پاره پاره شدن زبان یا ترک خوردگی زبان اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / پاره پاره شدن زبان یا ترک خوردگی زبان
پاره پاره شدن زبان یا ترک خوردگی زبان

پاره پاره شدن زبان یا ترک خوردگی زبان

پاره پاره شدن زبان یا ترک خوردگی زبان
بیماری‌های زبان

این علت اگر از خشکی مغز رخ دهد معمولا تا زمانی که غالب نشود نمایان نمی‌شود. اول خشکی در زبان به هم می‌رسد. این مشکل از نقصان و کم شدن رطوبت حاصل شده است که‌ زبان شکافته می‌شود و در زبان ترک و پارگی ایجاد می‌شود و چنان می‌شود که مانع غذا خوردن شخص می گردد و اگر چیزی ترش یا شور به آن برسد دردمند می‌شود و به شدت سوزش پیدا می‌کنند.
علاج این قسمت
آن است که بذر اسفرزه با اندکی شکر در دهان بگیرند و اگر چه شکر نیز جلا دهنده است اما اندکی رخوت و پراکندگی را ایجاد می کند و رطوبت جایگزین آن می کند و در میان آن ترک های موجود مانع از وصول رسیدن دوا به زبان می شود. ماءالشعیر طبی بنوشید که هم رطوبت دهنده است هم جلا دهنده. پاچه گوسفند هم بخورید. خیار را برش دهید و بر هم بمالید کف حاصله را به زبان بمالید زیرا که رطوبت موجود در آن خشکی را زایل می کند و لزوجتی دارد که ترک و پارگی را نفع می رساند.

گاهی ترک‌ زبان از بخار اخلاط محترقه مجتمعه در معده پدید می آید به واسطه آن هلاک شدن رطوبات زبان در پی دارد و شکافته و پاره می‌شود و علاجش تنقیه معده است به آنچه موافق هر خلطی باشد و نگاه داشتن سپستان در دهان و مکیدن آن مانند آبنبات بسیار نافع.

منبع: قانونچه
گردآورنده: یکی از حامیان احیای سلامت

کد مطلب: H96101901

 

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *