ام الامراض از منظر طب اسلامی اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / ام الامراض از منظر طب اسلامی
ام الامراض از منظر طب اسلامی

ام الامراض از منظر طب اسلامی

تندرست نیوز؛یک محقق و پژوهشگر طب ایرانی و اسلامی با تاکید بر اینکه این طب استفاده بیش از دو وعده غذایی را توصیه نمی‌کند، گفت: زندگی شهری برخی مسائل را به ما تحمیل کرده که علت اصلی آن نیز حاصل کم تحرکی و شیوه تغذیه افراد است.
سیدمحمد سیادتی، محقق و پژوهشگر طب ایرانی و اسلامی با تاکید بر اینکه این طب حفظ سلامت را در ۶ پایه استوار می‌داند، گفت: از میان ۶ اصل ضروری آب و هوا، خواب و بیداری، حرکت و سکون، حالات روحی و روانی، خوردن و آشامیدن و پاکسازی‌ها دو مبحث تحرک بدنی و خوردن و آشامیدن دارای اهمیت بیشتری است.

سیادتی بروز چاقی را به عنوان یکی از معضلات اصلی جوامع امروزی برشمرد و افزود: امروزه چاقی در جوامع شهری به دلیل عدم تحرک مناسب بیشتر از روستائیان شده است، به هر حال زندگی شهری برخی مسائل را به ما تحمیل کرده که علت اصلی آن نیز حاصل کم تحرکی و شیوه تغذیهافراد است.

وی با انتقاد از شیوه نادرست تغذیه به ویژه پرخوری، گفت: بدن ما برای این فعالیت بسیار کم نیازی به مصرف این میزان غذای زیاد ندارد آن هم اقلامی که بحث‌های زیادی در خصوص وجود مواد شیمیایی و سموم در آن وجود دارد، اقدامی که باعث عدم تجزیه غذاهای یاد شده می‌شود چرا که بدن اصلا برای تجزیه چنین سمومی ساخته نشده است.

سیادتی در تکمیل این بخش از سخنان خود، اضافه کرد: طبیعتا این اقلام در بدن تجمع پیدا می‌کنند و مصرف هم نمی‌شوند، طبیعی است اگر به بیماری منجر نشود حداقل ایجاد بیماری می‌کند که به تعبیر طب اسلامی ایرانی، ام الامراض است.

این محقق و پژوهشگر طب ایرانی و اسلامی خاطرنشان کرد: به هر حال چاقی یک معضل شهری است که به عنوان یک مشکل جدی اجتماعی و جمعیتی باید به آن بپردازیم.

وی یادآور شد: در گذشته فرد در بازنشستگی دچار چاقی می‌شد ولی در شرایط فعلی بچه‌های دبیرستانی که هیچ حتی بچه‌های دبستانی نیز چاق هستند که حتی ورزش هم نمی‌کنند و در ساعت ورزش مدارس نیز بسیاری از آن‌ها تمایلی به جست و خیز ندارند بنابراین باید به عنوان یک معضل فرهنگی با آن برخورد کنیم.

این محقق و پژوهشگر طب ایرانی و اسلامی افزود: امروزه مشاغل نیز به شکلی‌ نیست که توام با فعالیت فیزیکی باشد و افزایش استفاده از وسایل جابجایی نیز باعث رشد کم تحرکی و پرخوری نیز به عنوان ریشه اصلی چاقی شناخته شود.
سیادتی با تاکید بر اینکه مصرف کنندگان فست فود نیز در صورت توجه به تحرک بدنی دچار مشکل کمتری می‌شوند، گفت: ما باید بر روی سبک زندگی ورزشی افراد توجه بیشتری داشته باشیم و وسایل ورزشی را عمومی‌تر کنیم و وسایل ورزشی خانگی که با شرایط آپارتمان نشینی تطابق بیشتری دارد را گسترش بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم را باید تحریک کنیم که تاحداقل روزانه ۲۰ دقیقه پیاده روی تند داشته باشند. باید تلاش کنیم تا میزان استفاده از فست‌فود، نوشابه‌ها و… کاهش داده و در مقابل فعالیت‌های ورزشی را بیشتر کنیم و اگر هم توانستیم وعده‌های غذایی را نیز کمتر کنیم.
این محقق و پژوهشگر طب ایرانی و اسلامی گفت: طب ایرانی و اسلامی استفاده بیش از دو وعده غذایی را توصیه نمی‌کند.
منبع: تندرست نیوز

کدمطلب:۹۷۰۳۲۲۳۰

خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع 

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *