طب اسلامی به عنوان دروس حوزه تدریس شود

آیت‌الله سعیدی امام جمعه قم:
طب اسلامی باید به عنوان یکی از دروس حوزه برای طلاب تدریس شود و پژوهش‌های علمی در این عرصه، محتوای لازم را تأمین سازند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار حجت الاسلام عباس تبریزیان، کارشناس طب اسلامی در حرم مطهر گفت: یکی از معارف مهم دینی، طب اسلامی است که تمامی معصومین (ع) توصیه‌های فراوانی در این عرصه ارائه داده‌اند.

وی افزود: دین اسلام نسبت به سلامت انسان‌ها اهمیت زیادی قائل است؛ چراکه جسم سالم است که انسان را می‌تواند در مسیر بندگی خدا و انجام وظایف یاری دهد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) توجه به طب اسلامی را در راستای سلامت افراد مهم دانست و گفت: طب اسلامی باید به عنوان یکی از دروس حوزه مطرح شود و پژوهش‌های علمی در این عرصه، محتوای لازم را تأمین سازند. هرچه از نظر علمی این کار تقویت شود، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر آن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی زمینه برای ترویج طب اسلامی فراهم است، خاطرنشان کرد: باید مراقب بود در مسیر ترویج طب اسلامی، با مسائل سیاسی همراه نشود؛ در غیر این صورت نمی‌توان انتظار پیشرفت خاصی در این عرصه داشت.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام تبریزیان، کارشناس طب اسلامی و نویسنده کتاب «ارشادات الرسول المصطفی (ص) فی الصحه و طول العمر» (توصیه‌های پیامبر (ص) درباره سلامتی و طول عمر) گفت: طب اسلامی در درمان هیچ بیماری‌ای ناتوان نیست.

خاطرنشان می‌شود حجت الاسلام تبریزیان در حال حاضر در حوزه علمیه قم در حال تدریس طب اسلامی است.

بیشتر بخوانید:  آیت الله نوری همدانی در دیدار با وزیر بهداشت: انکار طب اسلامی گفتاری اشتباه و غلط است

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

طب اسلامی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن