آش انار

مواد لازم:

 

برنج محلی        ۱.۵ پیمانه

نخود                   ۱.۵ پیمانه

گوشت چرخ کرده گوسفندی      ۲۵۰ گرم

سبزی (تره،برگ چغندر،شوید)    نیم کیلو

پیاز سرخ کرده(با روغن زیتون)       ۱-۲ قاشق غذا خوری

آب انار         ۴ پیمانه

بلغور         ۱.۵ پیمانه

زعفران سائیده      ۱.۵ قاشق مربا خوری

سویق جو         ۱-۲ قاشق غذا خوری

نمک دریا و فلفل       به میزان لازم

 

طرز تهیه:

ابتدا آب نخود و نیمی از سبزی و گردو را به مدت نیم ساعت بپزید بعد بلغور را به آن اضافه کنید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه باهم بجوشند.بعد برنج را اضافه کنید و بگذارید به مدت ۱۵-۲۰ بپزد.بعد گوشت چرخ کرده،باقی مانده سبزی و نمک و فلفل را به صورت کوفته های کوچک درآورید و درون آش بریزید تا بپزند.بعد آب انار را به آش اضافه کنید و بگذارید تا بجوشد.وقتی آش به غلظت مناسب رسید پیاز داغ و سویق جو و زعفران را به آن اضافه کنید و بگذارید ۲-۳ دقیقه بجوشد.

 

حضرت رسول (ص) فرمود: انار بخورید؛ زیرا هیچ دانه ای از آن در معده جای نمی گیرد، مگر این که چهل روز قلب را نورانی میسازد و شیطان را برون میکند.

بحارالانوار،ج ۶۶،ص۱۵۴،ح۱

امام صادق(ع) فرمود: بر شما باد خوردن انار؛چرا که هیچ گرسنه ای آن را نمی خورد،مگر این که وی را بسنده است وهیچ سیری آن را نمی خورد، مگر این که غذا را بر وی گوارا می سازد.

الکافی،ج۶،ص۳۵۲،ح۱

امام صادق (ع) فرمود:بر شما باد انار شیرین،آن را بخورید؛ چرا که هیچ دانه ای از آن به معده مؤمنی در نمی آید، مگر این که بیماری از آن ریشه کن می کنند و شیطان وسوسه را از او دور می سازد.

بحارالانوار،ج۶۶،ص۱۶۳،ح۴۱

 

کدمطلب:‍ ‍98020855

[divider]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

پیشنهاد هوشمند سایت به شما
بستن
دکمه بازگشت به بالا