مضرات عطر و ادکلن های شیمیایی

مضرات عطر و ادکلن های شیمیایی:

بنابر گزارش سایت تهران ایرنا، سازمان محیط زیست اتریش، یک تحقیق جامعی را در مورد انواع مختلف عطر و ادکلن های شیمیایی انجام داده است و اعلام کرده که:

1- در این محصولات نوعی ماده شیمیایی موسوم به (دی اتیل فنالات) وجود دارد که تاثیر سوء بر عملکرد هورمون ها میگذارد. این ماده وارد جریان خون میشود و برای زنان و مردان مشکلات ناباروری ایجاد میکند و همچنین ابتلا به سرطان پستان و سرطان پروستات و بیماریهای متابولیک و دیابت را افزایش می دهد.

2-بنزالیدهید، نام یکی از مواد استفاده شده در انواع عطرهای شیمیایی است که باعث پژمردگی و افسردگی سیستم مرکزی اعصاب مغز میشود.
3- بنزیل الکل، یکی دیگر از مواد رایجی است که در انواع عطرهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده باعث تحریک دستگاه تنفسی فوقانی و نارسایی تنفسی و سردرد میشود.

4- یکی دیگر از مواد مضر موجود در عطرهای شیمیایی، اتیل استات است که با کم خونی، آسیب کلیوی و آسیب کبدی در ارتباط است.

5- یکی دیگر از عوارض عطرهای شیمیایی، افزایش انواع آلرژی و تنگی نفس است

6- مواد فراری که برای انتشار بوی عطر مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا در پوست، خون و شیر مادر انباشته می شوند و تجمع آنان باعث تحریکات پوستی، سرطان، اختلالات هورمونی و ناباروری می شود و در عملکرد سیستم بدن اختلال ایجاد میکند

7- بسیاری از مواد تشکیل دهنده عطرهای شیمیایی، در لیست زباله های خطرناک سازمان حفاظت محیط زیست در کشورهای مختلف قرار دارند۰

[box type=”note”] منبع: سایت تهران ایرنا [/box]

پی نوشت احیای سلامت: 

بجای عطر و ادکلن های شیمیایی از عطرهای طبیعی که برای مغز نیز مفید می باشند استفاده نمایید. همان عطرهایی که پیامبر اسلام ص به استفاده از آنها مشهور بودند.

کد مطلب:96081618الف

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا