محصول ذرت آمریکا، آلوده به مقادیر بالای سم شد

متخصص کیفیت غلات در دانشگاه یوآ گفت محصول ذرت آمریکا آلوده به سم گیاهی ومیتاکسین بوده است، چون هوای بارانی پاییز امسال باعث رشد قارچها و تاخیر در برداشت شده بود.

 

محصول ذرت آمریکا آلوده به مقادیر بالای سم شد

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، کشاورزان آمریکای شمالی مقدار زیادی از یک سم گیاهی به نام ومیتاکسین را در محصول ذرت امسالشان پیدا کردند که اوضاع بد کشاورزان را بدتر کرد. جنگ تجاری آمریکا و چین قبلا به صادرات دانه های سویا و قیمت ذرت آسیب رسانده بود.
ومیتامسین دام را بیمار می‌کند و در نتیجه باعث بیماری انسان و حیوانات خانگی می‌شود. خریداران غلات می‌توانند محصولات آلوده کشاورزان را رد کنند یا آنها را بخاطر فروش این محصولات جریمه کنند.
چارلز هربرک، متخصص کیفیت غلات در دانشگاه یوآ گفت تعداد محصولات آلوده بیش از حد نرمال بوده است. چون هوای بارانی پاییز امسال باعث رشد قارچها و تاخیر در برداشت شده بود.
حدود سه چهارم محصول ذرت آمریکا در داخل و برای خوراک دام، ساخت اتانول و یک محصول جانبی به نام غلات خشک استفاده می شود که نوعی غذای حیوانات است. دامداران و تولیدکنندگان اتانول باید ذرت حاوی ومیتاکسین و ذرت سالم را با هم مخلوط کنند تا برای تغذیه دام مناسب باشد.
وقتی درامد مزارع آمریکا نسبت به پنج سال گذشته نصف شد و بخاطر شدت جنگ تجاری تقاضای دانه های سویا کاهش یافت، نگرانی از کیفیت به وجود آمد. سویا ارزشمندترین محصول کشاورزی صادراتی آمریکا است که به چین فرستاده می‌شد.
شرکت اسمیتفیلد فودز، بزرگترین تولید کننده گوشت خوک متوجه وجود ومیتاکسین درذرت یوآ و نبراسکا شد یعنی مناطقی که معمولا مشکلی نداشتند.
وزارت دارو و غذای آمریکا وجود یک بخش در میلیون ومیتاکسین را در غذای انسان و حیوان مجاز میداند. زیر 5 برای خوک ها و 10 را برای مرغ ها و گاوهای شیرده مناسب می‌داند. گاوهای گوشتی تا 30 را تحمل می کنند .
کارخانه های اتانول در میشیگان و اوهیو در حال آزمایش ذرت ها هستند و برای کشاورزانی که محصولشان بیش از حد سمی ‌باشد جرائم مالی در نظر می‌گیرند.
در نیویورک کشاورزان به گاوهای شیرده به جای ذرت یکی از محصولات جانبی آرد گندم را میدهند که باعث شده قیمت آن از 5 دلار در هر تن به 100 دلار برسد.
مشکلات از مرزهای آمریکا فراتر رفته و به کانادا هم رسیده است .
مکس هاکینز ، متخصص علوم تغذیه در شرکت آلتک گفت:« من دکمه وحشت را در کانادا فشار داده ام».
آلتک چهل و پنج نمونه از محصول ذرت امسال آمریکا را آزمایش کرد و دریافت که 80 درصد آنها آلوده هستند. هاکینز گفت آزمایشات بیشتر مشکلات بزرگتری را نشان خواهند داد. اوضاع بدتر می شود.

کدمطلب:A97082014


خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع 

نوشته های مشابه

محصول ذرت آمریکا آلوده به مقادیر بالای سم شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا