مهندس سید مصطفی میرسلیم: دولت از رقابت با مردم بپرهیزد - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اخبار / مهندس سید مصطفی میرسلیم: دولت از رقابت با مردم بپرهیزد
مهندس سید مصطفی میرسلیم: دولت از رقابت با مردم بپرهیزد

مهندس سید مصطفی میرسلیم: دولت از رقابت با مردم بپرهیزد

مهندس سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام طی یادداشت کوتاهی با تاکید بر ضرورت رفع تصدی‌گری دولت در اقتصاد و واگذاری آن به مردم بعنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی نوشت:  

 در بحث اقتصاد مقاومتی بدون حضور و مشارکت و یارى مردم هیچ نتیجه‌اى نمى‌توان گرفت و کار اصلى در دست مردم و به دست مردم است که موفقیت حاصل مى‌شود. یکى از ارکان اقتصاد مقاومتى کوچک‌سازى و چابک‌سازى دولت است تا آن حد که تصدى‌گرى کلا از دوش دولت برداشته شود مگر در شرایط و موارد اضطرارى که مردم از تدارک کارى استقبال نمى‌کنند و نیز در امورى که اساسا جنبه حکومتى دارد و واگذارى آن به مردم به اخلال و تباهى مى‌انجامد، مانند امور انتظامى؛ وظایف دولت باید منحصر شود به هدف‌گذارى اجرایى و مرحله‌اى و برنامه‌ریزى عمومى فعالیت‌هاى چند ساله و هدایت اطلاعاتى مردم و خدمت به آنها در تأمین امکانات و تسهیلات ادارى و مالى و نیز اشراف بر روند فعالیت‌ها براى کشف نواقص و اشکالات به منظور بازنگرى در سیاست‌ها و اصلاح برنامه‌ها.

 سایر خدمات و کلیه فعالیت‌هاى تولیدى صنعتى و کشاورزى و بازرگانى باید بر عهده مردم نهاده شود و دولت از رقابت با مردم بپرهیزد و بر رقابت سالم بین بنگاه‌هاى مردمى نظارت کند تا برخى از گروه‌ها و بنگاه‌ها با ایجاد انحصار بر مردم اجحاف نکنند.

  اجراى سیاست‌هاى اقتصاد مقاومتى تنها راه حل کشور براى خروج از بن‌بست رکود تورمى و پیچیدگی‌هاى مزمن اقتصادى است.

 یکى از مهم‌ترین مشکلاتى که بر سر راه دولت وجود دارد، خروج از وابستگى به نفت است؛ وابستگى بودجه کشور چه در تامین هزینه‌هاى جارى و چه عمرانى گرفتارى بزرگى بوده که به‌رغم شعارهاى بسیار خوبى که پس از انقلاب داده‌ایم، نتوانسته‌ایم محقق کنیم و هیچ‌یک از دولت‌ها در این زمینه به کسب موفقیت در خورى نائل نشده‌اند.

میرسلیم

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *