نکته های شنیدنی: یبوست و تدابیر مربوطه - بخش ششم اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / نکته های شنیدنی: یبوست و تدابیر مربوطه – بخش ششم
نکته های شنیدنی: یبوست و تدابیر مربوطه – بخش ششم

نکته های شنیدنی: یبوست و تدابیر مربوطه – بخش ششم

?نکته های شنیدنی?

❌یبوست راست غالبا” در زمان کودکی و جوانی ایجاد می شود، تمیز این نوع یبوست آن است که شخص احساس سنگینی و تشنج در ناحیه خاصره راست می نماید. بویژه اگر زیاد سر پا ایستند و نیز در نیمه های شب در نتیجه وجود گاز و عمل هضم دردی مانند درد ناشی از نیشتر پی درپی بروز نموده و مانع از خواب می شود. بعلاوه بیمار احساس درد مبهمی درقولون صاعد تا زاویه زیر کبد می نماید که گاه از سمت پائین تر تا زانوی راست و از قسمت خلفی به پشت و کمر تا کبد رسیده می شود . سبب این درد همان پری روده کور و قولون بالا رونده و ایجاد گاز و نتیجتا اتساع روده می باشد

این ببوست و انسداد هر چند یکبار باز شده و مدفوع بمقدار زیاد یکجا کنده و دفع میگردد که گاه این عمل بسیار شدید میباشد . چنانچه ورم قولون شدت با بد اسهال دائمی عارض میگردد که خمیری شکل و عفن بوده و گاز آن با قراقر از راست به چسپ رفته و دفع میشود . در ملامسه، محل روده کور دردناک بوده و با آپاندیسیت اشتباه می گردد. گاهی پس از تخلیه، شخصی سست و بیحال و از دست رفته می شود . حبی مرکب از مفل ازرق ، پوست هلیله زرد و مرمکی این سستی و بیحالی بعد از تخلیه را بهبود زیاد بخشیده و درمان میکند .  گاه دردی در بخش فوقانی قولون بالا رونده که در زیر کبد و کنار تحتانی دندههای راست واقع شده حس میشود که دلیلی بر ورم روی قولون Perico 1ite میباشد و گاه نیز قولون راست پائین می افتد.

?منبع: راز درمان جلد اول ص۵۶، اثر شادروان دکتر عبدالله احمدیه.  

کدمطلب: ۹۷۰۳۱۲  ۲۱pc

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *