آخرین خبرها
خانه / اخبار / افتتاح سایت طب واژه
افتتاح سایت طب واژه
دایره المعارف طب واژه

افتتاح سایت طب واژه

بازدیدکنندگان فرهیخته

 با تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در روز ۲۲ بهمن به عنوان هدیه ای به تمامی شما عزیزان سامانه ی نوپای (طب واژه) tebvaje.ir  افتتاح و راه اندازی می گردد.

پس از ارائه خدماتی نظیر راه اندازی سایت تلویزیونی اینترنتی «احیاء تی وی» گروه انفورماتیک و فنی سایت با همکاری مرکز پژوهشهای احیای طب جامع ایرانیان اقدام به راه اندازی سامانه ی هوشمندی نموده اند که دایره المعارفی از واژگان دشوار و اصطلاحات پزشکی طب جامع اسلامی- ایرانی است. این واژگان که از قاموس ها و فرهنگ های کهن فارسی- عربی در قرون ۴ تا ۷ هجری قمری گرد آوری شده دامنه ای وسیع داشته و بخش اعظم سؤالات دانش پژوهان، نسخه پژوهان و دوستداران متون کهن طبی فارسی و عربی را پاسخ گو است، اما به لحاظ نو پایی سامانه و آغاز این خدمت و وسعت دامنه تحقیق در این زمینه جای بسیاری از واژگان خالی است. کار گروه پژوهشی در این امر همچنان در گرد آوری و تبین این اصطلاحات تحقیق می کنند و از هیچ کوششی فروگذار نیست و به هر روی این سامانه همچنان در حال توسعه است.

اما شایان ذکر است؛ فرهیختگان و عالمان این حوزه ی ارزشمند می توانند با ثبت نام در این سامانه ها را در تکمیل اطلاعات یا ثبت کلمات جدید یاری و مساعدت کنند از پشتیبانی و توجه بزرگواران سپاسگزاریم.

 

یک نظر

  1. از تلاش های شما جدا سپاسگزاریم. بی منت و رایگان !

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *