آخرین خبرها
خانه / اخبار / محصولات تراریخته در غرب تولید و در جهان سوم به فروش می‌رسد
محصولات تراریخته در غرب تولید و در جهان سوم به فروش می‌رسد
محصولات تراریخته در غرب تولید و در جهان سوم به فروش می‌رسد

محصولات تراریخته در غرب تولید و در جهان سوم به فروش می‌رسد

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: محصولات تراریخته در کشورهای غربی تولید و در کشورهای جهان سوم مصرف می‌شود

حشمت‌الله فلاحت پیشه با اشاره به اینکه اغلب محصولات تراریخته در کشورهای غربی تولید و در کشورهای جهان سوم به فروش می‌رسد اظهار داشت: دولتمردان و سرمایه‌داران بزرگ غرب با حمایت از این محصولات صنایع آلاینده محیط زیست را به کشورهای جهان سوم انتقال داده و جایگزین آن را در کشورهای خود صنایع سبک، نانو و بدون آلودگی قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اولویت برای کشورهای غربی و اروپایی تولید محصولات ارگانیک است گفت: امروزه سیاستمداران این کشورها با تأمین نیازهای اولیه شهروندان خود، اولویت کاری خود را برای تولید محصولات ارگانیک با هدف ایجاد شادی و سلامت انسان‌ها و حفظ محیط زیست قرار داده‌اند.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه در حال حاضر تب و تاب تولید بیشتر و سودآوری از کشورهای غربی به کشورهای جهان سوم منتقل شده است افزود: این موضوع در مورد محصولات تراریخته نیز صادق است که برخی متولیان امر تولید بیش از توجه به سلامت مردم و حفظ محیط زیست سودآوری محصولات را مدنظر دارند.

وی از اهمیت بحث سودآوری از نگاه برخی از دستگاه‌های دولتی و تأکید جدی دولت برای تولید محصولات تراریخته و تصویب آن در لایحه برنامه ششم توسعه خبر داد و عنوان کرد: البته این موضوع در دست دولت تنها یک لایحه است و در نهایت نمایندگان مجلس باید تمام شرایط و جوانب و استانداردها را برای محصولات تراریخته رعایت کنند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون مجوز و استاندارد خاصی برای تولید و کشت محصولات تراریخته صادره نشده است گفت: مشکل اصلی در کشور بحث استانداردهاست و هر روز گزارش‌های بسیاری در ارتباط با عدم رعایت استانداردها در اقلام خوراکی به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

وی فساد و کم‌کاری برخی از مسئولان مربوطه در حوزه‌های اداری تعیین استانداردها را باعث نگرانی و عدم اطمینان مردم در حوزه‌های مختلف مصرف دانست و اظهار کرد: تاکنون استاندارد خاصی که نشان دهنده سلامت محصولات تراریخته باشد تعیین نشده و در برخی از موارد نیز تعیین استانداردها درگیر و دار لابی‌گری برخی از افراد است.

 

منبع: سایت مشرق نیوز –اول تیر ماه ۱۳۹۵  

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *