آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / مضرات عطر و ادکلن های شیمیایی
مضرات عطر و ادکلن های شیمیایی

مضرات عطر و ادکلن های شیمیایی

مضرات عطر و ادکلن های شیمیایی:

بنابر گزارش سایت تهران ایرنا، سازمان محیط زیست اتریش، یک تحقیق جامعی را در مورد انواع مختلف عطر و ادکلن های شیمیایی انجام داده است و اعلام کرده که:

۱- در این محصولات نوعی ماده شیمیایی موسوم به (دی اتیل فنالات) وجود دارد که تاثیر سوء بر عملکرد هورمون ها میگذارد. این ماده وارد جریان خون میشود و برای زنان و مردان مشکلات ناباروری ایجاد میکند و همچنین ابتلا به سرطان پستان و سرطان پروستات و بیماریهای متابولیک و دیابت را افزایش می دهد.

۲-بنزالیدهید، نام یکی از مواد استفاده شده در انواع عطرهای شیمیایی است که باعث پژمردگی و افسردگی سیستم مرکزی اعصاب مغز میشود.
۳- بنزیل الکل، یکی دیگر از مواد رایجی است که در انواع عطرهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده باعث تحریک دستگاه تنفسی فوقانی و نارسایی تنفسی و سردرد میشود.

۴- یکی دیگر از مواد مضر موجود در عطرهای شیمیایی، اتیل استات است که با کم خونی، آسیب کلیوی و آسیب کبدی در ارتباط است.

۵- یکی دیگر از عوارض عطرهای شیمیایی، افزایش انواع آلرژی و تنگی نفس است

۶- مواد فراری که برای انتشار بوی عطر مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا در پوست، خون و شیر مادر انباشته می شوند و تجمع آنان باعث تحریکات پوستی، سرطان، اختلالات هورمونی و ناباروری می شود و در عملکرد سیستم بدن اختلال ایجاد میکند

۷- بسیاری از مواد تشکیل دهنده عطرهای شیمیایی، در لیست زباله های خطرناک سازمان حفاظت محیط زیست در کشورهای مختلف قرار دارند۰

منبع: سایت تهران ایرنا

پی نوشت احیای سلامت: 

بجای عطر و ادکلن های شیمیایی از عطرهای طبیعی که برای مغز نیز مفید می باشند استفاده نمایید. همان عطرهایی که پیامبر اسلام ص به استفاده از آنها مشهور بودند.

کد مطلب:۹۶۰۸۱۶۱۸الف

 

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *