آخرین خبرها
خانه / اخبار / مرکز پژوهشی گیاهان دارویی تأسیس می‌شود
مرکز پژوهشی گیاهان دارویی تأسیس می‌شود

مرکز پژوهشی گیاهان دارویی تأسیس می‌شود

تفاهم نامه ایجاد مرکز پژوهشی بین انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان داروئی و سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران منعقد شد.

به منظور تعامل صنعت با مراکز پژوهشی و همکاری‌های علمی بین بخش دولتی و خصوصی برای پیشبرد طرح‌های تحقیقاتی مرتبط با کشت و فرآوری گیاهان داروئی این تفاهم‌نامه به امضا رسید.

دکتر فتح اله مضطرزاده، رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران میزبان نمایندگان انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی بود.

این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد مرکز پژوهشی برای انجام طرح‌های تحقیقاتی پیرامون گیاهان دارویی با همکاری بین بخش دولتی و خصوصی به امضا رسید.

همکاری برای حمایت و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی– کاربردی مشترک مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی و اطلاع‌رسانی و استفاده از نتیجه تحقیقات انجام شده برای جلوگیری از تکرار پروژه‌های تحقیقاتی، بررسی میزان نیاز به فناوری‌های نوین از سوی کارشناسان طرفین و برنامه‌ریزی برای نیل به موارد اولویت‌دار و ارائه سمینارها و کنفرانس‌ها و همایش‌ها از جمله موارد مورد توافق بود.

همچنین طی این تفاهم‌نامه بر انجام بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی و صنعتی همچون کارخانجات و مزارع کشاورزی، استفاده از امکانات آزمایشگاهی تخصصی، بالینی و توانمندی‌های علمی طرفین، تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آن‌ها و توسعه همکاری‌های مشترک ملی و بین‌المللی تاکید شد.

تفاهم نامه ایجاد مرکز پژوهشی بین انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان داروئی و سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران به امضای دکتر دکتر فتح اله مضطرزاده، رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و جعفر میر فخرائی و وحید گرجی دبیر انجمن و عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان داروئی رسید.

giah-darooie-telegram

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *