وزیر بهداشت مورد اجماع مجلس و جامعه هدف باشد

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش هوراند در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر بهداشت باید در میان اطبا و سایر اعضای نظام پزشکی کشور وزن تعریف شده و قابل قبولی داشته و مورد اجماع و قبول مجلس و جامعه هدف خود باشد.

حسین حاتمی در  گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به مؤلفه‌های وزیر بهداشت دولت سیزدهم با توجه به شرایط حاکم بر کشور اظهار داشت:

وزارت بهداشت وزارتی است که  هم مأموریت تخصصی و متفاوتی دارد و هم جامعه  هدف آنها به لحاظ کارگزاران اداری و حوزه سلامت و هم جامعه مخاطبینی که در قالب بیماران مراجعه می‌کنند فضای متفاوتی است.

وی با بیان اینکه به سبب جایگاه خاص و مسئولیت‌هایی که وزیر بهداشت دارد، شرایط متفاوت‌تری باید برای وی در نظر گرفته شود، گفت: وزارت بهداشت به سبب آنکه سلامت جامعه را در دست دارد حساس‌تر است.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش هوراند در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وزارت بهداشت به لحاظ مراودات و ارتباطاتی که با نظام سلامت  در سطح جهان مبتنی بر پروتکل های بهداشتی و سازمان بهداشت جهانی و سایر نظامات بین المللی مرتبط دارد، شرایط خاصی دارد.

وی ادامه داد: فردی که قرار است سکاندار وزارت بهداشت باشد باید شخصیت شناخته شده‌ای باشد و دارای کارنامه قابل قبولی باشد.

این نماینده مجلس یازدهم با تاکید بر مسئولیت خاص و جامعه هدف وزیر بهداشت عنوان کرد: این شخصیت باید در میان اطبا و سایر اعضای نظام پزشکی کشور هم شخصیت شناخته شده ای باشد.

حاتمی افزود: شخص مورد نظر برای سکانداری وزارت بهداشت لازم است وزن تعریف شده و قابل قبولی در میان اضلاع مرتبط با نظام سلامت کشور داشته باشد و مورد اجماع و قبول مجلس و جامعه هدف خود باشد.

برگرفته از سایت جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران                  


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا