آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / ۳ خاصیت با ارزش و کلیدی عسل
۳ خاصیت با ارزش و کلیدی عسل
عسل درمانی

۳ خاصیت با ارزش و کلیدی عسل

  • رطوبت گیر: عسل رطوبت گیر است. بدین معنا که رطوبت موجود در هوا را به خود جذب کرده و اجازه نمی دهد زخم خشک شود. خاصیت رطوبت گیری عسل موجب می شود در بسیاری از لوازم آرایشی برای آبرسانی و جلوگیری از خشکی پوست کارایی مفیدی داشته و وقتی در داروهای پوست و مو استفاده می شود پوست را شاداب و صاف و موی سر را براق و مرطوب نگه می دارد.
  • آنتی باکتریال: مواد آنتی باکتریایی موجود در عسل باعث جلوگیری از رشد میکروبهای خاصی می شود. عسل حاوی آنزیمهایی است که باعث هیدروژن پروکساید است اعتقاد بر این است که خاصیت ضد میکروبی عسل به خاطر وجود همین هیدروژن پروکساید است بنا بر این عسل یکی از بهترین روشهای درمانی زخمها و بریدگی ها است چرا که اجازه نفوذ میکروبها را به داخل زخم نمی دهد.
  • آنتی اکسیدان: عسل دارای خواص آنتی اکسیدانی طبیعی است که باعث نابودی بسیاری از مواد شیمیایی مخربی می شود که باعث بیماریهای مختلفی از جمله سرطان می گردد.

آنتی اکسیدان عسل از پوست در مقابل اشعه آفتاب محافظت کرده و باعث جوان سازی پوست می شود. بدلیل این خاصیت عسل، بسیاری از شرکت های تولیدکننده لوازم آرایشی از عسل در محصولات ضد آفتاب و پاک کننده های صورت و مرطوب کننده ها استفاده می کنند.

منبع: شهدستان، واقعیت شگفت انگیز عسل – حسن خسروانی

برگرفته شده از: ماهنامه عسل درمانی – شماره ۱۱/ شهریورماه۹۴

۲ نظر

  1. با سلام.آیا در شهر همدان هم عطاری هست مورد تایید جناب روازاده باشد که بتوانیم از آنجا خریدهایمان را انجام دهیم؟

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *