"ماساژ بدن کودکان" بسیار در رشد آنها مؤثر است اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / “ماساژ بدن کودکان” بسیار در رشد آنها مؤثر است
“ماساژ بدن کودکان” بسیار در رشد آنها مؤثر است

“ماساژ بدن کودکان” بسیار در رشد آنها مؤثر است

به مناسبت شانزدهم مهر ماه؛ روز جهانی کودک

کارشناس طب اسلامی ایرانی با بیان اینکه هرچقدر کودک اجابت مزاج بهتری داشته باشد, خوش‌اخلاق‌تر است، گفت: ماساژ بدن کودکان بسیار در رشد آنها مؤثر است مخصوصاً ماساژ بدن نوزادان با روغن بادام شیرین یا بنفشه بسیار مفید است.

سید جواد علوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره برخی مراقبت‌های لازم برای اطفال اظهار کرد: اطفال طبع بسیار لطیفی دارند و در معالجه آنها باید بسیار احتیاط صورت گیرد.

وی افزود: تدبیر کودک‏ در معتدل نگه داشتن اخلاق اوست؛ کودک را باید از ترس و خشم شدید یا غم‏ و بیدارى بسیار دور نگاه داشت زیرا این موارد موجب کاهش نشاط اطفال و مانع رشد اطفال می‌شود, شادی و خوشحالی در ارتقا رشد آنها بسیار مؤثر است.

این کارشناس طب اسلامی ایرانی تصریح کرد: ماساژ بدن کودکان بسیار در رشد آنها مؤثر است مخصوصاً ماساژ بدن نوزادان با روغن بادام شیرین یا بنفشه بسیار مفید است؛ از فواید ماساژ کودکان می‌توان به رفع یبوست آنها اشاره کرد, یبوست در کودکان موجب یبوست اخلاقی آنها نیز می‌شود هرچقدر کودک اجابت مزاج بهتری داشته باشد, خوش‌اخلاق‌تر است.

علوی خاطرنشان کرد: باید دانست بهترین شیر در حق فرزند شیر مادر است حتى به‌تجربه رسیده که اگر طفل پستان مادری را که شیر ندارد, بمکد، اکثر بیماری‌ها از بدنش دور می‌شود و سیستم دفاعی بدنش تقویت می‌شود.

وی اذعان کرد: بهتر است که مادران قبل از گریه کردن نوزاد به آنها شیر ندهند, کمی گریه کردن قبل از شیردهی برای طفل سود دارد, مادر باید صبر کند تا طفل طلب شیر کند و کمی گریه کند که این گریه موجب جنباندن حلق و تقویت معده نوزاد می‌شود و تمام این عوامل موجب بهبود هضم شیر در معده نوزاد شده و مانع بروز مشکلات معده در آنها می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران پویا  

کدمطلب:۹۷۰۳۱۷۲۳

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *