نازایی از علت تا‌ درمان (بخش‌ سوم) اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / نازایی از علت تا‌ درمان (بخش‌ سوم)
نازایی از علت تا‌ درمان (بخش‌ سوم)

نازایی از علت تا‌ درمان (بخش‌ سوم)

اگر سوءمزاج حّار (گرم) رحم باشد منی را می‌سوزاند چنانچه هوای گرم بذر را بسوزاند، اما بدانید که‌ حرارت به‌ اعتدال باعث بارور شدن می شود به جهت آن که منی را جذب می نماید و آن را نُضج می دهد و غذا را بسوی آن می کشاند و علامت سوءمزاج مفرط گرم رحم لاغری زن و کم شدن رطوبت بدن و سوختن رطوبت است و نتیجه‌اش خشک شدن اعضا و این علامت وقتی ظاهر می شود که این‌ مزاج عام باشد یا از رحم به دیگر اعضا سرایت کند و کمی حیض و حرارت و غلظت و سیاهی آن به‌ جهت احتراق دم و ونقصان ماهیت. پس خون حیض سیاه است و غلیظ زیرا رطوبت کم شده است. خون حیض بد بو می‌شود. ادرار در صبح ناشتا تیره رنگ می شود و این به خاطر حرارت است. در برخی موارد حرارت اندام‌های دیگر بدن هم بالا می‌رود و تپش‌قلب زیادتر از حد معمول.
علاجش تعدیل مزاج است به‌ شربت و اغذیه هایی مثل شربت بنفشه، نیلوفر و گوشت تمیز سالم و اسفناج و تدبیر در اغذیه است به نحوی که موجب فربه شدن شود و رطوبت بیافریند و خشکی را از میان ببرد.

گردآورنده: یکی از حامیان احیای سلامت 

طب سنتی

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *