10 غذای به ظاهر سالمی که هیچ‌وقت نباید بخورید!!! - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / ۱۰ غذای به ظاهر سالمی که هیچ‌وقت نباید بخورید!!!
۱۰ غذای به ظاهر سالمی که هیچ‌وقت نباید بخورید!!!

۱۰ غذای به ظاهر سالمی که هیچ‌وقت نباید بخورید!!!

متن ذیل ترجمه مقاله ای است که عیناً جهت اطلاع و آگاه سازی علاقمندان به تغذیه سالم تقدیم می گردد:

اکثر افرادی که با آن‌ها ملاقات می‌کنم، فکر می‌کنند که سالم هستند. ولی وقتی به رژیم غذایی‌ آن‌ها دقیق‌تر می‌شوم، متوجه می‌شوم که غذاهای به ظاهر سالمی را می‌خورند که هرگز نباید بخورند. من نمی‌توانم این افراد را مقصر قلمداد کنم. به این دلیل که این افراد در محاصره برچسب‌های تبلیغاتی سر در گم کننده‌ی شرکت‌ها مثل ” بدون شکر”، “کاملاً طبیعی”، و حتی “ارگانیک” هستند.

اما فقط به این دلیل که محصولی ارگانیک است، به این معنی نیست که  مفید است.

بدون درنظر گرفتن برچسب محصولات، خودتان را از شر این ۱۰ محصول خلاص کنید:

۱– آب میوه صنعتی

1

خیلی‌ها وقتی می‌فهمند که آب میوه (در مقادیر فراوان) برایشان ضرر دارد، بهت زده می‌شوند. اول از همه این‌که بسیاری از این محصولات را که در مغازه‌ها می ‌بینید، پاستوریزه هستند که در اصل این محصولات را به دلیل تهی بودن از خواص تغذیه‌ای، بی‌فایده می‌کند. حرارت دادن به آب میوه، ویتامین‌ها و مواد معدنی  موجود در آب میوه را ز بین می برد و آن‌را به فروکتوز طعم‌دار (البته کمی بیشتر) تبدیل می‌کند.

یک لیوان آب میوه که خودتان تهیه کرده باشید برایتان ضرری ندارد ولی اگر هر روز از آب‌میوه صنعتی استفاده کنید، بدلیل افزایش قند خون، منجر به آسیب‌های قابل ملاحظه‌ای برایتان خواهد شد.

اینطوری فکر کنید: وقتی ۸ اونس آب پرتقال می‌نوشید، آب ۴ پرتقال متوسط را در چند ثانیه یا چند دقیقه کوتاه مصرف می‌کنید. حال می‌توانید به سرعت ببینید که چگونه خوردن میوه به‌طور کامل بهتر است.

چند نفر می‌توانند ۴ پرتقال را یک‌دفعه بخورند؟ مصرف این‌ مقدار پرتقال با خیال راحت و در آرامش ‌یقیناً زمان می‌خواهد. فقط به میزان مصرف کالری هنگام پوست کندن، جویدن، و هضم این تعداد پرتقال فکر کنید. به نظر زیاد نمی‌رسد ولی خیلی بیشتر از زمان نوشیدن یک لیوان  آب پرتقال در ۱۰ ثانیه است.

بنابراین، قبل از این‌ که نوشیدن روزانه  آب میوه در صبحانه را به عادت خود تبدیل کنید، این نکات کلیدی را به خاطر بسپرید:

۱- وقتی ۴ پرتقال را یکدفعه می‌خورید، قند خون به طور طبیعی (و به آرامی) مثل منحنی بل به خوبی و آسانی  بالا و پایین می‌رود.

۲-با نوشیدن آب ۴ عدد پرتقال در یک زمان کوتاه، سطح گلوکز یه یکباره بالا و پایین می‌رود که باعث “شکست” و خستگی مزمن و میل به نوشیدن بیشتر می‌شود.

۳-  به  این “شکست”، “هیپوگلیسمیا” گفته می‌شود و باتوجه به این‌که بدن ما برای برای مصرف این مقدار قند طراحی نشده‌است، سطح انسولین معمولی نمی‌تواند این مقدار قند را مدیریت کرده و منجر به استرس می‌شود.

۴-به همین دلیل است که نوشیدن منظم آب میوه می‌تواند منجر به چاقی شود. درصورتی‌که بدن توانایی سوخت و ساز  فزونی فروکتوز خون را نداشته باشد، قند مازاد در کجا ذخیره می‌شود؟

۵- ودر نهایت، فرضاً حتی اگر فردی آب میوه را به آرامی در مدت زمانی بیش از ۳۰ دقیقه مصرف کند، آن آب میوه تهی از فیبر است.

۶- میوه‌ها شامل مقادیر قابل ملاحظه‌ای از فیبر محلول و غیر محلول  برای کمک در فرآیند هضم هستند که باعث احساس سیری می‌‌شوند و پروبیوتیک‌ها روده را تغذیه می‌کنند. نوشیدن منظم آب میوه، بدن را از این مواد مغذی خالی کرده و باعث اسهال و سرطان‌‌های گوارشی می‌شود.

۲- پروتئین سویا

2

برخلاف تصور عمومی, پروتئین سویا،‌حداقل سویای تخمیر نشده ،برای سلامتی مفید نیست. میسو، ناتو (غذاهای ژاپنی که با سویای تخمیر شده تهیه میشوند )، تمث (غذای اندونزیایی که با سویای تخمیر شده تهیه می‌شود) و تاماری (نوعی سس سویا) یک چیز هستند. ولی خوردن همیشگی شیر سویا و پروتئین سویا یک چیز دیگر است.

اول از همه این‌که نزدیک به ۱۰۰ درصد سویای تولید شده در آمریکا تراریخته و “نیمه آماده”هستند. به این معنا که حاوی مقادیری از سموم شیمیایی دفع حشرات هستند.

دوم این‌که، بیشتر افراد آنزیم هضم‌کننده سویای تخمیر نشده را ندارند مثل افرادی که تحمل لاکتوز را ندارند. این می‌تواند منجر به سوئ هاضمه و نفخ و سایر مشکلات گوارشی بشود.

سوم این‌که به طور عمومی پذیرفته شده است که استفاده طولانی مدت از فرآورده‌های سویا در رژیم غذایی مثل پروتئین سویا به دلیل ارتباط با موارد زیر نامطمئن است:

-تب یونجه

-آسم

-سرطان سینه

-فیبروز کیستیک

– سرطان آندومتر

-کم‌کاری تیروئید

-بیماری‌های کلیوی

-سرطان مثانه

– وبسیاری از بیماری‌های دیگر

تمام این‌ها دلایل قابل توجهی هستند که می‌بایست سویا از رژیم غذایی حذف گردد.

۳- ماهی پرورشی

3

غذای به ظاهر سالم دیگری که هیچ‌وقت نباید بخورید، ماهی پرورشی است. به نظر من خوردن تیلاپیا بدتر از خوردن بکن (گوشت نمک زده خوک) است. حتی ماهی سالمون که درمورد آن هم تبلیغات زیادی برای فوایدش انجام می‌شود، درصورت پرورشی بودن، سم است.

چرا؟

به این دلیل که از مواد تراریخته تغذیه می‌شوند و مطابق با اظهارات سازمان نظارت غیر انتفاعی ” کارگروه محیط زیست”

” باتوجه به یافته‌ای آزمایشگاهی، از هر ۱۰ ماهی پرورشی سالمون که از فروشگاه‌های واشنگتن دی‌سی، سانفرانسیسکو، پورتلند  خریداری می‌شوند، ۷ تای آن‌ها آلوده به پلی کلرید بی فنیل در حدی که برای سلامتی مضر است، می‌باشند ” به عبارت دیگر، ماهی‌های پرورشی که در فروشگاه‌ها فروخته می‌شوند،

 • به احتمال زیاد آلوده به پلی کلرید بی فنیل هستند
 • ۴۰ برابر بیش از سایر غذاها آلوده به پلی کلرید بی فنیل هستند
 • ۱۶ برابر بیشتر از سایر حیوانات شکار شده، ۴ برابر بیشتر از گوشت خوک و ۳٫۴ برابر بیشتر از سایر محصولات دریایی به پلی کلرید بی فنیل آلوده هستند.
 • علاوه بر پلی کلرید بی فنیل و تراریختگی، ماهی‌های پرورشی به مواد نروتوکسینی و سرطان‌زای زیر نیز آلوده هستند:
 • دیوکسین: ترکیباتی که در فرآیندهای صنعتی تولید آفت کش‌ها و حشره‌کش‌ها ایجاد می‌شوند.
 • توکسافین: آفت‌کش‌هایی که از سال ۱۹۸۲ مصرفشان ممنوع شده است.
 • دیالدرین: حشره‌کش دیگری که استفاده از آن نیز ممنوع است.

۴- پاپ‌کورن 

4

غذای دیگری که باید کنار بگذارید، پاپ‌کورنِ تراریخته‌ی غیر ارگانیک است. این خوردنی پر است از مواد سرطان‌زا که به راحتی خوردنش نمی‌ارزد. حتی اگر پاپ‌کورن از ذرت ارگانیک هم تهیه شده باشد، بازهم برای استفاده مناسب نیست. و بدتر از آن اگر هم با مکروویو تهیه شوند، حاوی ماده شیمیایی PFOA هستند که با سرطان ارتباط دارد.

همچنین پاپ‌کورنی که با کره تقلبی طعم‌دار شده باشد، حاوی ترکیبی به نام “دیاسیتل” است که درصورت استنشاق به مقدار زیاد،  باعث بیماری‌ها ریه می‌شود.

۵-گوشت صنعتی

5

محصولات گوشتیِ غیر ارگانیک و تراریخته محصولات کشنده‌ای هستند و این‌که شما قطعاً می‌بایست از خوردن آن ها اجتناب کنید. حتی اگر تمام چربی‌های اضافه گوشت هم گرفته شده باشد، نمی‌بایست در رژیم طبیعی سلامتی قرار بگیرد.

در واقع، شما همان هستید که آن حیوانات می‌خورند و اگر گوشت دامی را برای شام درست می‌کنید که از محصولات آفت‌کش زده شده تغذیه کرده یا به دام  هورمون تزریق شده باشد، تمام این مواد وارد گوشت و در نتیجه وارد بدن شده و در سلول‌های چربی ذخیره می‌شود.

مثل بقیه چیزها، برچسب روی گوشت را بخوانید تا از سالم بودن گوشتی که تهیه می‌کنید، مطمئن شوید. حتی اگر روی برچسب نوشته شده باشد”تغذیه شده با علف”، شما کار خودتان را انجام دهید. بحث‌های مربوط به “تغذیه شده با علف” در مقابل”تغذیه شده با حبوبات” همچنان جریان دارد و آنچنان که باید و شاید قابل تعریف و آشکار نیست.

توصیه من این است که گوشت را از یک مغازه معتبر محلی تهیه کنید. دامداران و تولید‌کنندگان خود را بشناسید. ارزشش را دارد که با چگونگی تهیه و توزیع غذای خود آشنا شوید.

۶- مارگارین

download-1-500x500

ممکن است فکر کنید که “افسانه مارگارین” سال‌های قبل کنار گذاشته شده است ولی مارگارین همچنان به عنوان یکی از مواد غذایی به ظاهر سالم مورد توجه است. مطابق با نظرات کلینیک “مایو” ، مسابقه مارگارین  در مقابل کره کلا درباره چربی و کلسترول است.

“مارگارین از چربی‌های گیاهی تهیه شده است و بنابرای کلسترول ندارد. همچنین مارگارین چربی خوب بالاتری نسبت به کره دارد. این چربی‌ها در کاهش تراکم لیپو پروتئین(LDL) یا کلسترول بد کمک می‌کنند. در مقابل کره از چربی حیوانی تهیه شده است و در نتیجه حاوی مقدار زیادی کلسترول و چربی اشباع نشده است”.

متاسفانه،این درست نیست. حتی زمانی‌که مارگارین خلق شد، از چربی‌های ترانس تهیه شد که این چربی‌ها باعث مسدود شدن عروق خونی و بیماری‌های قلبی – عروقی می‌شوند. چربی‌های ترانس همچنین ریسک ابتلای به دیابت نوع  ۲ و سایر بیماری‌ها را افزایش می‌دهد.

در مطالعه‌ای در سال ۱۹۹۷ نشان داده شد که مارگارین با چربی ترانس بالا، وقوع بیماری‌های قلبی را بالا می‌برد. در همین مطالعه مشخص شده که چربی‌های اشباع، منجر به افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد می‌شوند.

چربی محلول در کره خیلی بیشتر از مارگارین است. کره حاوی ویتامین آ، ای و کی ۲ هست (که در دام‌هایی که از علف تغذیه کرده‌اند، این میزان بیشتر است). ویتامین کی ۲، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی، سرطان و پوکی استخوان را کاهش می‌دهد. هچنین کره ساختار اسیدهای چرب LDL را (که با بیماری‌های قلبی ارتباط دارند)  به زنجیره‌ طولانی تری از اسیدهای چرب تغییر می‌دهد. بنابراین درصورتی‌که چربی‌های اشباع خوب هستند و چربی اشباع مارگارین کم است، دلیلی وجود ندارد که مارگارین برایمان خوب باشد.

۷-روغن‌های گیاهی موجود در بازار

7

یکی دیگر از موادی که استفاده از آن را باید کنار بگذارید، روغن‌های گیاهی موجود در بازار هستند. تصور سالم بودن روغن‌های گیاهی مثل کانولا هم مانند مارگارین امکان‌پذیر نیست. این روغن‌ها معمولاً تراریخته و تاحدی هیدوروژنه هستند و با بیماری‌های زیر ارتباط دارند:

-تصلب شرائین

-نقص‌های مادرزادی

-مشکلات استخوانی

-سرطان

-دیابت

-مشکلات گوارشی

-بیماری‌های قلبی

-نقص سیستم ایمنی

-افزایش سطح کلسترول

-ناتوانی در یادگیری

-مشکلات کلیوی

-کمبود وزن هنگام تولد

-چاقی

-رشد کم

-مشکلات جنسی

-التهابات پوستی

– عقیم شدن

-کاهش دید

۸-نمک تصفیه شده موجود در بازار

8

نمک رایج یکی از موادی است که هیچ‌وقت نباید مصرف شود. تقریباً همه شنیده‌اند که نمک سفید سفره، منجر به فشارخون می‌شود ولی در  بیش‌از ۹۵ درصد رستوران‌ها بر سر هر میزی نمک سفره را می‌توان دید.

نمک سفره که در اصل از نمک دریا تهیه  و سپس تجزیه می‌شود، به سرعت به کالایی تقلبی تبدیل می‌شود. تولیدکنندگان نمک با استفاده از روش‌های تصفیه، نمک را از مواد معدنی تهی و سپس افزودنی‌هایی (مثل آلومینیوم) به آن اضافه می‌کنند تا محصول را خشک کنند و سپس در درجه حرارت حدود ۱۲۰۰ درجه، حرارت می‌دهند. به دلیل تخریب نمک، ید با یدید پتاسیم در مقادیر بالقوه سمی جایگزین می‌شود. سپس نمک با دکستروز ثابت شده و به رنگ ارغوانی درمیآید . در نهایت با استفاده از مواد سفید کننده به رنگ سفید تبدیل می‌شود.

جایگزین بهتر، محصول اصلی است. بیش از ۱۰ فایده بااهمیت در نمک دریا و نمک هیمالیا وجود دارد که توصیه من استفاده از آن‌هاست.

۹- شکر مصنوعی

9

باتوجه به مصنوعی بودن، ممکن است فکر کنید که افراد از این محصولات به صورت محتاطانه استفاده می‌کنند . متأسفانه بسیاری از پزشکان مصرف این مواد را توصیه می‌کنند . زیرا این فرض وجود دارد که به منظور استفاده برای بیماران دیابتی مطمئن هستند.

از قضا، تحقیقات جدید نشان داده اند که شکر مصنوعی منجر به دیابت می‌شود. این ماده باعث بیماری‌های زیر می‌شود:

-آلرژی‌ها

-سرطان مثانه

-تومورهای مغزی

-سرطان سینه

-سردرد

-فشارخون

-لنفوم/لوسمی

-فنیل

-تشنج

-چاقی

۱۰- شیر صنعتی

raw-pasteurized-milk-1

آخرین غذایی که خوردنش را باید کنار بگذارید، شیر صنعتی است. خطر شیر صنعتی، در تغذیه دام از محصولات تراریخته و هورمون‌های تزریق شده به دام برای افزایش شیر نهفته است. این سموم با نوشیدن شیر به افراد منتقل می‌شوند که باعث بسیاری از بیماری‌هایی می‌شوند که در این مقاله از آن‌ها گقته شد.

شیر هم مثل آب میوه، هنگامی که پاستوریزه می‌شود، مواد مغذی‌اش را ازدست داده و بی‌فایده می‌شود. باتوجه به تخریب آنزیم لاکتاز در فرآیند گرمادهی، افراد نمی‌توانند قند شیر یعنی “لاکتوز” را هضم کنند. این مسأله رایجی هست که طبق گزارش “مؤسسه ملی سلامت” ، توانایی ۶۵  درصد افراد پس از دوران نوزادی، در هضم لاکتوز کاهش می‌یابد. شیر خالص سالم‌تر است و می‌توان به شکل پنیر یا ماست از  فروشگاه‌های محلی تهیه کرد.

منبع: دکتر اَکس 

 

                  ترجمه: حسین طالمی                                                                                                         

موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان

**********************************************************************************

در ذیل متن اصلی که به زبان انگلیسی می باشد نیز جهت اطلاع درج می گردد:

Ten Health Foods You Should Never Eat

Ten Health Foods You Should Never Eat

“Health” Foods You Should Never Eat?

Most people I meet think that they are pretty healthy. But when I probe a little deeper into their diet, I quickly find out that they are eating a lot of “health” foods you should never eat. I can’t blame them because of the confusion surrounding labels advertising companies use with buzz words like “sugar free,” “all-natural” and even “organic.” But just because something is organic doesn’t mean that it’s good for you.

Regardless of how it is labeled, be sure to steer clear from these 10 “health” foods because they are anything but beneficial for your body!

TOP 10 HEALTH FOODS YOU SHOULD NEVER EAT

 1. Fruit Juice

Most people are generally shocked to learn that fruit juice (in abundance) is actually quite harmful for them. First off, most varieties you see at the store are pasteurized, which basically renders these products useless because they are stripped of much of their nutrition.

Heating juice denatures (or kills) the chemical makeup of vitamins and minerals and unless it is truly “raw,” it is little more than flavored fructose.

If you make it fresh at home, a glass of fruit juice here and there won’t hurt you; but when consumed every day it does a considerable amount of damage because it causes a major spike in blood glucose

Think of it in this way: When you sit down to drink an 8-ounce glass of orange juice, you’re consuming the juice of 4 medium-sized oranges in literally seconds or a few minutes at the most. Compare this to how long it would take to eat 4 oranges, and you can quickly see how eating fruit in its whole form is best.

How many people can even eat 4 oranges at once? It would take quite a while to comfortably consume this amount of fruit in one sitting. Just think about all the calories burned as you peel, chew and digest these 4 oranges. It might not seem like much, but it’s a lot more than simply slurping down a glass of OJ in 10 seconds!

So, remember these key points about fruit juice before you make fruit juice part of your everyday breakfast experience:

 1. When you eat 4 oranges in one sitting, your blood sugar naturally (and gradually) climbs up and descends down like a bell curve – Nice and easy.
 2. When drinking the juice of 4 oranges in a short time, your glucose levels rise upimmediately and then suddenly drop down making you “crash,” which contributes to chronic fatigue and the desire for another boost.
 3. This sudden crash is called hypoglycemiaand, because our bodies aren’t designed to consume this amount of fructose in one sitting, normal insulin levels cannot handle the amount of sugar in our blood and it puts extreme stress on the body. (1)
 4. This is why drinking juice on a regular basis can lead to obesity. If the body cannot metabolize the excess fructose in the blood, where else is all that extra sugar going to get stored?
 5. And last of all, even if someone theoretically drinks their juice slowly and stretches it out for 30+ minutes, they’re still lacking the fiber.
 6. By design, fruit contains a considerable amount of soluble and insoluble fiber to help aid the digestion process, help us feel “full,” and to feed the probiotics in our gut. Regularly drinking juice robs the body of this vital nutrient and is oftentimes associated with diarrhea and other GI concerns.
 7. Soy Protein

Contrary to popular belief, soy products are not healthy for you; at least, that is, unfermented soy. Miso, Natto, tempeh, and tamari are one thing. But eating edamame, soy milk and soy protein is quite another.

First off, nearly 100% of all soy grown in the U.S. is genetically modified and is “Roundup ready,” which means that it has a chemical pesticide to “naturally” repel bugs.

Secondly, most people lack the enzymes necessary to digest unfermented soy, similarly to how many people are lactose intolerant. This causes indigestion, gas, bloating, and a whole slew of GI issues.

Third, it is generally accepted that long-term use of soy dietary supplements like soy protein is unsafe because it has been linked to the following: (2)

 • Allergic rhinitis (hay fever)
 • Asthma
 • Breast cancer
 • Cystic fibrosis
 • Endometrial cancer
 • Hypothyroidism (under-active thyroid)
 • Kidney disease
 • Urinary bladder cancer
 • And many more…

All of these reasons are great reasons why soy is definitely one of the “health” foods you should never eat.

 1. Farmed Fish

Other health foods you should never eat are farmed fish. I’ve written extensively on farmed fish and (in my opinion)eating tilapia is worse than eating bacon! Even salmon, touted for being the health fish of choice is virtually poison to consume if farmed.

Why?

Because most are fed genetically modified feed and, according to the non-profit watch dog organization Environmental Working Group (EWG),

Seven of ten farmed salmon purchased at grocery stores in Washington DC, San Francisco, and Portland, Oregon were contaminated with polychlorinated biphenyls (PCBs) at levels that raise health concerns, according to independent laboratory tests commissioned by Environmental Working Group.” (۳)

In other words, the farmed-fish in our grocery stores:

 • Most likely contain the highest PCB-contaminated protein source in the U.S. food supply.
 • Contain up to 40 times more PCBs than other foods.
 • Is 16 times more likely to contain the dioxin-like PCBs than wild-caught varieties, 4 times more than in beef, and 3.4 times more than in other seafood.

In addition, to PCB’s and GMO’s, farm-raised fish have been shown to contain these known neurotoxins and carcinogens:

 • Dioxins– Industrial byproducts from waste treatment plants.
 • Toxaphene– Banned pesticide since 1982.
 • Dieldrin– Another prohibited pesticide.
 1. Microwaved Popcorn

Another one of my top “health” foods you should never eat is non-organic, genetically modified corn microwave popcorn. Filled with carcinogens, it is just not worth the convenience. Even if you were to find some organic varieties out there, it still wouldn’t be safe to eat because microwavable bags are coated with PFOAs, a chemical that is liked to cancer. (4)

Also, fake butter flavoring contains a compound called diacetyl, which causes a serious lung disease when inhaled in large quantities. (5)

Next time you get that hankering for some popcorn, simply pop your own. Purchase plain, organic popcorn kernels at a natural foods store. Use coconut oil or organic butter and pour 3 tablespoons into a heavy stainless steel pan.

Put two kernels in the pan and wait until one pops, then pour 1/3 cup of popcorn in the pan and cover it. As it pops, make sure you shake the pan to allow the steam to escape and prevent the popcorn from burning. Remove from the pan when the popping stops and season as desired. Some great toppings include nutritional yeast, garlic powder, and cayenne pepper.

 1. Conventional Meat

Non-organic, genetically modified meat products are absolute death foods and, absolutely foods that you should never eat. Even if it is “lean” with all the excess fat trimmed off, should never be part of anyone’s natural health regimen.

Essentially, YOU are what THEY eat and if the livestock that you’re grilling up for supper is force-fed pesticide-ridden, hormone-stuffed feed, then that’s what enters in your GI tract and literally gets stored in your fat cells.

Like everything, read and reread your labels and be sure that the meat you’re purchasing is safe. Even if it says “grass-fed,” still do your homework. The grass-fed vs. grain-fed debate still rages on and isn’t as clear-cut as once suspected. (6)

My recommendation is that you always purchase meat from a trusted local source. Get to know your food growers and ranchers. It’s worthwhile to become familiar with how your food is sourced and prepared.

 1. Margarine 

You’d think that the “margarine myth” would have been put to bed years ago, but margarine is still being praised as a health food. (7) In the words of the Mayo clinic, the margarine vs. butter race is all about fats and cholesterol:

“Margarine is made from vegetable oils, so it contains no cholesterol. Margarine is also higher in “good” fats — polyunsaturated and monounsaturated — than butter is. These types of fats help reduce low-density lipoprotein (LDL), or “bad,” cholesterol when substituted for saturated fat.

Butter, on the other hand, is made from animal fat, so it contains cholesterol and high levels of saturated fat. (7)”

Unfortunately, it’s not that straight forward. Ever since it was created, margarine has been made out of trans fat, which are known to clog arteries and cause cardiovascular disease. Trans fat also increases someone’s risk of developing type II diabetes and several other severe health problems. (8)

A study in 1997 showed that margarine, with its high transfat content appeared to increase the incidence of coronary heart disease. (9) Saturated fats however have been found to increase good cholesterol and lower the bad. It just doesn’t add up!

And then there’s butter. From Time Magazine to the New York Times, the word is out, that butter is back! The fat-soluble vitamins in butter far outrank margarine. Butter is loaded with Vitamins A, E, and K2 (which is higher in grass-fed dairy).

Vitamin K2 helps reduce the risk of cardiovascular diseases, cancer and osteoporosis). (10۱۱۱۲) Butter also changes the structure of short chain LDL fatty acids (which are linked to heart disease) into more benign longer chain fatty acids.

So, to sum up, if saturated fats are good, and margarine is low in saturated fats, then there is really no reason for us to consider it good for us!

 1. Vegetable Oils 

Some more “health” foods you should never eat are vegetable oils. Hand-in-hand with margarine, vegetable oils like canola are not healthy by any stretch of the imagination. They are usually genetically modified, are partially hydrogenated and have been linked to: (13۱۴)

 • Atherosclerosis
 • Birth defects
 • Bone and tendon problems
 • Cancer
 • Diabetes
 • Digestive disorders
 • Heart disease
 • Immune system impairment
 • Increased cholesterol levels
 • Learning disabilities
 • Liver problems
 • Low birth weights
 • Obesity
 • Reduced growth
 • Sexual dysfunction
 • Skin reactions
 • Sterility
 • Vision reduction

I recommend pure, cold pressed extra virgin coconut oil. When buying coconut oil you should make sure it smells like coconut when you buy it, otherwise it has been most likely pasteurized and is not as healthy for you.

 1. Table Salt

Standard table salt definitely makes my list of top health foods you should never eat. Pretty much everyone has heard that white table salt causes hypertension, yet that hasn’t stopped more than 95% of restaurants in the nation from stocking it on every table and food bar! (15)

Originally produced from sea salt, refined table salt technically starts as a “real” food then quickly becomes fake. Manufacturers use harvesting methods that strip it of all its naturally-occurring minerals, and then use a number of additives (including aluminum) to dry it and heat it to temperatures of about 1,200 degrees.

Because it was destroyed, the naturally occurring iodine is then replaced with potassium iodide in potentially toxic amounts. The salt is then stabilized with dextrose, which turns it purple. Finally it is bleached white.

A much more suitable replacement is not even a replacement at all, but the original product! There are more than ۱۰ significant health benefits of Celtic sea salt and Himalayan salt and I recommend that you start using either in your cooking.

 1. Artificial Sweeteners

Being “artificial,” you’d think fake sweeteners would be used cautiously by people. Unfortunately, many doctors recommend them because they are supposedly safe for diabetics because they are low on the glycemic index (16).

Ironically, new research has shown that artificial sweeteners causes a disturbance in gut flora and can actually cause diabetes! (17)

Adding insult to injury, sugar substitutes have been clinically linked to: (18)

 • Allergies
 • Bladder cancer
 • Brain tumors
 • Breast cancer
 • Headaches
 • Hypertension
 • Lymphomas/leukemia
 • Phenylketonuria
 • Seizures
 • Weight gain/obesity
 1. Conventional Milk

The last of the “health” foods you should never eat is milk. Following suit with most items on this Top 10 List, the dangers of conventional milk lays hidden in the genetic modification of the cow feed and hormones administered to boost milk production.

These toxins get transferred to people when they drink milk or eat conventional dairy products, which have been linked to many of the issues discussed in this article.

Similar to fruit juice, when raw milk is pasteurized, it also loses its nutritional content and is pretty much useless. Because the enzyme lactase is destroyed in the heating process, people cannot properly digest the milk sugar, lactose.

This issue has become so common that the National Institute of Health reports that, “Approximately 65 percent of the human population has a reduced ability to digest lactose after infancy.” (۱۹)

By far, raw milk is healthier and can usually be found in cheese or yogurt forms in local health food stores.

So what’s the moral of the story?

Don’t believe everything you read.  Regardless of the health trends, there is always something to be said for eating whole foods from non-processed, non-GMO sources.

The more you choose to take in only food and beverages that bring life to your body, then the more you will enjoy life! Stay tuned to more of my DrAxe.com tips, and stay current on the information you need to protect your family and stay healthy!

I’d love to hear from you! Did any of these “health” foods that you should never eat surprise you?

ghaza-telegram

۴ نظر

 1. شیر محلی هم خوراک دامش از کجا میشه فهمید سالم و بدون مشکل است.

 2. خانواده ای که با حقوق کارگری زندگی میکنند و مستاجر هستند و در زندگیشان برای پیشرفت سعی میکنن با قناعت زندگی کنن.چطور میتونن خوراکی هایی که شما میفرمایید رو بخورند و این مواد غذایی ناسالم ارزانتر هستند این وظیفه ی مسئولان این کشور اسلامی است که به سلامت مواد غذایی نظارت کنن و اونا رو اسان و ارزان در اختیار مردم بگذارند .که کمترین کاری است که در ازای این همه مالیات که میگیرند انجام دهند.

  • بسیار باشما موافقم ولی عزیز هیچ به این فکر کردی که مواد گرانقیمت خوردنی بهتر از دستمزدهای نجومی دکترها و رقم بسیار بیشتر داروهای سرطانی. البته اضافه کن به همه اینها درد و رنج مریض داری و روزی هزاربار از یاس و غم مردن را.

 3. من به شخصه سعی میکنم که سوره ی تین رو روی غذاهایی که میخوریم بخوانم چون حدیث شنیدم که از رسیدن ضرر غذا جلوگیری میکنه بجز این با این گرانی کاری ازم برنمیاد

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *