طب سنتی یعنی پیشگیری از بیماری

یک محقق طب سنتی گفت: اگر طب سنتی در ایران گسترش پیدا کند، مردم متوجه خواهند شد که چه آسان و ارزان تر و ماندگارتر درمان می شوند، طب سنتی پیشگیری از بیماری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا منتظر درباره طب سنتی اظهار داشت: اگر طب سنتی در ایران گسترش پیدا کند، مردم متوجه خواهند شد که چه آسان و ارزان تر و ماندگارتر درمان می شوند.

به گفته وی طب سنتی یعنی پیشگیری از بیماری، با گسترش طب سنتی پیشگیری و حفظ الصحه بیشتر صورت می گیرد چون پیشگیری از بیماری اصل اساسی در طب سنتی است.

این محقق طب سنتی بیان داشت: اگر اصول حفظ سلامتی در جامعه حاکم شود و سبک زندگی مردم تغییر کند، اصلاً نیازی به بحث تئوری نیست که ما بگوییم طب سنتی با طب نوین تفاوت دارد یا ندارد؛ این مسئله خود به خود اتفاق خواهد افتاد.

وی اضافه کرد: با گسترش طب سنتی خود به خود مردم می روند به سمت طب بومی خودشان و خود به خود طب رایج در حاشیه قرار می گیرد.

در طب نوین مزاج شناسی مطرح نیست و بیماران با یک نگاه دیده می شوند.

منتظر ادامه داد: در طب نوین مزاج شناسی مطرح نیست و همه بیماران با یک نگاه دیده می شوند، در طب نوین در درمان دیابت نه مزاج فرد بررسی می شود که بفهمیم که این فرد دیابتی مزاجش گرم است یا سرد و بدون تشخیص مزاج پروتکل طرح درمانی برای بیمار ریخته می شود.

مزاج شناسی و طبیعت بدن فرد حرف اول را در تشخیص و درمان می زند.

این محقق طب سنتی خاطر نشان کرد: مزاج شناسی و طبیعت بدن فرد حرف اول را در تشخیص و درمان می زند و این در منابع دینی هم آمده است؛ در خطبه اول نهج البلاغه از امیر المؤمنین علی (ع) درباره بحث خلقت انسان آمده است که بدن انسان از 4 طبع و 4 خلط، خشکی، تری، سردی و رطوبت تشکیل شده است، پس معلوم می شود این دیدگاه کل نگر مزاج شناسی اصالت دارد و ساختگی نیست.

[box type=”note”] منبع:فصلنامه عسل درمانی شماره 15 بهار95 [/box]

طب سنتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا