چرا ترشی؟

چرا ترشی؟

در فصل ترشی اندازی و ترشی خوری لازم دیدیم هشدارهای لازم را در مورد عوارض این ماده غذایی نه چندان سودمند بدهم

در فصل پاییز و زمستان بخاطر سردی هوا،معمولا بی اشتهایی ایجاد می شود که از قدیم الایام مصرف ترشی با تحریک سودا باعث تحریک اشتها و کمک به مصرف غذاهای مقوی در این فصل میشده است.

اما متاسفانه گاهی مصرف ترشی به صورت افراطی دیده میشود و در تمامی فصلها و کنار تمام غذاها و به میزان زیاد مصرف میشود که قطعا عوارضی در پی خواهد داشت.

 عوارض مصرف زیاد ترشیجات :

1- ترشی قاتل اعصاب است. یعنی هر مزه ی ترشی(مخصوصا اگر گزنده و زننده باشد) باعث ضعف اعصاب میشود. افرادی که از بیماری های عصبی رنج میبرند(از انواع سردرد گرفته تا فراموشی پارکینسون و درد های سیاتیک و …)، باید از مصرف ترشیجات اجتناب کنند.

2-باعث آسیب به معده می شود
معده عضوی عصبانی است(یعنی عصب گیری زیادی دارد) بنابر اصل شماره ١، آسیب به عصب،باعث ضعف معده میشود. افرادی که دچار سوزش سر دل ،ریفلاکس ، درد معده و نفخ هستند از مصرف ترشی اجتناب کنند.

3-پیری زودرس: ترشی جات با مزاج سردوخشک، باعث سرعت یافتن روند پیری بدن میشوند. افزایش میزان و عمق چین و چروکها، حس خشکی پوست، کم شدن الاستیسیته پوست از عوارض قابل لمس این روند است.

4- اگر عصبی و پرخاشگر هستید و یا زود اضطراب و استرس سراغ شما می آید بهتر است از مصرف ترشی مخصوصا ترشی فلفل شدیدا پرهیز کنید. طعم تند و ترش و گزنده باعث افزایش صفرا میشود که یکی از عوارض آن تغییرات خلقی مخصوصا عصبانیت، اضطراب و بی قراری است.

بیشتر بخوانید:  سرکه خانگی- بخش چهارم (سرکه در احادیث)

دکتر لیلا راثی( متخصص طب سنتی ایران)

کدمطلب:98063111


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن