معجون عسل و دارچين جهت کاهش کلسترول خون

امروزه پزشکان مدرن هم بر اين باورند که ترکيب سنتي دارچين و عسل موجب کاهش کلسترول خون و جلوگيري از بيماري‌هاي قلبي مي‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ترکيبي از عسل و دارچين به عنوان يک درمان سنتي کارآمد براي هزاران سال استفاده مي‌شده است.

مصريان از اين ماده براي درمان زخم‌هاي پوستي خود و يونانيان باستان براي افزايش طول عمر و سرخپوستان براي حفظ تعادل بدن استفاده مي‌کردند.

خاصيت دارچين و عسل خيلي بيشتر از درمان‌هاي سطحي است به طوري که امروزه پزشکان مدرن نيز بر اين ترکيب سنتي تأکيد خاصي دارند.

اين دو ترکيب طبيعي باهم بسيار مقوي مي‌باشد و براي درمان سرماخوردگي و آنفولانزا، کلسترول بالا و بيماري‌هاي قلبي عروقي، عفونت کيسه صفرا و ورم مفاصل استفاده مي‌شود. چند توصيه درماني از اين ترکيب را به شما بيان مي‌کنيم.

از بين بردن سرماخوردگي

به منظور درمان سرماخوردگي، مخلوط يک قاشق غذاخوري عسل و يک چهارم قاشق چاي خوري دارچين. اين ترکيب را به عنوان شربت سينه، براي سرفه‌هاي مزمن و گرفتگي سينوس مصرف کنيد.

تقويت سيستم ايمني بدن

مصرف روزانه ترکيب دارچين و عسل موجب بالا بردن کاراي سيستم ايمني بدن مي‌شود، به گونه‌اي که از عفونت‌هاي باکتريايي و ويروسي محافظت مي‌شود.

کاهش کلسترول خون

مخلوط دو قاشق غذاخوري از عسل و سه قاشق چاي خوري دارچين در يک فنجان بزرگ آب باعث کاهش کلسترول بالا مي‌شود. سطح کلسترول خود را با اين معجون معجزه‌‌آسا حدود 10 درصد در عرض دو ساعت کاهش دهيد.

درمان بيماري‌هاي قلبي عروقي

مصرف منظم يک کم عسل و دارچين بر روي تکه‌اي نان علاوه بر اينکه موجب کاهش سطح کلسترول خون شما مي‌شود از خطر ايست قلبي نيز جلوگيري مي‌کند.

درمان عفونت کيسه صفرا

يک قاشق غذاخوري عسل و دو قاشق غذاخوري دارچين را در آب جوش حل کنيد و روزانه مصرف کنيد. منجر به از بين بردن عفونت‌هاي کيسه صفرا مي‌شود.

مبارزه با ورم مفاصل

دو قاشق غذاخوري عسل و يک قاشق غذاخوري دارچين در يک فنجان کوچک آب جوش را تهيه کرده و آن را روزانه بنوشيد. باعث التيام درد مفاصل مي‌شود.

 [box type=”note”]منبع: سایت روزنامه آفرینش[/box]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا