فریب مافیای تراریخته را نخورید!!!

gmo

هشدار: توسعه دهندگان تراریخته برای اجرای اهداف خود و تراریخته کردن کشاورزی ایران هر روز از مسیری جدید وارد می شوند و اینک قصد دارند از طریق لایحه ذخایر ژنتیکی محصولات تراریخته را در مجلس قانونی کنند.

gmo

در این لایحه که اینک در مجلس مطرح است سعی کرده اند محصولات تراریخته را معادل به نژادی تعریف کرده و قانون ایمنی زیستی را دور زده و در واقع دیگر نیازی به کسب مجوز برای تراریخته نباشد. این یک فریب است.

هشدار … هشدار ❗️ به نمایندگان محترم‌ مجلس شورای اسلامی؟ اعضای محترم کمیسیون ها ❗️ اعضای محترم شورای نگهبان ❗️ ناظرین، متخصصان، نخبگان و دانشمندان و ملت شریف ایران:

? باند توسعه دهنده تراریخته ایران بازی جدیدی را شروع کرده اند و تحت لایحه حفاظت از ذخایر ژنتیک ( فایل زیر) محصولات دستکاری شده ژنتیکی را معادل به نژادی و اطلاح نژاد تعریف کرده و قصد دارند با تصویب آن این محصولات را مانند محصولات اصلاح شده قرار داده و قانون مصوب مجلس در ممنوعیت واردات و کشت و مصرف تراریخته و ضرورت طی مراحل ارزیابی خطر و آزمایشات و کسب نجوز از مراکز ذیصلاح ( جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و محیط زیست) را دور زده و با توسل به این قانون جدید کشاورزی کشور را تراریخته کنند؟!
هشیار باشید این لایحه باید اصلاح شود زیرا محصولات دستکاری شده ژنتیکی جزو ذخایر ژنتیک و بومی کشور نیست و باید تصریح شود این محصولات دستکاری شده آزمایشگاهی و دارای ژن خارجی است، تراریخته یا تراژن است و جزو ذخایر ژنتیکی کشور محسوب نمی شود و لازم است بر اساس قانون قبلی مجلس تمام مراحل آزمایشات و ارزیابی خطر و کسب مجوز را طی کند و بدون طی این مراحل حق واردات، کشت و مصرف ندارد.

??? لطفا قانون زیر تجدید نظر و اصلاح شود تا مافیای تراریخته با این محصولات دستکاری شده، ذخایر اصیل ژنتیکی کشور را تهدید نکنند.

✴️ فایل مواردی که باید اصلاح شود بخصوص حتما باید قید شود که محصولات دستکاری شده با به نژادی تفاوت دارد و جزو ذخایر ژنتیکی کشور نیست، دستکاری شده ژنتیکی است و باید بر اساس قوانین قبلی تمام مراحل ارزیابی خطر و کسب مجوز ها را طی کند و تهدید کننده ذخایر ژنتیکی بومی کشور است.

✴️ لطفا بطور گسترده با نمایندگان محترم مجلس تماس بگیرید با اعضا محترم شورای نگهبان تماس بگیرید این خطر را اطلاع دهید تا لایحه را اصلاح کنند.

✴️ ما به تکلیف خود عمل کردیم اگر این لایحه اصلاح نشود کشور را تراریخته کرده و ذخایر ژنتیکی بومی ایران را نابود خواهند کرد.
همه مسئولیم از کشور حفاظت کنیم باید کاری کنیم ، چون نسل های آینده از ما سئوال خواهند کرد چرا کاری نکردیم ❓

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا