مصرف سالانه یک تریلیون تن کیسه پلاستیکی

تهران-ایرنا-مدیرکل دفتر آب وخاک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سالانه ٥٠٠ میلیارد تا یک تریلیون تن کیسه پلاستیکی درجهان مصرف می شود.

به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، محمد جواد سروش روز شنبه در مراسم گرامیداشت روزجهانی زمین افزود: امروزه یکی از مشکلات بزرگی که انسان با آن روبرو است مشکلات محیط زیستی و توسعه شهرنشینی است.
وی با اشاره به احداث سدهای متعدد اظهار کرد: از بین رفتن جنگل ها، خشک شدن تالاب ها، انقراض گونه های گیاهی و جانوری، بروز گرد و غبار و وقوع سیل و توفان پیامدهای زندگی شهرنشینی است.
وی گفت: روزانه در جهان ٣.٥ تا ٤ میلیون تن پسماند تولید می شود، سالانه ٧.٣ دهم میلیون هکتار جنگل در دنیا از بین می رود، سالانه یک میلیارد تن کربن وارد جو می شود و حدود نیمی از جنگل های استوایی از بین رفته است.
سروش افزود: از سال ١٣٨٣ تا ١٣٩٢بر اثر بهره برداری بی رویه از جنگل ها سطوح جنگلی کشور از ١٤.٢ دهم به ١٢ میلیون هکتار کاهش یافته است.
وی اظهار کرد: از سال ١٩٦٠ تاکنون حدود یک سوم زمین های قابل کشت جهان از بین رفته است.
وی گفت: از این رو سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم روزی به نام زمین پاک نامگذاری کرده است.
سروش افزود: این روز فرصت مناسبی است تا با استفاده از فناوری های روز دنیا بر فعالیت های مرتبط با شهر سبز تمرکز کنیم.
مدیر کل دفترآب و خاک سازمان محیط زیست تاکید کرد: حفظ زمین یک وظیفه همگانی است و باید در حفاظت از مولفه های زیستی مانند آب ، خاک و هوا تلاش کنیم.

منبع: ایرنا

پلاستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا