مادری شغلی که در حال فراموشی است

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، دکتر شکیبا محبی‌تبار در مراسم افتتاحیه جشنواره بزرگ «مادر محور سلامتی» در مشهد گفت: مادر محور خانواده است و از خانواده سالم است که جامعه سالم و بالنده پدید می‌آید. وقتی نقش مادر بودن را از زنان جامعه بگیریم در حقیقت سلامت جسمی و روحی جامعه را به مخاطره می‌اندازیم. متاسفانه امروز به بهانه‌ی تجدد و پیشرفت،نقش مادری روز به روز کمرنگ‌تر می‌شود.

دکتر شکیبا محبی تبار
وی اصول پاسداشت تندرستی را شامل تدابیر خوردن، آشامیدن، خواب و بیداری ، آب‌وهوا و سفر و اعراض نفسانی عنوان کرد و گفت: طب ایرانی اسلامی بر پایه اصول و مبانی منطقی و اسلامی بوده است و این رویکرد سبب حفظ کارآمدی این آموزه‌ها از گذشته تاکنون شده است.

محبی‌تبار تصریح کرد: در کشور ما پزشکان در راستای احیاء طب ایرانی اسلامی تلاش بسیار داشتند و راهکار اصلاح سبک‌های غلط کنونی احیای سبک زندگی اسلامی ایرانی است.
وی با بیان اینکه امام رضا(ع) بر تغذیه سالم و کامل در جهت حفظ سلامت و تقویت قوای جسمی تاکید کرده‌اند؛ عنوان کرد: در گذشته مادران ما با شیوه‌ها و روش‌های ساده و سنتی که وامدار فرهنگ دینی ما بود؛ نقش موثری را در تامین سلامت جسمی خانواده ایفا می‌کردند اما بی‌توجهی به این مقوله امروزه سبب شده بیماری‌هایی همچون سندروم متابولیک ، دیابت، سرطان و… شیوع بیشتری یابد.
محبی‌تبار گفت: غم و تنهایی موجب تشدید بیماری می‌شود و تا وقتی اعراض نفسانی که علت یک بیماری شده برطرف نشود آن بیماری بهبود نمی یابد و در فرهنگ ایرانی اسلامی جسم و روان و روح متصل به هم هستند و جدای از همدیگر نیستند.
دبیر کمیته سلامت شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پایان به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری مادران با زندگی کردن فرزند تربیت می‌کنند و هرچه‌قدر که زن عالم‌تر و هوشمندتر باشد در تربیت درست فرزندش موفق‌تر خواهد بود. نقش مادران در تربیت نسل‌ها بی‌بدیل و فوق‌العاده مهم و موثر است و نباید از این مهم غفلت کرد.

 

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

 1. سلام روز شما بخیر،
  مادری شغلی که در حال فراموشی است؟ مثل این که از دنیا بی‌خبر هستید. مادری سالهاست که در دنیا فراموش شده و خانم ها در کنار آقایان مجبور به کار شده اند اما با مزه هست که به نظر می‌رسد شما از خانه خودتان خیلی بیرون نمی‌رودید. بعد گفته‌اید که مادر محور خانواده است؟ این را بر چه اساسی می‌گویید؟ نظر شخصی شماست؟ چقدر زیباست ادعایی بدون نیاز به اثبات آن. سوال این است که پس از نظر شما بیشتر خانواده‌های دنیا محور ندارند؟ از گفته‌های بی اساس خود خوشحال هستید؟
  شاید بهتر باشد در کلاس‌های به روز دنیا هم شرکت کنید شاید متوجه شوید نظر‌های شما حدود ۱۰۰ سال با دنیای الان ما فاصله دارد.
  با احترام و مهر

  1. باسلام و احترام
   احیای سبک زندگی اسلامی ایرانی یعنی احیای ارزشهایی که الان تبدیل به ضد ارزش شده اند.
   این ارزشها ۱۰۰ سال با دنیای الان ما فاصله ندارد بلکه بیش از این سالهاست که کم کم ارزش ها جایشان را به ضد ارزش ها داده اند.
   و این وظیفه ما را در احیای سبک زندگی اسلامی ایرانی سنگین تر می کند
   بیائیم سرعت احیای فرهنگ به فراموشی سپرده شده خویش را افزایش دهیم.
   باتشکر
   گروه مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا