نامه شماره2 حکیم دکتر روازاده به آیت الله رئیسی ریاست قوه قضائیه

ماده اولیه تهیه پوشک که پودر جاذب رطوبت است و در لایه میانی پوشک استفاده میشود، از نازلترین تولیدات پتروشیمی است که متأسفانه بجای تولید در داخل کشور، از آلمان و کشورهای اروپایی وارد میشود؛ SAP یا سوپرجاذب‌ها از مشتقات پروپیلن است.

نقش گرانی پوشک و وابستگی به واردات آن در تمایل زوجین به “فرزندآوری”/ لزوم برخورد قضایی با مقصران

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر حسین روازاده، دبیر کل جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران  طی نامهای خطاب به رئیس دستگاه قضایی، خواستار برخورد با مسؤلان و دستگاههایی شد که با تصمیمات و سوءمدیریت خود باعث وابستگی کشور به برخی اقلام ضروری خانوادهها مانند پوشک شدهاند این امر به صورت مستقیم و غیرمستیم بر تمایل زوجین به “فرزندآوری” موثر است؛ متن این نامه در ادامه آمده است:

جناب آیت الله رئیسی؛ ریاست محترم قوه قضاییه

با سلام و احترام

در نامه پیشین که با موضوع «سقط جنین» به عنوان یکی از شیوههای کشنده و خطرناک در جهت کاهش جمعیت ایران بود سخن گفتم که بحمداله مؤثر افتاد و بازرسی کل کشور با دستور جلوگیری از غربالگری و نسل کشی خاموش همه کسانی که در این مسیر خدمات شبانه روزی داشتند را خوشحال کرد.

موضوع نامه حاضر، «گران کردن تعمدی هزینههای فرزندآوری و فرزندداری» است.

اگرچه برای قشر مرفه، عامل اصلی بیرغبتی و جلوگیری از فرزندآوری، مسئله فرهنگی است نه اقتصادی اما برای خیل کثیری از اقشار متوسط و ضعیف، مسئله اقتصادی اولویت اصلی و بهانه اساسی فرزندآوری است.

هزینههای سنگین بچهدار شدن  در کنار سایر روشهای جلوگیری از گسترش جمعیت اعم از سقط جنین، داروها و روشهای ضدبارداری، تبلیغات گسترده علیه فرزندآوری، تغییر ذائقه و سبک غذایی مردم به سمت محصولات سردیآور، فست فودی و حتی واردات گسترده تراریخته و.. مانع مهمی است که در اینجا قصد دارم فقط بر یک موضوع آن یعنی «پوشک» تمرکز کنیم.

تغییرات نجومی قیمت پوشک که از لوازم اولیه بچهداری است طی سالهای اخیر تحت تأثیر نوسانات دلار قرار گرفته و همچون طلا و سایر کالاهای استراتژیک وارداتی، بالا و پایین شده است و یکی از بهانهها و دلایل تولیدکنندگان پوشک برای افزایش قیمت محصولاتشان، بالا بودن نرخ مواد اولیه پوشک است.

اما لازم است بدانیم ماده اولیه تهیه پوشک که پودر جاذب رطوبت است و در لایه میانی پوشک استفاده میشود، از نازلترین تولیدات پتروشیمی است که متأسفانه بجای تولید در داخل کشور، از آلمان و کشورهای اروپایی وارد میشود؛ SAP یا سوپرجاذب‌ها از مشتقات پروپیلن است که از ترکیب پلی‌پروپیلن و یک افزودنی اکسید کلسیم تولید می‌شود.

مادهای که به راحتی در پتروشیمیها قابل تولید است و تکنولوژی تولید آن بسیار ساده و آسان است و طرز تهیه این سوپرجاذبها یکی از پروژههای مدرسهای و کاردستیهای دانشآموزان در آلمان است که به قیمتهای گزاف به ایران و سایر کشورها فروخته میشود.

کشوری که خود معدن نفت و چهارمین تولیدکننده بزرگ نفت جهان است و در رده 34 کشور تولیدکننده پتروشیمی دنیا قرار دارد، عجیب نیست که خود نتواند این ماده ساده و ضروری را تولید و تأمین کند؟!

به راستی عجیب است کشوری که نفت خود را به قیمت فاضلاب و حتی کمتر صادر میکند و بعد به قیمت روز نجومی و سرسامآور دلار، سادهترین ماده اولیه تهیه پوشکش را از خارج وارد میکند!

این یعنی ما مشکل مدیریتی و سیاستگزاری داریم، نه مشکل فنی و علمی. به راستی وزیری که چهار دهه است بر صندلی وزارت نفت ایران چنبره زده و هنرش جلوگیری از تولید مواد پتروشیمی حیاتی ایران واترگیت و افتضاح قراردادهای توتال و همدستی با محکومان مفاسد اقتصادی مثل مهدی هاشمی بوده، چرا برای یک بار هم که شده محاکمه و مؤاخذه نشده است؟

این چه مصونیت ضد ملی است که این شخص و اشخاص شبیه او را چهار دهه از محاکمه مصون کرده و همچنان بر کرسی وزارت در حال مکیدن بودجه کشور است؟ چه کسی باید این وزیر را محاکمه کند؟ این چه سنت اشتباهی است که مسئولان فقط در برابر خیانت ها و کمکاریهای خود، عزل میشوند و نه محاکمه؟ اگرچه در مورد امثال زنگنه حتی عزلی هم در کار نیست!

وزیری که نفت سرمایه ملی کشور را به قیمت مفت میفروشد و از تولید سادهترین فرآورده پتروشیمی ضدجاذب برای پوشک امتناع میکند تا ایران مقتدر به خارج «وابسته» باشد، میلیاردها دلار ارز برای چنین کالای مصرفی از کشور خارج شود و نیز با مشکل «پوشک»، قدرت ایران را به استهزاء گرفته و تولید ملی را به سخره کشاند و سدی دیگر در راه فرزندآوری و رشد جمعیت ایران به وجود آورده است.

مصونیت چنین فردی نه تنها در حکومت اسلامی که حتی در حکومتهای لائیک هم تحمل نمیشود لذا از حضرتعالی به عنوان سکاندار دستگاه قضایی کشور خواهشمندم برای حل مشکل پوشک کشور، پیرترین وزیر این کشور که چهار دهه به صندلی نفت مملکت چسبیده و قادر به تولید سادهترین ماده مورد نیاز نگهداری از یک نوزاد است ولی به هر دلیلی عمداً تولید نکرده را به پای میز محاکمه بکشانید.

[box type=”note”] منبع: خبرگزاری تسنیم            [/box]

[divider]

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا