طب اسلامی هدایتمان می کند که چگونه بیمار نشویم

دکتر حمید رضا ضیائی:
طب اسلامی هدایتمان می کند که چگونه بیمار نشویم
یک پژوهشگر و محقق طب اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس تحقیقات به عمل آمده در تمامی دنیا گیاهانی سرشار از ید وجود دارد، از انار، انگور، انجیر، خرما و زیتون به عنوان پنج میوه قرآنی نام برد و گفت: این پنج میوه قابلیت کمک به درمان تمامی بیماری‌ها را دارند.
به گزارش ایسنا، دکتر حمید رضا ضیائی در همایش آموزش سبک زندگی اسلامی که در فرهنگسرای مهر خاتم الانبیاء (ص) شهرستان بردسکن برگزار شد، با بیان اینکه در یک دهه اخیر موضوع طب اسلامی جلوه بیشتری پیدا کرده و صحبت از آن بسیار می‌شود، افزود: اگر بتوانیم به موضوع طب اسلامی بیشتر بپردازیم راحت خواهیم توانست درصد ناچیزی از گستره علوم لدنی را که در اختیار چهارده معصوم علیهم السلام و برگرفته از آیات شریف قرآنی است، درک کنیم.
وی با اشاره به اینکه چون برخی افراد توفیق حضور در عرصه طب اسلامی را پیدا نمی‌کنند همان ابتدا منکر این علم می‌شوند، عنوان کرد: به ‌رغم اینکه مکاتب طبی مختلفی در دنیا داریم اما باید بتوانند پاسخگوی تمامی پرسش‌ها باشند.
این پژوهشگر و محقق طب اسلامی با اعلام اینکه اگر مکاتب طبی نتوانند پاسخ پرسش‌ها را بدهند کامل نخواهند بود، عنوان کرد: هرچند در مکاتب طبی دیگر اگر کسی بیماری همانند دیابت داشته باشد باید تا پایان عمر داروهای خاصی را مصرف کند اما طب اسلامی ما را هدایت می‌کند که چگونه بیمار نشویم.
وی با بیان اینکه براساس سخن حضرت علی علیه السلام تمام دانش آیندگان و درمان تمامی بیماری‌ها در قرآن است، اظهار کرد: دانشگاه‌های غربی شاید پیشرفت کرده باشند اما علم‌شان در برابر قرآن بسیار ناچیز است.
دکتر ضیائی با اشاره به اینکه غربی‌ها به سمت و سویی ما را هدایت می‌کنند که تابع داروهای شیمیایی آن‌ها باشیم، طب اسلامی را برگرفته از آیات شریف قرآنی دانست و افزود: وقتی صحبت از طب اسلامی می‌شود باید به چهار سوال چی، چرا، کی و چگونه بخورم؟ جواب بدهد.
وی با اعلام اینکه امروز اگر صحبت از غذایی همانند آبگوشت بشود همه می‌خندند در صورتی که کامل‌ترین غذای عالم خلقت است، بیان کرد: هرچند آبگوشت کامل ترین غذای عالم خلقت معرفی شده اما اینکه با چه گوشت و نانی آماده و مصرف شود؟ بسیار مهم است.
این پژوهشگر و محقق طب اسلامی با بیان اینکه هرچند قرآن به تمامی سوالات ما در بخش های مختلف جواب داده است اما چون نمی‌دانیم چگونه باید استفاده کنیم، دین و حکومت را زیر سوال می‌بریم، گفت: به خاطر این ضعف، فرهنگ غربی‌ها به آرامی در ما نفوذ کرده است.
* طب اسلامی بهترین راه رسیدن به تمدن اسلامی در عالم خلقت 
وی بهترین راه رسیدن به تمدن اسلامی در عالم خلقت را طب اسلامی دانست و اظهار کرد: اگر حکمت را به درستی فرا بگیریم قادر به تسخیر دنیا خواهیم بود.
دکتر ضیائی با اعلام اینکه اگر بدانیم بر اساس طب اسلامی چگونه می‌شود بیماری دیابت را درمان کرد، دنیا را می‌توان تسخیر نمود، گفت: متاسفانه علوم لدنی چهارده معصوم و معارف اهل بیت علیهم السلام را در این خصوص جدی نگرفته ایم.
وی با ارائه فرمولی در زمینه پیشگیری ۱۰۰ درصدی و درمان قطعی بیماری‌ها در صورتی که تمامی مسائل لحاظ شود، عنوان کرد: خوراکی‌های تمامی مردم جهان از چهار راه حلال طیب، حلال خبیث و یا حرام طیب و حرام خبیث تهیه می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه اگر مشروب حرام شده چون ضرر آن بیشتر از سودش است، افزود: هر چند امروزه در دنیا از نوشابه بسیار استفاده می‌شود اما هیچ‌گونه سودی ندارد.
وی با اشاره به اینکه اگر هزار سال با آمریکا مبارزه کنیم اما از نوشابه، سیگار، رژ لب، آدامس و قند و شکر سفید و کود شیمیایی ما را تحریم نمی‌کند، گفت: به جهت اینکه ۹۸ درصد داروی جهان متعلق به اسرائیل است، هیچ گاه از این کالاها تحریم نخواهیم شد.
این پژوهشگر و محقق طب اسلامی با اعلام اینکه اگر خود آمریکایی‌ها برای محصولات کشاورزی خود یک درصد کود شیمیایی استفاده می‌کنند اما از ما می‌خواهند برای بهتر شدن محصولات چندین برابر کنیم، افزود: شاید با استفاده از کودهای شیمیایی، محصول چند برابر شود، اما خاصیت دیگری ندارد.
وی با بیان اینکه کود فسفات در زمین و گیاهان ایجاد ماده‌ای به نام اسید فیتیک می‌کند، اظهار کرد: هرچند سه هزارم میکروگرم اسید فیتیک ضد سرطان است اما اگر همین میزان مصرف به سه صدم میکروگرم شود و به دو برابر افزایش یابد به شدت سرطان زاست.
دکتر ضیائی با اشاره به اینکه برخی افراد گمان می‌کنند آمریکا دارد به ما لطف می‌کند؛ درصورتی‌که این‌گونه نیست و تنها سرطان را در بین ایرانی‌ها ترویج می‌دهد، گفت: هیچ کس نمی‌داند نانی که مصرف می‌کنیم برای گندم آن از چه کود شیمیایی استفاده می‌شود؟
* انگور؛ بهترین گیاه و میوه در عالم خلقت 
وی با اعلام اینکه نیازی نیست برای پیدا شدن علت سرطان‌ها به دنبال مسائل خاصی بود بلکه در همین مواد غذایی که مصرف می‌کنیم و برخی عوامل دیگر است، بیان کرد: وقتی الگوی مصرف بر اساس طب اسلامی تصحیح شود، بسیاری از بیماری‌ها رفع می‌شود.
این پژوهشگر طب اسلامی، عقبه طب اسلامی را حضرت علی علیه السلام و امام رضا علیه السلام و آیات شریف قرآن کریم دانست و افزود: متاسفانه ما فقط قرآن را می‌خوانیم اما در معانی آن تدبر نمی‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه اگر نان را به درستی تولید کنیم مهم ترین عامل زندگی را درست کرده‌ایم، عنوان کرد: چون نتوانسته‌ایم از قرآن به خوبی دفاع کنیم، به همین خاطر دشمنان، تهاجم فکری، فرهنگی و علمی کردند.
دکتر ضیائی در ادامه با اعلام اینکه بهترین گیاه و میوه در عالم خلقت، انگور است، افزود: هر چند پیشگیری از تمام بیماری‌های عالم با استفاده از انگور امکان پذیر است اما بسیاری قدر آن را نمی دانند.
* خاصیت مویز در جلوگیری از سرطان و یا دیابت 
وی با بیان اینکه اگر می‌خواهید سرطان یا دیابت نگیرید هر روز ۲۱ عدد مویز به طور ناشتا بخورید، اظهار کرد: برخی فکر می‌کنند به خاطر قندی که مویز دارد دیابتی‌ها نمی‌توانند استفاده کنند اما خودش انسولین تولید می‌کند و این را بسیاری از پزشکان نمی‌دانند.
این پژوهشگر طب اسلامی، التهاب را عامل اکثر بیماری‌ها دانست و افزود: مویز نه تنها دارای بالاترین ضد التهاب است، بلکه بیشترین آنتی اکسیدان در بین ۴۰۰ هزار گیاه در مویز و انگور وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه انگور در درمان بیماری‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ادامه داد: به رغم اینکه ۲۰۰ میلیون پزشک در دنیا وجود دارد که همه آن‌ها می‌گویند نمک نخورید، اما امام علی علیه السلام نمک را درمان ۷۰ نوع بیماری می‌داند.
دکتر ضیائی با بیان اینکه اگر می‌خواهید بیمار نشوید نمکی را که اروپا می‌دهد مصرف نکنید، بیان کرد: هرچند به شدت با مصرف ید در شرایط طبیعی موافق هستیم و همه انسان‌ها باید این ماده را مصرف کنند اما ید را می‌توان با خوردن ماهی، پسته، بلوط و بسیاری میوه‌های دیگر جبران کرد.
وی با اعلام اینکه بسیاری گمان می‌کنند کمبود بسیاری از نیازهای بدن را باید با خوردن داروهای شیمیایی جبران کرد، اظهار کرد: پسته از بالاترین ید برخوردار است که می‌توان کمبودهای بدن را از این طریق جبران کرد.
این پژوهشگر طب اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس تحقیقات به عمل آمده در تمامی دنیا گیاهانی سرشار از ید وجود دارد، از انار، انگور، انجیر، خرما و زیتون به عنوان پنج میوه قرآنی نام برد و گفت: این پنج میوه  قابل کمک به درمان تمامی بیماری هاست.
* نان؛ مبنا و مهمترین اصل برای تمامی بیماری‌ ها:
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری در دنیاست که صفت رحیمیت خداوند شامل حال آن شده است، از به و سیب به عنوان دو میوه بهشتی دیگر نام برد و عنوان کرد: تنها کشوری در دنیا که در آن بهِ وحشی، انار وحشی، انجیر ارگانیگ وحشی وجود دارد، ایران است.
دکتر ضیائی با اعلام اینکه اگر این میوه‌ها را بخوریم بیماری‌ها پیشگیری می‌شود اما اگر نان مشکل داشته باشد مشکلات بسیاری به وجود خواهد آمد، بیان کرد: نان، مبنا و مهمترین اصل برای تمامی بیماری‌ها است.
وی با اشاره به اینکه اگر تولید نان به درستی باشد در درمان بسیاری از بیماری‌ها موثر خواهد بود، گفت: باید از نان طیب شده استفاده کرد.
دکتر ضیائی با بیان اینکه با خوردن نان مناسب می توان از پوکی استخوان، سرطان، دیابت و بسیاری بیماری‌های دیگر پیشگیری کرد، افزود: انجیر تنها گیاهی است که به نسبه در آن تمامی نیازهای بدن از جمله فسفر، ید و بسیاری دیگر وجود دارد.
وی در پایان ازخانم ‌های بالای ۴۵ سال خواست هر روز هفت عدد و آقایان حدود پنج عدد انجیر خشک یا تازه برای جلوگیری از پوکی استخوان مصرف کنند.

منبع:ایسنا

کدمطلب:


خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن