سرفه های کهنه و تنگی نفس که از حرارت باشد اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / سرفه های کهنه و تنگی نفس که از حرارت باشد
سرفه های کهنه و تنگی نفس که از حرارت باشد

سرفه های کهنه و تنگی نفس که از حرارت باشد

سرفه های کهنه و تنگی نفس که از حرارت باشد

غالباً سرفه‌های کهنه امروزه مردم، ماده‌ی مرض مرکب از خون و صفرا و بلغم می باشد لذا باید با غذاهایی که خنک و معتدل باشد معالجه نمود مثل شیر خشت لذا چهار روز همه روزه به این مقدار دوای شیره خنک که به عرض می رسد میل کنند.
دستور دوای شیره خنک
? تخم کاسنی دو مثقال (۸ گرم) تخم خیار دو مثقال تخم خرفه دو مثقال تخم گشنیز دو مثقال.
اگر تب هم در وجود مریض باشد عناب ده دانه را زخمی بکنند، نیم کوب کنند ۲۴ ساعت عناب را با تخم ها در هم مخلوط و در آب خیس کنند و شیره بکشند بعد هر ۸ مثقال شیرخشت در شیره دواها حل و میل کنند و دواها جوشاندن لازم ندارد تا ۴ روز همه روزه خورده شود اگر تب با بیمار نبود عناب نیاز ندارد. این دوای شیره خنک خوردن برای بسیاری از امراض که از حرارت باشد منفعت دار
روز پنجم دوغ با گل سرخ میل شود غذای آن چهار روز هم آش گشنیز باشد غذای روز پنجم نان و دوغ با گل سرخ با نمک طعام به مقدار کافی باشد اگر مرض جزئی باشد که بر طرف می شود اگر مرض زیاد باشد باقی می‌ماند پس بنابراین روز ششم ماست شیرین را دوغ کنند و دوغ را شب بگذارند در هوای آزاد که هوا بخورد صبح زود آبی زردی که روی دوغ ایستاده همان آب زرد را میل کنند و ماست ته‌نشین شده را نخورند و این آب زرد (آب دوغ) خاموش کننده حرارت خون است و برای فشار خون و بسیاری از امراض که از حرارت باشد منفعت دارد خلاصه به همین دستور عمل کنند و ۵ روز یک مرتبه دوغ را با گل سرخ بخورند تنگی نفس های چندین ساله که از حرارت باشد که طبیب ها نتوانند معالجه کنند به زودی معالجه می شود.
اما تنگی نفس هایی که از رطوبت باشد معالجه دیگری دارد.

منبع: دقائق‌العلاج

گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *