پدیده ای به نام عنبرنسا

پدیده ای به نام عنبرنسا

(مورد تأیید از دوران ابن سینا تا کنون)

عنبرنسا، پشگل الاغ ماده (به گویش محلی ماچه الاغ) است. تعجب نکنید! عنبرنسا سرگین الاغ ماده ای است که در بهار جمع آوری می شود. این سینا دود عنبرنسا را برای بیماری ها تجویز می کرد! در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجزای عنبرنسا را با استفاده از روش کروماتوگرافی از یکدیگر جدا کردند و تأیید شد که عنبرنسا خواص آنتی باکتریال، ضد قارچ و ضد التهابی و خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی دارد! الاغ ماده از فصل بهار از بهترین گیاهان دارویی تغذیه می کند و دود کردن آن در واقع یعنی دود کردن صدها گیاه دارویی مختلف یکجا! این دود هیچ اثر سوئی بر بیمار ندارد!

اما چرا الاغ ماده؟ طبع الاغ ماده خنک است و طبع مریضی و عفونت گرم است.

پشگل الاغ ماده را مثل اسفند روی آتش می گذارند و دود خارج شده از آن را استنشاق می کنند و یا اجازه می دهند دودِ آن با بدن (بخشی که دچار بیماری شده) تماس داشته باشد! اما دود عنبرنسا چه می کند؟

درمان سرماخوردگی، درمان سینوزیت، درمان میگرن و سردرد، درمان کهیر، اگزما، هر نوع خارش پوستی، در درمان و بهبود زخم ختنه معجزه می کند! زخمهای پس از سوختگی را از بین می برد. در درمان خون دماغ مفید است. گوش درد و عفونت گوش را از بین می برد! برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان مفیدست. عفونتهای واژینال را نابود می کند (دود باید با بدن تماس پیدا کند)! قارچ پوستی و قارچ واژینال را نابود می کند! در درمان و کاهش عوارض بواسیر بسیار مؤثر است. دندان درد را بخصوص اگر ناشی از عفونت باشد کم می کند! دود عنبر نسا فرآیند زایمان طبیعی را آسان تر خواهد کرد! در دفع جنین مرده از بدن زنان معجزه می کند! مشکلات تنفسی مثل آلرژی فصلی و تنگی نفس را نابود می کند! دانه های آبله مرغان را خشک می کند! گل مژه و عفونت چشم را از بین می برد! ویروس های معلق در هوا را از بین می برد و از انتشار بیماری های ویروسی جلوگیری می کند!  مخملک، سیاه سرفه کودک را برطرف می کند. تبخال را برطرف و از ترکیدن تبخال پیشگیری می کند!

یکی از روش های استفاده از عنبرنسا دود کردن آن مثل اسفند است.

گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا