینکه دستش مانند مردان نباشد.  حلیه المتقین تألیف علامه محمد باقر مجلسی کتاب مجمع المعارف و حسنیه ص 27،28،21

گردآورنده: زهره عرب رحیمی

 تذکر: حنا باید کاملاً طبیعی باشد تا خواص فوق را داشته باشند لذا از حناهایی تحت عنوان حنای بیرنگ، حنای هندی و دیگر حناهای تقلبی جداً خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا