خواص انگشتر 

خواص انگشتر

انگشتر در دست کردن در اسلام بسیار مؤکد و سفارش شده است. زن‌ها باید انگشتر طلا و مردها انگشتر نقره در دست کنند. بهترین نگین‌ها برای انگشتر عقیق یمن، فیروزه، دُرّ نجف و حدید صینی است.  از مهم‌ترین خواص انگشتر از نظر طب اسلامی، داشتن خاصیت حرز است. می‌دانیم که علت بیماری‌ها، متفاوت است. برخی از بیماری‌ها از ناحیه تغذیه نادرست و برخی از ناحیه ویروس و میکروب و برخی از ناحیه ژنتیک هستند؛ اما در طب اسلامی مسائل دیگری پیرامون علل بیماری مطرح است؛ مانند چشم زخم.

هم چنین از علل دیگر بیماری، آسیب اجنه به انسان است که پیرامون این مساله بحث شده است.  تاثیر انگشتر، به خصوص انگشتر عقیق یمانی، تاثیر حرز است؛ یعنی از صاحب انگشتر در برابر بلاها و آسیب‌ها که آسیب چشم زخم و اجنه نیز می‌باشد؛ توسط انگشتر محافظت می کند.

 

امیرالمومنین علیه السلام می‌فرماید:

انگشتر عقیق در دست کنید که مایه برکت برای شما قرار داده شده است تا از بلاها و حوادث ایمن باشید.

مکارم الاخلاق، ص ۸۸

 

هم چنین اگر کسی انگشتر عقیق در دست کند، مبتلا به حزن و اندوه و افسردگی نمی‌شود.  پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید:انگشتر عقیق در دست کنید، همانا تا انگشتر عقیق در دست دارید، حزن و اندوه بر دل شما وارد نمی شود.

عیون اخبار الرضا (ع)، شیخ صدوق، ج ۲، ص ۴۷

 

کدمطلب:98042463

[divider]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا