مرکز پژوهشی گیاهان دارویی تأسیس می‌شود

تفاهم نامه ایجاد مرکز پژوهشی بین انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان داروئی و سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران منعقد شد.

به منظور تعامل صنعت با مراکز پژوهشی و همکاری‌های علمی بین بخش دولتی و خصوصی برای پیشبرد طرح‌های تحقیقاتی مرتبط با کشت و فرآوری گیاهان داروئی این تفاهم‌نامه به امضا رسید.

دکتر فتح اله مضطرزاده، رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران میزبان نمایندگان انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی بود.

این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد مرکز پژوهشی برای انجام طرح‌های تحقیقاتی پیرامون گیاهان دارویی با همکاری بین بخش دولتی و خصوصی به امضا رسید.

همکاری برای حمایت و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی– کاربردی مشترک مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی و اطلاع‌رسانی و استفاده از نتیجه تحقیقات انجام شده برای جلوگیری از تکرار پروژه‌های تحقیقاتی، بررسی میزان نیاز به فناوری‌های نوین از سوی کارشناسان طرفین و برنامه‌ریزی برای نیل به موارد اولویت‌دار و ارائه سمینارها و کنفرانس‌ها و همایش‌ها از جمله موارد مورد توافق بود.

همچنین طی این تفاهم‌نامه بر انجام بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی و صنعتی همچون کارخانجات و مزارع کشاورزی، استفاده از امکانات آزمایشگاهی تخصصی، بالینی و توانمندی‌های علمی طرفین، تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آن‌ها و توسعه همکاری‌های مشترک ملی و بین‌المللی تاکید شد.

تفاهم نامه ایجاد مرکز پژوهشی بین انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان داروئی و سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران به امضای دکتر دکتر فتح اله مضطرزاده، رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و جعفر میر فخرائی و وحید گرجی دبیر انجمن و عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان داروئی رسید.

بیشتر بخوانید:  پیاز، ضدعفونی کننده معروف

giah-darooie-telegram

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن