آیا می دانید مرغی که می خورید چیست؟

مقاله ای که در پیش روی شماست و برای اولین بار در سایت ها و رسانه های کشورمان منتشر می شود ترجمۀ چندین مقاله و کتاب معتبر اروپایی و آمریکایی است که بسیاری از مراجع (رفرنسهای) این مقالات فقط در مراکز علمی و دانشگاهی جهان منتشر شده و در دسترس عموم مردم نمی باشد. ما از هر گونه دخل و تصرف علمی در محتوای این مقالات پرهیز کرده و فقط آن را ترجمه و ویرایش ادبی نموده ایم: تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل که عاقل را اشارتی کافی است.

آیا می دانید مرغی که می خورید چیست؟

(تولید انبوه مرغ، خروس، بوقلمون، بلدرچین، اردک و غیره)

مرغ گوشتی فقط از 2 نژاد و بطور مخفیانه (Top secret) در آزمایشگاههای ژنتیکی دستکاری و تهیه شد و اسم آن به انگلیسی COBB 500 و به آمریکائی به نام The cobb breeding company گذاشته شد که فرمول آن مخفی و به هیچ کس داده نشد. هر چند تولید گوشت فقط با هورمون خوک همان طور که در گاو و بقیه حیوانات استفاده کردند، در این حیوان دو پا هم استفاده شد که فقط تولید گوشت بکند. این مرغ با یک کیلو و نیم موادغذائی یک کیلو گوشت تولید می کند. تمام مرغهائی که در دنیا به نام مرغ ماشینی وجود دارد در عرض 35 روز دورۀ این مرغها تمام و باید به دست مصرف کننده برسد. البته این مرغها خیلی خوشحال هستند چرا که بیشتر از این زنده نمی مانند چون با وضع بدی که دارند، حداقل دیوانه نمی شوند!!

در عرض این 35 روز وزن آنها 2 تا 3 کیلوگرم می شود و در بازار از یک تا دو کیلوگرم مرغ ماشینی یخ زده و پوست کنده بدست مصرف کننده می رسد. برای رسیدن به این وزن باید مرغداری مناسب و موادغذائی مناسب داشته باشند که این مواد غذائی تمام دستکاری ژنتیکی شده مثل ذرت، سویا، کلزا و غیره که یک به یک نام می بریم می باشد. این نوع تولید یک تولید صنعتی می باشد که در هریک از مرغداریها دهها هزار از این جانور 2پا تولید می شود. در هر متر مربع 15 تا 20 مرغ یعنی حدوداً در یک متر مربع 30 کیلو گوشت به بازار ارائه می شود در صورتی که برای مرغهای طبیعی و رسمی در مرغداری های سنتی 3 مرغ در هر مترمربع وجود دارد و موادغذائی آنها غیر ژنتیکی می باشد و به همین دلیل قیمت گران تر می باشد.

بیشتر بخوانید:  مضرات مرغ ماشینی برای خانم ها

در دامداری های صنعتی 24 ساعته مهتابی ها روشن است و این مضر برای سلامتی مرغ ها است چرا که مرغ حیوانی است که باید روز بیدار و شب استراحت کند.

و در این دامداری ها فضولات مرغ در همان نقطه ای است که مرغ ها روی آن استراحت و تغذیه می کنند و بوی عفونت تمام این مرغداری ها را پر می کند. بعد از 35 روز این فضولات را جمع آوری و به عنوان کود مرغی به فروش می رسد.

در موادغذائی این مرغ ها آنتی بیوتیک زیادی وجود دارد برای اینکه ویروس ها اثری روی مرغ ها نداشته باشند و در مرغها علائمی نشان داده نشود. آنتی بادی های بدن مرغ با مرضهای ویروسی با کمک این آنتی بیوتیک ها مبارزه کرده و در مرغ بیماری نمودار نمی شود ولی همین ویروس ها با خوردن گوشت مرغ به بدن انسان وارد می شود مثل آنفلانزای مرغی که خیلی از مردم هم می دانند. حتی این مرغ ها به خاطر ویروسهائی که در بدن دارند نمی توانند کاملاً سرپا بایستند در این مرغداری های صنعتی 50 الی 100 هزار مرغ است که دائماً باید بیدار و سرپا باشند چون جا نیست و 24 ساعته در فضای با نور مصنوعی روشن زندگی کرده و تاریکی را نمی بینند بنابراین در این مرغ ها حالت استرس و ضعف زیادی پیدا می شوند. در این مرغداری ها باکتری های زیادی وجود دارد. مثل Salmonella (سالمونلا) و آنفولانزا…

در حالت طبیعی این مرغها از سبزیجات، گندم سالم، و مواد زائده میوه جات تغذیه می کنند به همین دلیل پروتئین گیاهی به پروتئین های حیوانی خوب در بدن مرغ های طبیعی تبدیل می شود. در صورتی که در مرغداری های صنعتی فقط مواد دستکاری شده ژنتیکی مثل ذرت، سویا و آنتی بیوتیک و هورمون به این ها داده می شود. به مرغ آرد گوشت و ماهی و چربی های حیوانی و پروتئین حیوانی داده می شود تا زودتر وزن آنها زیاد و زود بدست مصرف کننده برسد. آرد حاصل از خون و زائدات ماهی و حتی سیراب و شیردان گاو پاها و استخوان به این مرغ ها داده می شود و 30 درصد موادغذائی آنها را پروتئین حیوانی تشکیل می دهد اگر در برخی انواع این مرغ ها گوشت مرغ ماشینی 2 دقیقه بیشتر پخته شود خرد می شود و اگر سرد شود بوی ماهی می دهد و بوقلمون ها بدتر از مرغ.

بیشتر بخوانید:  روایت مقام ارشد امنیتی آمریکا؛ "وزیر دولت ایران برای من ایستاده کف زد"

در این مرغداری های صنعتی خیلی از مرغ ها هم زیرِ دست و پا می میرند و بسته بندی شده و به دست مصرف کننده می رسد. آنتی بیوتیک ها مهم ترین و اساسی ترین مواد برای مرغداری های صنعتی می باشد.

مرغداری های صنعتی زمانی افتتاح شد که شرکت های داروئی و تولید مواد دامداری این مواد اساسی یعنی «آنتی بیوتیک» را توانستند به حد فراوانی تولید کنند.

این مرغداری ها چه شرایطی را برای این مرغ ها ایجاد می کنند: 1- استرس  2- در یک مترمربع 15 تا 20 مرغ  3- کمبود محیط سالم و بهداشتی  4- بیماری زیاد در بدن مرغ که بیش از 35 روز نباید بیشتر طول بکشد و غیره.

این آنتی بیوتیک ها و هورمون ها رشد حیوانات (مرغ) را به سرعت بالا می برند و هم زمان از بعضی مریضی ها (ویروس ها و باکتری ها) جلوگیری می کند. در این موارد چون آنتی بیوتیک مداوم در خوراک آنها می باشد ویروس در بدن مرغ وجود دارد ولی علائمی بروز نمی دهد. در صورتی که فقط در مواقع بیماری مرغ باید آنتی بیوتیک داده شود.

کسانی که مرغ مصرف می کنند مصرف آنها فقط پروتئین هائی است که دستکاری ژنتیکی شده (پروتئین ژنتیکی) و این پروتئین ها اصلاً با کیفیتی نیستند و به جز ضرر برای سلامتی چیزی را به ارمغان نمی آورند. خصوصاً بیماری های هورمونی و غددی به وجود آورده و مصرف زیاد مرغ باعث سرطان سینه و تومورهای داخلی می شود.

یک شرکت آمریکائی-انگلیسی بیش از 50 رقم مرغ های محلی را دستکاری ژنتیکی و مرغ های چربی دار که تمام آن حاوی هورمون می باشد در تمام دنیا پخش نموده است.

بیشتر بخوانید:  آیا مافیای تراریخته‌ها به سازمان غذا و دارو فشار می‌آورد؟

این مرغ های ماشینی فقط سفید نیستند بلکه قرمز، سیاه و به رنگهای مختلف می باشند….

و سرمایه داران آن…..!

برای مطالعه مطلب تکمیلی با ذکر منابع به لینک ذیل مراجعه نمایید:

آیا می دانید مرغی که می خورید چیست؟  (تکمیل شده مطلب قبلی با ذکر منابع)

پاسخی بر نظرات درج شده در خصوص مطلب “آیا می دانید مرغی که می خورید چیست؟”

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۱۱۹ نظرها

   1. سلام من تمام سایت های عطاری آنلاین و عطاری ۲۴ رو زیر و رو کردم اما ندیدم که چنین چیزی توش برای فروش باشه یا امکانات تهیه ی اونو در اختیار گذاشته باشن

  1. در پاسخ به دوستمون، ما که در مازندران زندگی می کنیم هم سال ۱۲ ماه نهایتا ۲۲ یا ۳ بار مرغ محلی می بینیم و بیشتر اوغات در اینجا مرغ ماشینی مصرف میشه. متاسفانه استفاده از مرغ ماشینی در همه جا هست و مختص تهران و کرج نیست.

  2. عرض سلام وادب
   ما هیچ نیازی به خوردن مرغ نداریم.
   تنها راه، مصرف نکردن اون هست. مگه چه خاصیتی داره؟؟؟
   نهایتا باید دنبال جایگزینش بود

 1. با عرض سلام وخسته نباشید
  لطفا منابع و رفرنس های اصلی را هم درج کنید تا در صورت باز نشر شدن مطلب معتبر باشد…
  از جناب دکتر روازاده و کسانی که با ایشان همکاری می کنند، چه در ضمینه پزشکی ایرانی و اسلامی و چه پزشکی سنتی و چه پزشکی نوین، و نیز از کسانی که تمایل به مساعدت دارند; خواهشمندم که این گونه مطالب و مشکلات تغذیه ای را به گوش مسولان شیعه خانه امام زمان (عج) برسانند تا با این اصول به اصطلاح بهداشتی و گاها غیر بهداشتی و تغذیه ای که کشور عزیزمان ایران با ان مواجه است و متاسفانه برای جلوگیری ریشه ای نه موضعی ان کاری قابل تامل انجام نمی شود و حتی گاها فضای و مجالی برای نقد این گونه مسائل داده نمی شود و مشکلاتی از این قبیل گریبان مردم فهیم وغیور ایران را نگیرد و علاوه بر مشکلات جسمی، مشکلات روحی و روانی نیز برای مردم بی گناه ایجاد نشود. یقینا مسولیت شما و کسانی که این مسائل را می دانند بیش از بقیه خواهد بود و در این راه همراهی هموطنانمان در خارج و داخل بسیار موثر و چه بسا از اصول انسانی و دینی هر انسان ازاده همچون امر به معروف و نهی از منکر باشد. امیدوارم در این راه ثابت قدم و مصمم باشید و از تهدید ها و توهین ها نهراسید.
  به امید روزی که مردم ایران مشکل معیشتی و تغذیه ای و بهداشتی و اقتصادی نداشته و با تحقق این مسائل ضمینه برای جامعه فرهنگی و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی بیشتر از قبل مهیا شود تا ضمینه ای باشد برای تعجیل در ظهور اقا و سرورمان حضرت صاحب الزمان (عج) که صد البته نزدیک است…
  ومن الله توفیق

 2. با سلام خدمت اقای دکتر روازاده
  واقعا اگر مطالب مندرج در مقاله مرغ های صنعتی صحت دارد و این چنین مردم ایران عزیز را تهدید می کند، چرا اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی مهر سکوت بر دهان گرفته و چرا جامعه پزشکی کشور از کنار این موضوع براحتی می گذرد؟ این با این اوصاف خطر مرغ های صنعتی کمتر از بنزین پتروشیمی است؟

  1. سلام خدمت جناب دکتر روازاده ی عزیز با تشکر بخاطر سایت عالی تان و عرض تبریک بمناسبت طراحی جدید سایت!
   و در خطاب به دوست عزیزمون رسول باید بگم که اداره ی نظارت بر مواد غذایی سازمان غذا دارو سازمان استاندارد و جامعه ی پزشکی خواب تشریف دارند!!!!
   غذا دارو همون اداراه ایه که علامتش روی نوشابه ها خورده
   استاندارد هم همون علامتیه که روی سوسیس خورده
   جامعه ی پزشکی هم که …..

 3. اللهم عجل لولیک الفرج
  انشاالله آقامون ظهور میکنن و این آبهایی که توی شیرها ریخته می شه سیلی می شه و صاحبانشون رو می شوره و می بره .
  به فکر اون مرغهای زبون بسته ام . من یه جوجه رو بزرگ کردم و خروس کامل شد و این حیوون رو اونقدر دوست داشتم که خدا میدونه . اونهم به خانواده ما علاقمند شده بود …
  وقتی می ذاشتیمش تو خاک باغچه توی تابستون اونقدر قشنگ با خاکها بازی می کرد وتمام پرو بالش پر از خاک می شد … می تونستم لذتی رو که از خاک بازی و دویدن زیر آفتاب می بره حس کنم …
  دونه ذرت و غذاهای خودمونو می خورد و مثل تموم حیوانات شعور و علاقه و احساس داشت و با محبت سرش رو روی دست من می ذاشت تا دقایقی با پرهای گردنش بازی کنم …
  اما حالا آپارتمان نشینیم و زندانی دیوارهای بتونی و سیمانی … در حسرت آفتاب … در حسرت باغچه … در حسرت اینکه یه جوجه داشته باشیم …
  حالا تصویر این حیوونای بخت برگشته مریض و لرزان و بیمار گونه رو که می بینم … محروم از آفتاب … محروم از خواب … محروم از لذت خاک بازی توی گرمای تابستان … محروم از سردادن آواز برای بیداری نماز صبح مومن … دلم برای خود این مرغ و خروس ها گرفته نه برای ما که می خورمیشون …
  فکرشو بکنین ..
  جامعه جنایت کار جهانی و این آمریکای وحشی کثیف چه ادعاهایی که درباره حقوق حیوانات نداره …. گاهی برای یک حیوون اونقدر تبلغات می کنه که چه و چه …
  اما هزاران … میلیونها … بلکه بیشتر از انواع حیوانات برای مصارف تغذیه ای به این شکل شکنجه روحی و جسمی می شن … اما این امریکای محترم جنایتکار لاله . مثل دهها سری که تو عراق بریده می شه و اون لاله .
  در چنین شرایطی معلومه که نفرین این خلایق الهی سرطان و غده و تومور بشه … .
  متاسفم .
  نمیدونم چی بگم .
  ببینین دین ما چه تاکیداتی درباره حیوونا داره …
  : از غذا دادن و استراحت و حتی تمیز بودن طویله به نحوی که بشه توش نماز خووند . …. آخه ما خودمون محروم از آفتابیم یعنی یه حیوون بدبخت هم نباید تو آفتاب بره ؟!!!!
  فقط می تونم بگم اللهم عجل لولیک الفرج .
  خدایا فرج قائم آل محمد صلوات الله علیه رو برسون …
  دوستان دعای فرج …
  دوستان تقدم دعای فرج بر خواسته های خودمون فراموش نشه … دعای فرج نجات از این غده ها و سرطانهاست…
  ببخشید طولانی شد.

 4. سلام، چه کنم تو خانواده ام هر چی میگم چای سیاه بَد هستش مرغ کارخانه ای همینجور نوشابه هم چنین و برایشان دلیل می آورم ولی کسی گوش به حرفم نمی ده، هنوز تازه میگن چرا این حرفا میزنی عمر دست خداست! وقتی میبینم بابام نوشابه میخوره انگار داره تمام بدنم موهاش سیخ میشه. چه کنم؟

   1. سلام تمام حرف های شما درسته همه اینها را میدانند… اما چه میشه کرد؟ کدوم ماده غذایی ما سالمه؟مواد سالم با قیمت خیلی گران و کمیاب مخصوص ثروتمندان جامعه است….کی به داد ما میرسه وقتی خودشان از بهترین مواد غذایی استفاده میکنند

  1. واقعاتوجیه کارسختیه وقتی می بینی چه بلایی این سازمان بهداشت جهانی به سرملتمون وحتی ملت خودشون اورده وهنوزخوابیم وتعدادبیداران وبیدارکنندگان کمه ادم ناراحت میشه..چطوری کسی روکه یه عمره بااین چیزابزرگ شده رواخه توجیه کنیم؟ومتاسفانه متاسفانه تحصیل کرده های این طب جدیدبعضی هاشون بیخبرن ویااینکه قبول ندارن این حرفارو…ولی موافقم بایداین متن به لاتین هم توسایت گذاشته شه تاباهرکس بازبان خودش حرف زده باشیم..

 5. با سلام و احترام
  مرغ های که توسط موسسه سحر پخش می شود پایه اصلی ان همون مرغهای ماشینی است و هیچ شباهتی با مرغ محلی ندارد.مطالبی در مقاله ذکر شد در خصوص این مرغها جاری نمی باشد؟ یعنی شرایط نگه داری ان و غذاهایشان فرق می کند ؟ در نهایت بین بد (مرغهای موسسه سحر)و بدتر (مرغهای بازار) بد را انتخاب می کنیم لطفا توسط مدیر سایت اعلام نظر شود ممنون

 6. با سلام و خسته نباشید بسیار، بسیار از دکتر تشکر میکنم بخاطر مطالب بسیار مفیدی که در اختیار عام قرار میدهد
  و راجب این مطلب تمامیه این مطالب صحت داره چون من خودم مرغداری داشتم بخاطر جنایتی که میشد در این کار به مورغ ها شوک میدادن که سریع تر رشد کنند هورمون تزریق میکردم و .. که استاد گفتند . دیگر وژدان ام به من اجازه ی ادامه ی جنایت کردن و خیانت به مردم را نداد مرغداری رو جمع کردم و مشغول کار دیگه ای هستم از اون موقع تا الان مرغ بازاری نمیخورم پشت خونه ی خودم یک حسار درست کردم حدود ۱۰-۱۱ تا مرغ دارم هر روز هم بهترین تغذیه رو بهشون میدم و هر ۱ماه یک بار ۱دونشون را مصرف میکنم . باز هم تشکر عید قربان هم مبارک.

 7. با سلام

   جناب استاد در خصوص مرغهای که شما در فروشگاه اینترنتی دارید توضیح بفرمایید اینها از کجا تهیه میشن ونحوه رشد شون چگونست؟

 8. سلام. در کل کشور خیلی معضلات بزرگی در بحث تغذیه داره که باید جامعه علمی ما از دولت و تصمیم گیران و برنامه ریزان نظام درخواست کنه. این همه مشکل و رفع کنه مثل روغنهای صنعتی ،میوه های پر از سم ،شیر ابکی و ناسالم یکی دو تا که نیست تازه مساله هم خیلی جدیه نمیشه گفت مساله تغذیه مساله پیش و پا افتاده ایه که هیچ کش بهش اهمیت نمیده نه نماینده مجلسی نه وزیری. به نظر من باید اول همه مردم اگاه بشن تا بعد مطالبه عمومی زیاد بشه متاسفانه تبلیغات اگاهی بخش خیلی کم صورت میگیره.

 9. سلام درسته قبول دارم این مواد شیمیایی قرص ها نوشابه مرغ ماشینی و….همه مضر هستش ولی چاره نیست بعضی مواقع مصرف میشه یا باید بخریم بخوریم.این ها مقدر شده برای ما.یه داستان تعریف کنم.در یکی از جنگ های صدر اسلام دشمن آب و مواد غذایی مسلمان ها رو سمی کرد و..وحی بر پیامبر(ص)نازل شد وجبرییل دعایی آورد وفرمود قبل از خوردن وآشامیدن بسم الله الشافی بسم الله الکافی …مسلمان ها زنده ماندن ودشمن تعجب کرد و شک کردن شاید سمی نشده خودشان خوردن و مردن منظورم اینه که ما مسلمان هستیم در طب اسلامی روایت داریم که قبل از خوردن بسم الله و بعد از آن الحمد الله بگویید مریض نمیشوید.یه رفیق دارم پیرمرد ۶۵ سال سن داره سالم سر حال بدنش مثل جوون ها پشت سر هم سیگار روی سیگار بهش گفتم نکش روغن نباتی بده نوشابه بده و…. میگفت بسم الله بگو یا علی بگو بخور هیچ کارت نمیشه …….این رو هم میگم امتحان کنید یه لیوان آب سالم رو بدید کسی بخوره بعدش بگید سمی بود که خوردی طرف حالش بد میشه و……….

  1. با سلام
   صحنه نبرد با صحنه زندگی متفاوت است و در حالت غیر بحرانی عقل سلیم حکم می کند از امانتی که خداوند به شما داده است (منظورم جسم و روح سالم آدمی است) به درستی محافظت نمایید.

  2. در جواب آقا رضا باید گفت:
   اولا: یکی از منابع اسلامی “عقل” است و با استناد به روایات و قواعد فقهی مانند “الممنوع شرعاً کالممنوع عقلا و الممنوع عقلا کالممنوع شرعاً” ، “کل ما حکم به الشرع حکم به العقل و کل ما حکم به العقل حکم به الشرع” ، “العقل شرع من داخل و الشرع عقل من خارج” و… استنباط عقل حجیت دارد و مثل آیه قرآن است که باید به آن عمل کرد. پس شما نمی تونی گفته ی عقلا را رد کنی و بگویی “بخور هیچیت نمیشه!”
   ثانیاً: این طوری که شما عقیده دارید، هنگامی که مار و عقرب به سمت ما میاید که ما را نیش بزند باید سرجایمان بنشینیم و فقط بگوییم “بسم الله! “. بگذار تا برایت واقعه ای تاریخی از امیرالمومنین بگویم: حضرت داشتند از کنار دیواری می گذشتند چون دیوار احتمال ریزش داشت از کنار دیوار کنار کشیدند. وقتی شخصی این منظره را دید به حضرت گفت: ” أ تفر من قضاء الله؟ ” ( آیا از قضای الهی میگریزی؟! ) حضرت فرمودند: ” أفر من قضاء الله إلی قدره” ( از قضای الهی به قدر الهی میگریزم). فکر کنم اگر شما بودید کنار همان دیوار می ایستادید و می گفتید “بسم الله! ” شما گفتید که ” اینها مقدر شده برای ما”؛ شما اینجا دو مقوله را با هم خلط و مغالطه کرده اید: یکی بحث قضا و دیگری بحث قدر. باید دانست که قضای الهی حتمی و ثابت است مثل همان دیواری که باید خراب می شد و یا مثل این غذاهای ناسالمی که جناب دکتر از خوردن آنها نهی می کنند که یکی منجر به خرابی و دیگری منجر به مرگ می شود. در کنار قضای الهی قدر الهی وجود دارد که در دست شما و قابل تغییر است. یعنی شما عقل و اراده دارید و می توانید از جبر رهایی یابید.
   ثالثاً: آن ماجرایی را که شما نقل کردید مربوط به شرایط بحرانی و اضطراری است که هیچ راه چاره ای جز خوردن آب مسموم نداشتند. آیا شما هم اکنون در شرایط اضطراری هستید؟! شما هم اکنون مختارید که با حسن اختیار خود تغذیه صحیحی داشته باشید یا با سوء اختیار تغذیه غلطی انتخاب کنید.
   رابعاً: من منکر تأثیر دعا در غذاها نیستم. بله اگر بر غذا بسم الله بگویید حقیقتاً تأثیر مثبتی خواهد داشت منتها به شرطی که عالما و عامدا غذای فاسد نخورید.
   خامسا: شما اگر نمی توانید تمام دستورات طب اسلامی را رعایت کنید حداقل تا جایی که میتونی رعایت کن. نوشابه و روغن نباتی رو که می تونی ترک کنی!
   والسلام.

  3. به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
   درود بر آقا رضا
   من هم می‌خواستم همینو بگم
   ولی می‌بینید دوستان مسخره می‌کنند
   وقتی پیامبر و اصحابش با “بسم الله” گوشت سمی رو می‌خورن و بعد حجامت می‌کنند و چیزیشون نمی‌شه
   یا حضرت علی (ص) با اینکه پیامبر فرموده شب‌ها آب رو ایستاده نخورند و او بسم الله می‌گوید و می‌خورد
   یا وقنی که امام باقر (ص) از بازاری گوشت می‌خرد که شک دارد سودانی‌ها و بربرها (فروشندگان) نام خدا را بر آن برده باشند
   و یا چیزهایی که شما گفتید
   ولی با این حال می‌بینیم که بچه‌های شیعه‌خانه امام زمان (ص) مثل بی‌خداها, تاثیرات اعجازآمیز نام خدا رو انکار می‌کنند و …
   این برای این هست که اینها یقین ندارند
   از حضرت محمد (ص) پرسیده شد که آیا اصحاب حضرت عیسی واقعا روی آب راه می‌رفتند؟
   پیامبر به آن‌ها فرمود که شما اگر یقین داشتید روی هوا هم راه می‌رفتید!
   یعنی چنین شیعه‌ای هستیم که “معجزه” رو باور نداریم
   در حالی که به خدا اگر خدا رو ضعیف و محدود نمی‌دونستیم می‌تونستیم با همین بسم الله مرده زنده کنیم و یا پرنده‌ای از گل بسازیم و اینجور چیزها
   دوستان گرامی! عاقلین!
   عقل به چیزی می‌گویند که مطیع فرمان پروردگارش باشد نه چیزی جدای از خدا
   خداوند عقل رو آفرید و به او گفت رو کن و او به سوی خدا رو کرد و خدا گفت برگرد و او از خدا روی گرداند و خداوند فرمود که به عزت و جلالم سوگند که مخلوقی دوست‌داشتنی‌تر از تو برای خودم نیافریده‌ام و همین خدا, جهل رو آفرید و به او گفت که برگرد و او برنگشت و به او گفت برو و او نرفت
   این جور آدم‌ها (که بدبختانه عوام و اکثر جامعه شیعی ما رو شامل می‌شوند) به حرف دشمنان خدا احترام می‌گذارند
   و مثلا آن‌ها می‌گویند که اطاعت از خدا عقلانی نیست, اینها قبول می‌کنند (چون فلاسفه بزرگ و مقدس غربی اینها رو افاضه فرموده‌اند!)
   مثل همین موضوع که گفتن بسم الله فایده‌ای نداره چون خدا عقل داده!
   این افراد خیلی زود جوگیر می‌شوند و سریع موضع می‌گیرند که برویم با هرکه به ما غذای ناسالم می‌دهد جنگ کنیم و پدر پدرسوخته‌اش رو دربیاریم!
   البته که ما در یک نوع جنگ هستیم
   بله ! ما می‌جنگیم!
   جنگ خلقت بکر و کامل و زیبای خدا و جنگ دستکاری و خرابکاری خلقت زیبا و کامل و بکر و … خدا توسط اهریمنان
   در حدیثی هست که اگر این کار نزد مردم بزرگ نمی‌نمود و شیعیان دچار غرور کاذب نمی‌شدند, فرشتگان اشکارا به آن‌ها درود می‌فرستادند.
   حالا فکر کن که ما چقدر بی‌چاره و کم‌اعتقاد هستیم که معجزه “نام خدا” رو انکار می‌کنیم !
   دوستان به خودتون بیایید
   من دیگه نمی‌دونم چی بگم
   خداوندا به حق محمد و خاندان محمد (ص) این بندگانت رو هدایت کن (گور بابای غیر شیعه!)

 10. سلام آقای دکتر
  نوعی مرغ در برخی شهرها توزیع میشود به نام مرغ سبز و ادعا میشود که آنتی بیوتیک بهشون نمیدهند و کیلویی ۱۵۰۰تومان تقریبا گرون تر است
  میخاستم بپرسم این نوع مرغ ها آیا سالمند؟ ضررشون کمتره؟ یا که خیر؟
  با تشکر از حکیم دانا

  1. سلام علیکم
   خیر مورد تایید نمی باشد
   ضمنا جهت عضویت در گروه های مجازی خانواده بزرگ نگاه احیای سلامت (مورد تایید حکیم دکتر روازاده) جهت پرسش و پاسخ طبی و دستیابی به پاسخ سوالات خود شماره زیر را در تلفن همراه ذخیره و یک پیغام در سروش و یا تلگرام به آن ارسال نمایید
   ۰۹۹۰۷۶۰۰۱۶۰
   گروه مدیریت سایت

  1. با سلام و احترام
   کپی برداری مطالب مندرج در سایت، با ذکر منبع و آدرس سایت و در صورت امکان درج لینک مطلب بلامانع می باشد.
   ضمناً حسب فرمایش آقای دکتر روازاده: تمامی کسانی که علاقه مند به نشر و توسعه ی فرهنگ ایرانی اسلامی هستند و در این راستا به تکثیر سی دی های اینجانب همت می گمارند ؛ شرعاً، عرفاً و قانوناً مجاز به انجام این کار بوده و بنده از این طریق رضایت کامل خود را اعلام می دارم ؛ مشروط بر این که در قبال هدیه ی این سی دی ها به دیگران هیچ وجهی دریافت نکنند.
   گروه مدیریت سایت

 11. باسلام
  مطلب شما درست ولی نمیشه استفاده نکرد جز مرغ همه مواد ما هورمونی هستند و مرغ غذای اصلی همه خانه هاست جدیداً مرغهایی در بازار آمده است که رویشان زده بدون آنتی بیوتیک آنها چطور هستند می توان استفاده کرد یا همین ضررها را دارند ؟ به بوقلمون و بلدرچین هم هورمون می زنند ؟ می توان مرغ و دیگر محصولات را از جای مطمئنی خرید کنیم ؟

  1. با سلام و احترام
   مرغهای سبز فقط آنتی بیوتیک کمتری گرفته اند و الا هورمون دارند.
   برخی تولیدکنندگان به بوقلمون و بلدرچین هم هورمون می زنند و برخی هم نه.
   گروه مدیریت سایت

 12. سلام ما الان نزدیک دوساله که روش تغذیه مون رو عوض کردیم دیگه از سوسیس و کالباس و نوشابه خبری نیست بجای چای هم از دمنوش ها استفاده می کنیم تمامی ظروفمون رو هم عوض کردیم
  من خودم اولش اصلا اعتقادی نداشتم اما الان که اثارش رو دارم می بینم بیشتر علاقه مند شدم و کلا هر چیز کارخونه ی رو کنار گذاشتیم و فقط محلی میخوریم از تخم مرغ گرفته تا گوشت و مرغ نمک

 13. باسلام
  باتشکر از جناب آقای دکتر که مطالب خوب ومفید را در اختیار مردم شریف ایران و جهان قرار می دهید آیا شما اجازه می دهید که مطالب سایتتون را با ذکر منبع در سایت خود برای استفاده مردم و ترویج طب اسلامی قرار دهم.
  با تشکر

  1. باسمعه تعالی

   با سلام و احترام
   کپی برداری مطالب مندرج در سایت، با ذکر منبع و آدرس سایت و در صورت امکان درج لینک مطلب بلامانع می باشد.
   ضمناً حسب فرمایش آقای دکتر روازاده: تمامی کسانی که علاقه مند به نشر و توسعه ی فرهنگ ایرانی اسلامی هستند و در این راستا به تکثیر سی دی های اینجانب همت می گمارند ؛ شرعاً، عرفاً و قانوناً مجاز به انجام این کار بوده و بنده از این طریق رضایت کامل خود را اعلام می دارم ؛ مشروط بر این که در قبال هدیه ی این سی دی ها به دیگران هیچ وجهی دریافت نکنند.

   گروه مدیریت سایت

 14. با احترام
  خاطرم هست چندین سال پیش که ما می تونستیم مرغ نگه داری کنیم:
  جوجه ماشینی می خریدیم، هم کوچیک رنگی و هم یخورده بزرگتر! از طرفی همسایه ما جوجه داشت اما جوجه مرغ خودش بود. جوجه های ما رشد بیشتری داشتند و سریع بزرگ می شدند.
  اما متاسفانه ۱/۵ آنها شاید بزرگ و تقریبا مرغ می شدن، از اونطرف جوجه های همسایه ۹۹ درصد زنده می موندن.
  حتی مرغ ماسینی هم که می خریدیم بهمین صورت خیلی زودتر از مرغ روستایی می مرد.
  بله کاملا حرف دکتر برای ما قابل قبول است.
  متاسفانه یک عده سود جیبشونو حساب کتاب می کنند! نه اون دنیا رو.

  متشکر

 15. به نظرم با یک برنامه صحیح، محدود و مدون میشه یه مرغ داری ارگانیک زد. مردم حاضرند به خاطر غذای سالم تر، پول بیشتر بدهند. البته اگر صنف کار را نابود نکنه

  1. با سلام و احترام
   ضمن تشکر به اطلاع می رساند
   ارگانیک، طبیعی نیست بلکه تغییر ژنتیک یافته را گویند. لطفاً در استفاده از این واژه دقت فرمایید تا با لغات و اصلاحات ما را بازی ندهند.
   گروه مدیریت سایت

 16. جناب روازاده آنتی بیوتیک که روی ویروس هیچ تاثیری ندارد تنها روی باکتری موثر است!!! به همین دلیل است که برای آنفلونزا و بسیاری از بیماریهای ویروسی واکسن تهیه میشود. در مورد آنفلونزای مرغی اتفاقا وزارت بهداشت دستور العمل دقیقی در این زمینه دارد و انهدام کلیه مرغهایی که در آنها چنین بیماری دیده شده است چزو همین دستورالعمل میباشد که در سالهای گذشته شاهد این اقدامات بودیم شما که یک پزشک عمومی هستید این را باید خیلی خوب بدانید!!!!! البته که مرغهای خانگی که دو سه سال پرورش آنها طول میکشد بهتر از مرغهای مرغداریهاست کسی منکر آن نیست ولی ایا تغذیه این جمعیت کره خاکی با مرعهایی که رشدشان ۲ الی ۳ سال طول میکشد ممکن است ؟ الان در بازار یکعدد مرغ رسمی که پرورش آن ۲ الی ۳ سال طول کشیده به چه قیمتی بفروش میرسد شما خبر دارید؟ در ضمن در کلیه سایتهای معتبر ذکر منبع یک اصل است و صحت متن را تایید مینماید که شما به هیچ منبعی اشاره نکردید.

  1. باسلام و احترام
   برای اینکه مرغ رسمی جهت مصرف به صورت طبیعی رشد کند فقط ۳ الی ۴ ماه زمان لازم است که این پروسه در مرغهای ماشینی ۴۵ روزه می باشد
   ضمناً جهت مطالعه مطلب تکمیلی با ذکر منابع به لینک ذیل مراجعه نمایید:

   آیا می دانید مرغی که می خورید چیست؟ (تکمیل شده مطلب قبلی با ذکر منابع)
   گروه مدیریت سایت

  2. اقای دکترنبوی!شمایک پزشکیدومتعهدیدبه اینکه مردم رواگاه کنین،فرمودین:قیمت چنین مرغی گرونه،شمامردم رواگاه کنین وتصمیم گیری برای خریدیاعدم خریدچنین محصولاتی روبه عهده خودمردم بذارین..ضمنابه جای اینکه چشم وگوشمون به دهن سازمان بهداشت ؟جهانی باشه یاسایتهای به اصطلاح معتبرخارجی،به تحقیقات محققان داخلیمون تکیه کنیم وبه اونا بها بدیم..مدیران سایت لطفامنبع روباجزییات حتماقیدکنن تابهانه رابربهانه گیران ببندند

  3. سلام اقای دکتر نبوی شما فرمودید که تغذیه جمعیت کره خاکی با مرغ هایی که دو الی سه سال رشدشون طول میکشه ممکنه به نظر من که ممکنه فقط باید تعداد مرغداریهای محلی رو افزایش داد. تولید کمتر بعلاوه قیمت بیشتر مقرون به صرفه میشه. مشکل معضل بیکاری هم تا حدودی حل میشه. در ضمن نیازی نیست ما در هفته چندین وعده گوشت مرغ بخوریم غذاهای ساده دیگه هم هست فقط باید عادت کرد مثل قورمه سبزی بدون گوشت. راه حل دوم فاصله گرفتن از زندگی شهری است بیایید توی روستا همه مواد غذایی رو خودتون به راحتی میتونید تهیه کنید. فقط باید برای زندگی سالم کمی وقت گذاشت. با تشکر

 17. ,سلام اقای دکترخداقوت همه مشکلات ماازجایی شروع میشه که چی بخوریم حضرت علی ع:درزمان ن خودازمرغ به عنوان خنضیرحیوانات یعنی خوک نام برده تازه مرغهای ان زمان که دستکاری ژنتیک نشده بودازاطلاع رسانیتون سپاسگزارم خداوندبرکت به عمروعلمتان بدهداگه کمتربخوریم وفعالیت داشته باشیم کمتربیمارمیشویم

 18. سلام اقای دکتر خدا خیرتون بده ک دلتون برای ملت میسوزه اقای دکتر مگه فقط مرغ ،همین شیر ی که میخوریم ،از اشنا مون میگفت برای تانکر شیر ب کارخانه ببریم شیر خراب نشه ،تاید میریزن ،خدا ب داد بدن بیچاره ما برسه ک این همه سرطان وبیماری زیاد شده،تازه مردم ب هوش باشید این پفکی ک بچه هامون میخورن از پنیر نیس ،از ااب گندیده پنیرهاییس ک تو کارخونه ها درس میشه کارخانه ها پفک میاد تانکر تانکر میبره کارخونه .

  1. ببینین امریکاواسراییل چقدرمکرشون زیاده،خدالعنتشون کنه..دشمنی دشمنانمون روبیشتربشناسیم ..خداخیربده به همه عوامل سایت که مردمواگاه میکنین..

 19. سلام
  ببینید بزرگواران بیشتر مطالب را با فاکتور گرفتن از چرا و چگونه ها ، اکثریت مردم میدانند گرچه حتی به زبان نیاورده باشند .
  مثلا مادر من اولین بار که روغن مایع استفاده کرد گفت این روغن سم هست گفتیم چرا گفت روی گاز چند قطره ریخته سفت شده ! خب توی بدن ما هم اینجوری میشه دیگه بعد دفع نمیشه و چاق میشیم و رگها بسته میشن ( مادر من سواد ندارند !)و دیگه استفاده نکردیم ….
  عوامل ایجاد کننده این مواد مصرفی سالها قبل از ورود این محصولات زمینه را مستعد کرده اند برای مصرف کننده ؛ آن هم با قطع ازتباط با طبیعت مواد طبیعی و . ..اصولا ساختار زندگی شهری و صنعتی بخش عمده هدف آنهاست که بدرستی در کشور ما انجام گرفته .
  خانواده من همیشه از آرد و نان محلی کره و روغن گوسفند محلی لبنیات و گوشت گوسفند مرغ و تخم مرغ محلی (از یکی از روستاهای استان ام ) (مادر میگوید حیوان باید بدود و در یک مکان بدون حرکت نباشد )تهیه میکردیم و بسیار خرسند که مواد غذایی سالم تهیه میکنیم .
  اما دو سال هست که میبینیم متاسفانه مردم روستا گندم را تحویل دولت میدهند و آرد سفید تحویل میگیرند ؛ دام پزشک برای احشام بسته های زیادی بعنوان مکمل داده اند و گفته اند اگر مصرف نشود مجوز برای کشتار گاه احشام نمی دهند !!!!! خود روستایی ها هم میدانند اما میگویند چه کنیم ! تنورهای گلی و سنتی خاموش شده و دولت در روستاها تنورهای ماشینی گذاشته !!! زندگی روستایی هم دارد با الگوهای زندگی شهری پیش میرود …
  پس بزرگواران بهتر است بجای ایجاد ترس و وحشت ( که من معتقدم باعث ضعف مردم و نفوذ شیطان در ذهن ها خواهد شد ) شما هم به دنبال زمینه سازی باشید …زمینه را مساعد کنید دقیقا به روش یهودیان اما به جهت اصلاح جامعه اصلا نیازی به واگویی خیلی چیزها نیست که خدایی نکرده در برخی موارد شایعات هم به کمک می آید مثلا میگویند فلان …هم مضر هست بعد زمانی خودشان مدارک میآوردند که این تحقیقات این اخبار رد کرده!!! خب چه میشود ؟؟؟ مردم دانا !!!! به تمام این توصیه ها شک و آنها را رد میکنند .یا حق .

 20. آقای دکتر واقعا از اون صحبتی که درباره مواد غذایی کردید لذت بردم اونم تو این دوره زمونه که همه به فکر جیبشونن امیدوارم یروز بتونم عین شما پزشک خوبی بشم

 21. مطلب شما فاقد بار علمی و پر از غلط و اشکال واضح علمی هست که خواننده رو نسبت به سواد شما به طور جدی به شک میندازه بنده به عنوان یک دکتر دامپزشک که به مدت ۹ سال در این صنعت (پرورش طیور) فعال هستم، مصرف هورمون در طیور به هیچ عنوان صحت نداره و سرعت رشد بالای اون مدیون اصلاح نژاد ، تغذیه مناسب و زحمات همکاران بنده هست. علت اصلی این شابعه اینه که مردم ما با قدرت ژنتیک آشنا نیستن.

  1. با سلام و احترام
   شاید در برخی از مراکز اینگونه باشد ولی قطعاً برخی از مراکز پرورش طیور بسیاری از موارد را رعایت نمی کنند و خود مسئولین ذیربط نیز بارها این نکات را اذعان نموده اند.
   ضمناً همانگونه که در ابتدای این مطلب بیان شده است، این مقاله ترجمۀ چندین مقاله و کتاب معتبر اروپایی و آمریکایی است و ما از هر گونه دخل و تصرف علمی در محتوای این مقالات پرهیز کرده و فقط آن را ترجمه و ویرایش ادبی نموده ایم، لذا اگر سوال و حرفی در خصوص مطالب مطرح شده دارید، می توانید به رفرنسهای درج شده آن (موجود در مطلب تکمیلی که لینک آن در انتهای مقاله آمده است) مراجعه و با نویسندگان آنها مکاتبه نمایید.
   گروه مدیریت سایت

 22. حتما بخونید توجه توجه

  سلام پیشنهاد میکنم هرازگاهی سفری به شمال داشته باشین و از بازارهای محلی مرغ محلی روغن حیوانی واز مناطق کوهستانی از سر چشمه آب سالم تهیه کنید ببنید دوستان شاید کمی وقت گیر وهزینه دار باشه ولی بهتر از وقت گذاشتن وهزینه کردن برای درمانه
  حتما به یک دکتر طب سنتی مراجعه کنید تا مزاج تونو بشناسید وتوصیه اکید به حجامت موفق باشید

 23. با سلام
  خواب اینو که همه میدونستن ،سالهاست همه میگن مرغها هورمونی هستند ویا …،حالا شما دکتر عزیز راهکارتان چیست آیا بجای اینکه فکر مردم مشغول شوند و به استرس بیافتند،به داد آنها برسید؟ شما که میدانید مردم نمیتوانند مرغ نخورند (و این شعار است که مرغ نخورید یا نان لواش نخورید و…)چرا که ما کشور جهان سوم هستیم و ۸۰ درصد مردم از فقر رنج میبرند ،پس بهتر است که این مطالب را پیگیرانه به دولت و نهادهای مربوطه انتقال دهید شاید یک روز گوش شنوایی باشد اما …تو رو خدا فکر مردم را مشغول نکنید به اندازه کافی مشکلات دارند .

 24. با سلام
  متاسفانه باید بگویم که در پرورش ماهیان گرمابی کپور امور بیگ هد و فینیفاک از کود های شیمایی به طور روزانه برا ی بار ور کردن اب استغاده میکنند بنده به عنوان یک نولید کننده ماهی با تعویض چرخه تولید توتنسته ام بدون استفاده از کود شیمیایی تولید ماهی سبز را انجام دهم و به وزن مشتری پسند برسانم واماده عرض ان به بازار میباشم

 25. با سلام ممکنه رشد موهاى زائد در خانم هاى امروزى دلیلش استفاده ار این مرغها باشه؟
  من این روزا خانمهاى زیادى مى بینم که این مشکل رو دارن.
  میشه راهنمایى کنید که چکار کنیم واسه درمان موهاى زائد؟

  1. با سلام و احترام
   بله یکی از دلایل موهای زائد مصرف همین مرغهای هورمونی است.
   برای درمان موهاى زائد تغذیه سالم داشته باشید و به هیچ وجه مرغ و تخم مرغ ماشینی و فراوردهای هورمونی نخورید و اگر مشکلات رحمی یا تخمدانی دارید باید ابتدا آنها درمان شوند.
   باید توجه کنید که به هیچ عنوان صرفاً بدنبال داروهای موضعی نباشید. اقداماتی نیز هست که توسط پزشک تجویز می گردد که بعد از پاکسازی عمومی مفید می باشند.
   از حمام کردن و شستشو در زمان پریود نیز خودداری کنید.
   گروه مدیریت سایت

 26. باسلام و سپاس فراوان

  اولا خدمت همه کسانی که می گویند نمی توانیم مرغ نخوریم عرض کنم که فقط کافی است شما در هر ماه به همان اندازه ای که برای خرید مرغ هزینه می کرده اید گوشت گوسفند یا شتر را به صورت چرخ کرده تهیه کنید و به مقدار کم در تمام غذاهایتان استفاده کنید . زمان پخت آن هم نسبت به مرغ خیلی کمتر است !

  کم کم با دیدن اثرات مثبت این کار ، هزینه بیشتری را برای خرید گوشت قرمز در نظر خواهید گرفت . از طرف دیگر ، هزینه های درمانی خانوار نیز کم کم به سبد غذایی شما اضافه شده و بیماری هایتان به حداقل و ان شاء الله به صفر می رسد . با یک حساب سر انگشتی مقدار زیادی از درآمد ها به مواد کارخانه ای اختصاص می یابد که با حذف آنها می توان روغن های خوب را نیز تهیه کرد .

  ثانیا می خواستم پیشنهاد بدهم : حالا که وزارت بهداشت در مورد مرغداری ها هیچ اقدامی نمی کند می توان از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کمک گرفت . ( البته اگر قبول کنند ) چون بعد از وزارت بهداشت ، نهادی است که بر روی این مراکز نظارت دارند .
  می توان استاندارد های اصلی پرورش مرغ را با مرغهای بومی از صفر آغاز کرد .

  با تشکر فراوان از زحمات دکتر روازاده و تمام همکارانشان !

  1. سلام ایا گوشت کبوتر خوب است برای خوردن ایا مرغ خودمان پرورش بدیم خوردنش ضرری نداره اصلاح نژاد باشند ضرر داره از کجا بفمیم جوجه مرغ اصلاح نژاد نیست

 27. صباخانم به این سادگی نیس متاسفانه همه چیز دریک پروسه ی هدفمند وبرنامه ریزی شده پیش میره.بادرسهایی که به خوردمردم دادن ومردم هم بی چون وچراپذیرفتن.انسان شده اصل وعقل کل :وخدا فقط مربوط به زندگی شخصی و درحاشیه.سبک زندگی روتغییردادن.گوشت قرمز برای بیماریهایی که ساختن مضره.گوشت سفیدتاج سره.بایدگفتمان انقلاب رو عملی کرد.وگرنه همچنان غرب وسبک زندگیش همه روسحرکرده.بامعجزه ی قرآن به سمت راه گریز باید رفت که اراده ی جمعی میطلبه درحدجهانی شدن

 28. باسام باتوجه به اینکه گفته میشود پای مرغ خواص زیادی دارد برای بهره مندشدن از این خواص میتوان از پای مرغ کارخانه ای استفاده کرد یا حتما باید مرغ محلی باشد؟
  باتشکر

 29. سلام. فرجامتان نیک.عاقبتتان بخیر. من هرچه در خانواده وجمع دوستان توصیه های طب سنتی واسلامی را گوشزد میکنم یا با تمسخر روبرو میشوم یا می گویند این دوباره شروع کرد یا میگویند وزارت بهداشت چرا مجوز می دهد اگر مثلا فلان چیز مضر است یا می گویند اگر بد است پس چرا وزارت بهداشت کاری نمیکند اصلا قبول نمیکنند که پشت همه ی این قضایا مافیایی هستند که سود می برند..خلاااااااصه گوش بدهکار موجود نیست.اصلا حاضر نیستند یک سخنرانی از طب اسلامی را گوش دهند . چیکاااااار کنم؟ نگرانم دلم برایشان میسوزد.

  1. با سلام و احترام
   شما مسئول فهم دیگران نیستید.
   همینکه تغذیه سالم را ترویج می کنید خوب است. اگر مزرعه ذهنشان آماده پذیرش باشد، دانه های آگاهی شما رشد خواهد کرد و درخت سلامتی را برای آنها به ارمغان خواهد آورد وگرنه شما تکلیف خود را انجام داده اید.
   گروه مدیریت سایت

 30. چند نکته را لازم است متذکر شوم،
  افزایش بهره وری و ضریب تبدیل در تولید گوشت که توانسته است دوره پرورش مرغ را به ۴۵ روز کاهش دهد از افتخارات علم اصلاح ژنتیک است،
  آقای دکتر شما از کجا میدانید با وارد کردن ژن خوک به بدن مرغ ابن اصلاح انجام شده؟
  شما بعنوان تحصیل کرده موظف به اثبات یک موضوع و بعد انتشار آن هستید،
  در مورد هورمون مورد استفاده لطفا بگویید نام آن هورمون چیست؟
  در مورد تراکم بالای مرغ در مرغداری ها حق با شماست و من خود منتقد آن هستم،
  مصرف آنتی بیوتیک را در مرغداری محکوم میکنم هر چند سالهاست که در کشورهای پیشرفته استفاده از آنتی بیوتیک ممنوع شده است و مافیای دارو مانع از ممنوعیت آن در ایران می‌شود،
  ضمن آنکه آنتی بیوتیک برای کنترل بیماریهای باکتریایی مصرف می‌شود نه برای ویروس ها
  و خود میدانید انتقال ویروس آنفولانزا از طریق مصرف گوشت نیست،
  امیدوارم حال که جرات اصلاح آیین نامه و ضوابط تولید در مسئولان وجود ندارد،
  راه دیگری نیست مگر
  آگاهی مصرف کننده و غیرت تولید کننده

  1. با سلام و احترام
   متاسفانه علمی که شما اشاره کرده اید با هدف انسانی استفاده نشده است لذا ماحصل آن چیزی است که منافع خاصی را تامین می کند حتی به قیمت نابودی سلامت انسانهای مصرف کننده!!!
   گروه مدیریت سایت

 31. سلام… تمام این مطالب حرف های قشنگیه … به نظرم باید ابتدا منابع جایگزین معرفی بشه.. گیرم مردم فهمیدن الان می خوان تصمیم بگیرن مرغ سالم بخورن از کجا بیارن؟؟؟ اگه منابع کافی در اختیار باشه عالیه… راستی چرا شما کمپین نمی زنین؟؟؟ کمپین واقعی که بشه حمایت کرد… خیلی ضعیف هست این حرکت هاتون..

 32. من توی خونه مطابق بااصول طب سنتی تغذیه میکنم.چون کتاب ومطالعه روهمیشه دارم وتوی زندگی ام ازشون استفاده میکنم وعمل میکنم.ولی خانواده ام اصلا درفازمطالعه نیستندونکات علمی ازجمله درموردروش تغذیه را توجه نمیکنن.هرچندخیلی اصرارمیکنم.به نظرم جامعه نیازبه آگاهی داردواین آگاهی بامطالعه وبررسی شخصی بدست می آید.متاسفانه سرانه مطالعه درکشورمان اسفناک هست وهمین موضوع گریبانگیرسطح جامعه هست.

 33. با سلام

  من بوقلمون بدون هورمون اونای بیوتیک پرورش دادم
  به جای انتی بیوتیک از سیر و پیاز ویونجه تازه استفاده میکردم.و دوغ ترش هر چهار روز یک بار زیر پاشون تمیز میکردم خودم خورد سالم براشون درست میکردم که وقت و هزینه زیادی میبرد
  حدود پنج ماه طول کشید تا اونها رو به وزن مناسب برسونم با غروب خورشید وخاموشی طبیعی می‌ذاشتم بخوابن.
  هر متر مربع سه یا چهار بوقلمون بیشتر نبود در محیط غیر مرغداری و سالم پرورش دادم
  بخاطر ندادن انتی بیوتیک کلی خودم استرس تحمل کردم چون هر لحظه احتمال تلفات بود
  هر کیلو گوشت بوقلمون برای خودم حدود نه هزار تومن هزینه برداشت

  اما نهایتا کشتار گاه به من گفت به ما چه تو هم مث بقیه انتی بیوتیک و روغن میدادی ما نمیتونیم با قیمت بیشتر ازت بخریم قیمت اونها از قیمت تمام شده خودم هم کمتر بود

  این یعنی ضرر برای من

  وقتی مردم نمیخرن و دنبال قیمت کمتر هستند و دولت هم از تغذیه سالم حمایت نمیکنه تولید کننده مرغ سالم مجبور میشه مثل بقیه رفتار کنه یا اون کار تولیدی رو رها کنه

  1. با سلام و احترام
   علت شکست شما این بوده که بدون پیش بینی مشکلات مسیر، سریع کار را شروع کرده اید.
   با تماس با روابط عمومی ۰۲۱۶۶۹۲۰۱۲۸ وقت ملاقاتی با آقای دکتر روازاده بگیرید تا راهنمایی شوید.
   گروه مدیریت سایت

 34. با سلام
  اینجانب بدلیل مصرف بالای گوشت مرغ و خروس به این نتیجه رسیدم که حداقل گوشت مرغ مورد نیاز خودم را در خانه پرورش دادم و تعداد ۲۰۰ عدد جوجه جهت پرورش و تولید گوشت مرغی که از بدون دارو بودنش مطمن هستم چون کلیه تغذیه آن برعهده خودم میباشد و تاکنون قیمت هرکدام از آنها بالای ۲۵۰۰۰ هزار تومان در اومده و اگر بخواهم وارد بازار کنم
  همه دنبال جنس ارزان هستند و اون پرورش دهنده که از هورمون استفاده میکنه موفق تر چون دان کمتر و مدت زمان کمتری صرف نگهداری ماکیان کرده و به سود بیشتر فکر میکنند تا سلامت مردم
  الان خودم تعداد ۵۰ عدد دارم بدون دارو تا اینجا رسانده ام ولی از نظر سلامت خیالم جمع اگر به فرزندانم میدم استفاده کنن بدون دارو و هرگونه آنتی بیوتیک میباشند.
  از کسانی که میخواهند مصرف خود را خودشان تولید کنند آماده همکاری با اونها هستم.

 35. سلام من خودم تو یکی از شهرهای زیبای شمالی زندگی میکنم و تمام سعیم بر این هستش که تغذیه خودم و خوانوادم بر اصول سنتی پایدار باشه اما نمیشه چرا چون تمامی فاکتورای موجود در جامعه به نحوی دستکاری شدن دوم که با درامدای پایین چطور اصول سنتی رعایت بشه همین مرغ سالم ۲برابر شایدم ۳برابر مرغ مصنوعی قیمت داره حالا من چطوری رعایت کنم ????

 36. باعرض سلام و ادب
  آیا اجازه می دهید که لینک این مطالب و صفحات و سایت آنرا در شبکه های دیگر و سایتهای دیگر جهت راهنمایی و آگاهی به مردم عزیزمان نشر دهیم؟
  اصلا امکان نشر مطالبتان وجود دارد و آِا دکتر راضی هستند؟ چون ندیدم جایی ذکر کرده باشید
  لطفا هرچه سریعتر پاسخ دهید تا در صورت امکان بازنشر کنیم تا همه آگاه شوند
  باتشکر

 37. با سلام
  علارغم مطالب دلسوزانه ای که در این مقاله بود ولی مطالب نادرستی هم بود. یکی اینکه فقط دو نژاد مرغ داریم. و دیگر اینکه اصلاح نژاد مرغ را با دستکاری ژنتیکی یکی گرفته بود. فقط در ایران نژادهای آرین که تقریبا بومی ایران است و نژاد کاپ با سهم ۱۵ درصد و نژاد راس که ۸۵ تا ۹۰ درصد سهم بازار را دارد و نژاد هوبارد و نژاد آربراکرز و A+ وجود دارد که متعلق به کشورهای مختلف با شرکت های اصلاح نژاد گوناگون است. که الزاما از نظر ژنتیکی تغییر داده نشده اند بلکه اصلاح نژاد صورت گرفته است. و در کل دنیا که نژاد های بسیار متنوع دیگری وجود دارند.

  1. با سلام و احترام
   تمام این متن صرفاً ترجمه منابع علمی موجود در کتابها و سایتهای موجود دنیا است و این سایت هیچ گونه موردی را به آن اضافه ننموده است. منابع متن نیز به طور مفصل در انتهای مطلب تکمیلی گذاشته شده است.

   دوستان عزیزی که بنا به رشته تخصصی یا زمینه شغلی خود زحمت کشیده و مطالب را ارسال نموده اند باید پاسخ سوالات خود را از این منابع علمی دریافت بفرمایند. سایت در صدد پاسخگویی به این سوالات از جانب خود نیست، چون این مطالب را با ذکر منبع معتبر ترجمه و بازنشر داده است و تنها کسانی صلاحیت پاسخ دادن به این سوالات را دارند، منابع مکتوب و سایبری می باشند که در انتهای متن به آنها استناد شده است.
   گروه مدیریت سایت

 38. با سلام….
  اینقدر به ماشین های نا امن گیر دادن مردم ولی هیچ توجهی به قاتل درجه یک، یعنی تغذیه نامناسب نکردن….
  مرغ :هارمونیک عامل اصلی سرطان
  میوه ها:شیمیایی
  لبنیات:پالم و مواد شیمیایی
  ماهی:مسموم شدن توسط ضایعات کشتی ها
  روغن:فرآورده های بنزین!!!!!
  برنج:حاوی سرب
  رب گوجه:گوجه کپک زده با حشرات…گوجه مسموم؛
  سوسیس و کالباس :گوشت آلوده و نامرغوب..و ضایعات آنها

  واقعا مردم ایران شایسته این اینگونه خدمات و زندگی هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  به امید روزی که مردم اول واسه خودشون ارزش قابل بشن
  بیایید قدر سلامتی بدانیم……

  خدا نگهدار

 39. سلام جناب آقای دکتر .مقاله شما را خواندم لطفا اعلان فرملایید
  چه هورمونی در مرغ استفاده می شود؟
  نام هورمون چیست ؟
  چگونه استفاده می شود؟
  در چه زمانی از دوره پرورش استفاده می شود؟
  هردز هورمون چند است؟

 40. سلام
  یه پیشنهاد دارم. یه بخش تو سایت باشه تحت عنوان چی بخوریم. دکتر همش میگن چی مضره و چی نباید خورد. خوب جایگزین هر چیز بد رو هم لطفا” معرفی کنین.
  با تشکر

 41. ایکاش راهی بود که جلوی تولید مرغهای مضر رو می گرفتند خدا ازشون نگدره که برای منفعت خودشون همچین خوراکی رو از اول تولید کردن

 42. باسلام ودرودفراوان خدمت دکتر،خواستم بپرسم اگرخودمان بخواهیم مرغ وبوقلمون پرورش بدهیم ازکجاتشخیص بدهیم اصلاح نژاداست؟ایابلدرچین وکبک هم اصلاح نژادشده اند؟

  1. با سلام و احترام
   از روستاهایی که مرغ و‌بوقلمون‌محلی دارن بگیرین
   گروه مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن